Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Kire went from being "single" to "in a relationship

Кирца зашто бе не кажуваш , од фб да дознаваме , со среќа ! :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.755
Поени од реакции
1.609
Kire went from being "single" to "in a relationship

Кирца зашто бе не кажуваш , од фб да дознаваме , со среќа ! :)
Додека тука се пишуваше,ја работев на делото:)! Иначе нејќам да ставам официјално која е женската може да ме затворат:pos:,кој и да проверил кај мене на фб знае дека сите девојки се под 17 години па сеа ти види! Извинете за офтопик:smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.119
Поени од реакции
15.095
Кирца, на фб си во релејшншип, на кајгана не си, до кога да те учи човек :)

Иначе и официјално сме најстар тим, не во Италија, во Европа, нека ни и честито.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Кирца, на фб си во релејшншип, на кајгана не си, до кога да те учи човек :)

Иначе и официјално сме најстар тим, не во Италија, во Европа, нека ни и честито.
Санчез не го зимаме, ќе го земеме Марк Ван Бомел...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.832
Поени од реакции
34.299
Затоа на времето кога беа помлади 'ршум правеа низ Европа со младиот Адријано, Ван Дер Мејде, Емре, Окан Бурук, Мартинс и ред други млади фудбалери ...
Истиов овој најстар тим во Европа освои тројна круна пред нецела година, ова колку да се удри на демант за смешните форум муабети за пензионерски домови аналогни за осмо одделенци ( апла беа дебилни уште на времето кога им се смееа на Милан, а они 2 финалиња имаа у ЛШ ).
И Пејо знам еднаш на нивна тема рече, што толку удирате на перцепција на ваквите, од кога тоа годините биле некаков репер ? Т.е. ете видовме лани колку беа репер со старите Лусио, Самуел, Занети, Станкович и тн и тн, т.е. Занети е оној кој квари просек, одма нека се пензионира за да бидат помлади од другите и со тоа да бидат задоволени кајгана вкусовите. :tv:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.832
Поени од реакции
34.299
^ 30 години пуни на 10ти Март, стар е :), ќе ја надмине 29ката и ќе го расипува и он просекот, уште постари ќе сме ...

Инаку еве ги повиканите за Удинезе, Маикон е во тимот, а и Коутињо се враќа.

Portieri: 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni, 92 Alberto Gallinetta;

Difensori: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 15 Andrea Ranocchia, 23 Marco Materazzi, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon;

Centrocampisti: 5 Dejan Stankovic, 8 Thiago Motta, 17 MacDonald Mariga, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi, 29 Coutinho, 40 Nwankwo;

Attaccanti: 9 Samuel Eto'o, 27 Goran Pandev, 88 Ludovic Biabiany.

Според мене најголема шанса има болдираниве да излезат на терен во стартни 11, евентуално место Мота да игра Марига или Оби, не верувам дека Лео ќе се одлучи Коутињо да биде стартер, во таков случај Дејо би играл поназад на местото на Мота кој се жалеше на повреда по дуелот со Болоња.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.668
Поени од реакции
4.330
Стандард се вика не стандарт....

Инаку Бенитез сакал назад во Премиер лигата, сакал високо пласиран тим со големи амбиции, и нештедливи газди :)
на овој Вардар да му го дадеме ќе го кутне до 3 лига :)
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Стандард се вика не стандарт....

Инаку Бенитез сакал назад во Премиер лигата, сакал високо пласиран тим со големи амбиции, и нештедливи газди :)
на овој Вардар да му го дадеме ќе го кутне до 3 лига :)
не е будала Брацо бе ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom