Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
4.126
Дали го виде некој пробивот на Занети кога помина 3-4 играчи од лева страна,си викам овој е луд на 38 години ги дрбила како сака!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ајде завршува малер- периодов ваљда. Нека почнат да се враќаат стандардинте играчи, а не ку*лињана од по 17 год. и ќе тргне, ко што беше на почеток на сезона. И во јануари обавезно клоцата на Биабиани, Мансини, Кастелаци и останатите слепи црева у состав.
Без нови 3-4 души не ја признавам титулата :).
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
4.126
Денеска Бијабијани изигра многу добро,нејќам да се продава ! И да не игра прва постава,за на клупа е добар според мене!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ајде завршува малер- периодов ваљда. Нека почнат да се враќаат стандардинте играчи, а не ку*лињана од по 17 год. и ќе тргне, ко што беше на почеток на сезона. И во јануари обавезно клоцата на Биабиани, Мансини, Кастелаци и останатите слепи црева у состав.
Без нови 3-4 души не ја признавам титулата :).
За Кастелаци пишав погоре,да не беше он ке изгубевме вечерва,таа топка што ја фати ретко може да ја одбрани некој голман,и не сакам он да си иде,добар е како резерва за Цезар,иначе мора да са бара некој нов ценар фор мора !
 
M

mercenary

Гостин
Да,денеска Биамбиани(и Италијански коментатор вака го вика,сигурно има некое скриено М во презимето :pos:) добро изигра.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
Добар е ко за клупа, за трета варијанта ( ко лани што беше Мансини пример, дур беше дел од Интер ) а не за втора а на моменти и прва ...
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Не ве свакам како можете да кажете лош збор за Луцио,свака част !
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Шујќур тепавме!!! :vozbud::vozbud::vozbud:

Можеше да ни се вратит тоа шо не дадовме гол од милион шансите шо ги имавме , ама конечно и ние малце среќа да имаме....






ps. Почнаја да ни даваат кладилнициве по 1.65 дома против " силната " Парма. :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Веќе неколку пати го имам пишано моето мислење за Бенитез......

Да повторам пак........... колку побрзо ке го исфрлите толку подобро за Интер!

Погледнете го хаосот кој го остави во Ливерпул!

И ве молам не споменивајте ми некакви си успеси кои демек ги направил со Ливерпул..... едноставно ни се поклопија коцките!

Инаку.... имаше една статистика за тоа колку повреди на играчи имал Бенитез во клубовите каде бил...... ке ви се избистри сликата за тоа како тој ги третира играчите, и зошто Рајан Бабел излез јавно за да го искритикува за тие Тренинзи!
Ако ја најдам ке ја постирам...
 
M

mercenary

Гостин
People who say our coaching methods are the sole cause don't know what they're talking about: let's not forget that this group was pushed to the limit last year and it's not exactly the youngest squad either. My staff and I are experienced professionals and we know what we're doing, so let's not hear any more of this rubbish.
Stop.Дали Оби,Кутињо,Мансини,Марига,Мунтари и уште некои можеби,не ги памтам сите повреди,многу се,беа pushed to the limit last year или се стари?
Знам дека нема да ми одговориш,крофно една дебела,ама ај...
За болдот,се сомневам...

Вчера можевме да дадеме 6 и да примиме 4.Имавме среќа во одбрана ама немавме во напад.Ние создаваме шанси,можеби играме добро,ама на сметка на одбраната.Е така нејќам ја.Почнуваат Твенте контра,Камби стои пред нивни шеснаестник(Стои у права смисла на зборот,не се враќа назад.Епа нема да се враќа,нема 20 години за да трча напред назад и да не се уморува),Деки само малце поназад можеби,Лусио и Матераци(?!) на центар.Колку време ќе му треба да Матераци да се врати од центар за да покрие?Златен Лусио,САМ игра во одбрана,да имаше кој да му забрани да дрибла во наш шеснаесетик или било каде кога е опасно,ќе беше перфектен.
За Снајдер не праам муабет.Снајдер играше напаѓач.
Но,мора да признаам,имаше и подобрување од минатите натпревари,некогаш(посебно во прво полувреме) сите се враќаа,лесно се браневме и почнувавме контри,како што зборев.:))
Подобро е,се подобруваме,ама пак не е тоа тоа.Ај ќе видиме* како ќе биде кога ќе се вратат сите од повреди.
Сигурно е дека ќе видиме,Рафа нема да биде избркан.Многу луѓе му веруваат,вклучувајќи ги и Курва Норд и бенеамата :)),Морати не му верува ама нема да го избрка.

За во недела со Парма,мора да менуваме формација.Во напад го имаме само Пандев(Биабиани нема да ни врши работа,нема да можеме да играме со крила,само едно имаме.А Биабиани да игра као напаѓач ти е исто како да иаме -1 играчи).Милито не го рачунам,незнам што е со него.Вчера имал слободен ден,не тренирал.Ако сега почне да тренира,би требало да биде спремен за у Недела ама ај,ќе видиме како ќе биде.
Добро е што се враќа Мота.

И сеа за составот,тешко е да се предвиди како ќе играме ама еве што мислам,елката...
- Castelazzi -
- Cordoba - Lucio - Materazzi - Santon -
- Zanetti - Cambiasso - Motta -
- Stankovic - Sneijder -
- Pandev -

Ако Милито биде фит,ќе биде многу полесно.Ќе можеме да играме и со крила,Пандев и Биабиани,или со 4-3-1-2,со Деки,Мота и Камби позади Снајдер а Пандев и Милито у напад.
Одбрана Кордоба,Лусио,Матераци и Занети,знаеме крофнава колку му дава шанса на Сантон да игра.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom