Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Ебате профитот, нит пред Јуве нит пред Милан ке се, ако некој може грдо да профитира, тоа ке биде Рома во случај утре да победи, или Лацио и Наполи кои сега за сега здраво гризаат за први 4, поготово вториве кои имаат и страшна екипа.
За Интер профитирањето ке започне кога ке спуштат под 5 со Милан, сега за сега се -10, ако победат пак,-7.
Е сега за да ме сватите што зборам, нека ви текне лани што се пееше од трибини на Ливорно - Интер 0-2, во 11то коло ..
За да не барате, тераа и играчи и фанови '' Е se ne va, la Capolista se ne va ... '', ова колку да сконтате што значело у 11то коло плус 5 од најблизок ривал, а во моментов се минус 10 со меч помалце по 13 одиграни кола, тродупло се уназадени од она што беа лани, да спуштиш од плус 9 на плус 7 по 14 одиграни кола и истото да го наречеш '' профит '' за екипа ко Интер е навистина смешно, да не речам, тажно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Oва од ланското искуство, знаеш како ни е. :)
Aма сумјиво ми е колово ви ебам педерите, све ке напраите за да Рафа остане, дури и нерешено со бедуријана виолетова дома ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Можно да е и тоа со оглед дека -10 имаа Милан лани во овој дел од годината, со ист број на натпревари нормално. :)
Aма ај, тука некаде се искуствата, би требало да знаеш како ни е, aко некој треба да не бодри дека ништо не е готово, тоа треба да си Ти, да бидеш она што беше кај вас лани у фан клуб оној ''Членон'' кој веќе не ви пишува на тема а и уз -10 ширеше оптимизам, и онака Рафа идол ти стана.
Башка, таков ние немаме, почнавме и членови да губиме. :(
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Таков ние немаме, почнавме и членови да губиме. :(
Ја што сум тука бе? :)

Ај, ипак оваа година таа награда ја заслужува Dimitar_oh, ама наградата ќе ја добие на крај од сезоната
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Не бе, тебе лабилно ти е ставчето, да дојдат у - 10 ситуација и ти ке почнеш да '' кукаш '', оној Член кај нив револуција креваше во таква ситуација, убеден дека времето им дошло ...
Почеток на Февруари тек сериозно почнав да го сваќам.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
абе марли е наш човек, ко ќе освои милан годинава ќе не пушти да славиме со нив, ко он шо слави со нас :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.208
да бидеш она што беше кај вас лани у фан клуб оној ''Членон'' кој веќе не ви пишува на тема а и уз -10 ширеше оптимизам, и онака Рафа идол ти стана.
(

:pos: :pos:

Членот и мене ми фали страшно, ненормално ме интересира во оваа ситуација што ќе пишуваше !

Иначе ја одувек сум ширел оптимизам, и да Рафа ми е една од поомилените личности у фудбалот моментално, а кој би рекол, до вчера не го сакав ич :pos:

@Zaneti , Милан нека освои па за славење не е проблем, ју ар ол велкомд !
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Ејјј кај стасавме....Марли против нас да се сврти!!! :)
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
20 igrača za Parmu, sudi Giannoccaro
SERIE A — BY FANATICO ON NOVEMBER 27, 2010 AT 18:00 | 369 VIEWS
Inter-Parma igraju u nedjelju (28.11.) na “G.Meazzi” sa početkom u 12.30h. Glavni sudac meča će biti Giannoccaro, linijski suci: Di Fiore i Marzaloni, 4-i sudac: Rizzoli. Trener Benitez je odabrao 20 igrača koji će konkurirati za sastav:
Vratari: 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni, 92 Alberto Gallinetta
Obrambeni: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 23 Marco Materazzi, 24 Nelson Rivas, 34 Cristiano Biraghi, 36 Simone Benedetti, 39 Davide Santon, 57 Felice Natalino
Vezni: 5 Dejan Stanković, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 19 Esteban Cambiasso, 40 Obiora Nwankwo;
Napadači: 27 Goran Pandev, 31 Denis Alibec, 88 Ludovic Biabiany


--- надополнето ---

Го очекувам следниов состав против Парма
Кастелаци,Кордоба,Лусио,Матрикс,Сантон,Занети,Камби,Деки,Снајперот,Пандев и "Барабани".
trener:Рафаел Бенитез популарно наречен КРОФНА,Кифла,Пекар,Угостител итн.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
---------------------- Кастелаци----------------------

Сантон-------Лусио--Кордоба-----------Занети

---------Станкович----Камбиасо------Мота------

----------------------Снајдер----------------------------

----------Пандев-------------Алибек-----------------

Умирам од желба да ја видам оваа формација , ама Биабиани ќе стартува повеќе од сигурно е тоа ...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
^ I na oficialna gi ima povikanite.

Nego da se nadevame deka vredese da se razbudime vo nedela olku rano :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom