Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.624
Поени од реакции
626
Кастелаци не беше крив за ниту еден од двата гола.

За првиот, Пандев ја изгуби и овие добија локумче.

За вториот, Инлер 5 минути паѓаше, исто како Хернанес.
И тоа го оправдува Кастелаци за голот?? :) Стварно е дудук, една не фати... уште коа ќе ми текне како комотно трчкаше кога Кордоба му ја врати... фалеше Ди Натале да му ја земе (а малце фалеше)...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.122
Поени од реакции
98.900
Како не влезе волејот на Станкович при резултат 0-1 стварно незнам,тешка топка беше таа за бранење! Иначе за првиот гол крив е Пандев што не се загради убаво,се гледа дека нема да биде лесно во второ да израмниме а за победа мн тешко!
Да Пандев беше виновен, но не знам дали го примети Мота како си протрча покрај играчот на Удинезе пошо ваљда мислеше контра дека ќе има али ипак бе губи нашиов топка овој го гледа и си протрчава покрај него....
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
ИДете на forzainter да видите шо е ХЕЈТ према Пандев :D

Крв му ебем , слава у глава му удри !
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Леле пандев до сега не го критикував ни еднаш ама најмногу ме изнервира на крај на полувремето кога глумеше ко да му ја исекле ногата.
За вториот гол Кастелаци и Пандев криви за слободниот. Ми се чини дека пандев не скокна и топката преку него отиде ,а кастелаци каснеше.
 
M

mercenary

Гостин
Пандев нека си остане во Удине, немора да се враќа. Ќе им даеме уше некој денар и нека ни го дадат Санчез.
Јаки маме им, а и многу мотивирани... тешко ќе биде.
Нека влезе Кутињо место Пандев, ако е спремен, ако не, Биабиани.... и Оби место Киву а Занети лев бек. Мора нешто да се мењава... а неаме многу избор на клупа.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.153
Поени од реакции
35.970
Maксимум реми, мада и тоа не го заслужуваат, не дека Удинезе беа фантастични, него зашто им подарија 2 гола а тоа у фудбал = пораз.
За првиот кумуваа Пандев и Мота кој џогираше накај центар без преглед на ситуација на терен, вторион од една страна Дејо ради глупиот фаул во зона на удар, од друга оној кој го праел живиот ѕид, каде на двете места десно, каде обично и шутираат играчите, беа Пандев и Ето, а не Лусио и Мота, највисоките играчи на Интер.

Не заслужуваат ради ова нит реми, дадоа гол, ги имаа сите услови за супер резултат ( така да изговорите не се тука Цезар, Милито, Снајдер не се на место ) а они вакви голови дозволија. Јебига ... немаше да бидам изненаден денес да '' кикснат '', али очекував тоа да биде најмногу ради играта која ја негува Удинезе а не поради пацерски грешки кои во една ваква ситуација кога Интер го брка првиот не смееа да се десат.

Бар нема да се поти со затоплувањето некоја недела ...
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
И тоа го оправдува Кастелаци за голот?? :) Стварно е дудук, една не фати... уште коа ќе ми текне како комотно трчкаше кога Кордоба му ја врати... фалеше Ди Натале да му ја земе (а малце фалеше)...
E што е Кастелаци виновен за слободниот? Требаше повеќе гел да стави и од сонцето да се заслепи Ди Натале? :)

Не зафркавајте, тоа не беше фаул, Инлер паѓаше добри пет минути. Имаше претходно фаул од Дејо, но овој стана и од кога виде дека му кидна топката падна. Слободниот си беше одлично изведен.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.896
Поени од реакции
2.362
Леле пандев до сега не го критикував ни еднаш ама најмногу ме изнервира на крај на полувремето кога глумеше ко да му ја исекле ногата.
За вториот гол Кастелаци и Пандев криви за слободниот. Ми се чини дека пандев не скокна и топката преку него отиде ,а кастелаци каснеше.
Точно,при слободниот Пандев да рипнеше можда ке удреше во него али он остана во место:tapp:!
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
. уште коа ќе ми текне како комотно трчкаше кога Кордоба му ја врати... фалеше Ди Натале да му ја земе (а малце фалеше)...
И кордоба беше малце крив за тоа ама касѕелаци беше повеќе крив :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.200
Поени од реакции
15.238
Кастелаци не беше крив за ниту еден од двата гола.

За првиот, Пандев ја изгуби и овие добија локумче.

За вториот, Инлер 5 минути паѓаше, исто како Хернанес.
Колку беше за вториот крив, како никој друг голман. Како е можно топката да помине десно од живиот ѕид а да заврши во левиот агол на голот? Не зезај, подобро да ги пратеше по бурек наместо да ги поставува во жив ѕид играчите.
За првиот гол се приметува разликата од голман до голман, Цезар направил една грешка и сите ја памтите, ама Цезар фаќаше вакви топки како од шала, тоа е она што го прави еден од најдобрите голмани, а овој Кастелаци покрај рака му поминува, како за споредба Ханданович каква топка му фати на Станковиќ а беше маркиран, тоа е рефлекс, а ова на Кастелаци е ако го погодиш во рака ќе ја фати, ако не никому ништо.

Пандев нема потреба да се коментира, му кумуваше на првиот гол.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Koj bod be? Samo pobeda, koga mozea on od 1-0 da napravat presvrt, ne znam zosto da ne mozat i ovie nasive, bez Pandev samo.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
ИДете на forzainter да видите шо е ХЕЈТ према Пандев :D

Крв му ебем , слава у глава му удри !
Заслужува, се напуни пари и сега не заебава.
Сега Кварезма може на Пандев предавање да му држи
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.624
Поени од реакции
626
E што е Кастелаци виновен за слободниот? Требаше повеќе гел да стави и од сонцето да се заслепи Ди Натале? :)

Не зафркавајте, тоа не беше фаул, Инлер паѓаше добри пет минути. Имаше претходно фаул од Дејо, но овој стана и од кога виде дека му кидна топката падна. Слободниот си беше одлично изведен.
Цезар да беше ќе влезеше таа топка? Утре ќе влезеше... Ти викам, врати ја со Болоња утакмицата пред 2 кола и види ги на Ди Ваио слободните, мислам 2 беа, а едниот беше copy-paste на овој т.е. топката идеше доле од слободниот. Овој дибеков ти викам, каснеше пак... Не иде бе, види му ја реакцијата сам ќе си збрцаше гол откога Маикон ја зарогачи...

Тачдаун!
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Одбрана воопшто и не играме. Кастелаци ниту една одбрана до сега, замалку и автогол ќе видевме :tapp:

Мора Лео многу да работи на одбраната, знаеме дека клучот на успехот е само во одбраната, гол сигурно ќе дадеме.

Нерешено да извадиме во Удине ќе биде успех.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.153
Поени од реакции
35.970
Нека влезе Кутињо место Пандев, ако е спремен, ако не, Биабиани.... и Оби место Киву а Занети лев бек. Мора нешто да се мењава... а неаме многу избор на клупа.
Не е на клупа малиот.
А и Ето не е нешто поарен, шутира од поизција каде апла е очигледно дека нема шанса да му даде гол на словенецот, такви продадени топки најмногу ме иритираат, средината е таква каква што е без Снајдер и Коутињо, а и Милито ( па Пандев повлечено да игра ), не се ни очекуваше некое спектакуларно издание од нападот со ваква поставеност али ко што реков, по голот на Дејо ги имаа сите потребни услови за победа, не ги искористија на најпацерскиот начин и то је то, нека с'ркаат сега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom