Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
4.126
Сеа се враќам од кладилница таму ја гледав,иначе сите во кладилницата ја гледаа Интер(што беше на мое задоволство) и кога даде гол сите рипнаа! Имавме многу шанси,али имаавме и среќа што Твенте не искорисија добри шанси,да беше некоја појака екипи ке ни дадеше гол сигурен сум! Ја сеуште сум на тоа дека Бенитез треба да добие отказ,победа од 1-0 е доказ дека слабо реализираме!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
дечки ова е првпат во историјата сите наши ривали да навиваат за интер, апсолутно СИТЕ !!!!
шо ти значи бентиез :tv:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Па добро изграа според мене,како и да е Ето сеа за сеа би го оставил како крило сите акции скоро само од него пчнуваа,ке го пофалам Снајдер како не влезе слободниот ааа,добар беше и Гоки,имаше добра шанса за гол во 1во полувреме и добра асистенција за Деки во 2ро полувреме,иначе Матераци ме изненади многу добри дијагонали даваше и одличен беше позади,и на крај Кастелаци зверотиња таа топка што ја фати ретко кој голман ке ја фатеше :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
4.126
За тие што не ја гледале ке пробам да кажам во кратки црти,почнавме убаво со шанса на Пандев од 5 метри али шутираше право во голманот,потоа пречка на Снајдер од слободен,и во 45 минута шут на Камби од 7-8 метри али играч на Твенте ја спаси пред гол линија со глава! Во второ полувреме после дадениот гол голема шанса пропушти Станкович од 5 метри кога шутна над гол од чиста позиција,иначе да ги кажам и шансите на Твенте,имаа една пречка и една голема шанса кога сам на сам искочи еден играч од лева страна го лобуваше Кастрелаци али за наша среќа помина покрај гол! И ја заборавив најголемата шанса на Твенте во прво полувреме кога Кастелаци се фрли како мачка и спаси чист гол!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па сме играле добро дека од другата страна имавме пародија од противник..величенствениот Твенте....кога ќе победиме 4 натпревари со ред во Сериа А ама со задоволителна игра и победа против вердер нагости тогаш Бенитез ќе ја врати довербата кај сите нас и ќе се согласиме сите дека е сме играле добро...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
За тие што не ја гледале ке пробам да кажам во кратки црти,почнавме убаво со шанса на Пандев од 5 метри али шутираше право во голманот,потоа пречка на Снајдер од слободен,и во 45 минута шут на Камби од 7-8 метри али играч на Твенте ја спаси пред гол линија со глава! Во второ полувреме после дадениот гол голема шанса пропушти Станкович од 5 метри кога шутна над гол од чиста позиција,иначе да ги кажам и шансите на Твенте,имаа една пречка и една голема шанса кога сам на сам искочи еден играч од лева страна го лобуваше Кастрелаци али за наша среќа помина покрај гол! И ја заборавив најголемата шанса на Твенте во прво полувреме кога Кастелаци се фрли како мачка и спаси чист гол!
Подобро да го пастираше линков :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
^^ Kога ке влезат у трка за титулата и тоа сериозно, е тогаш ке го правиме муабетот за доверба кај Рафа, за европски шампион треба да важи муабетот со колку разлика ке тепаат екипа ко Твенте, а не дали ке победат а потоа и да се маваат у гради со таа победа ( aко Рафа го направи тоа по мечот ке биде 1 од многуте негови дебакли на прес конференциите ).
Тоа е карактеристична слика за голем клуб и освојувач на тројна круна, реков и пред мечот, очекувам лесна победа па ајде, до некаде ке кажам дека ми се исполнија очекувањата, истово важи и за екипи од типот на Парма, истово важеше и за Киево викендов ...
Победа во наредни мечеви а во меѓувреме и победи на Милан ништо нема да сменат, ке имаш status quo ситуација на табела која од коло во коло те оддалечува од титулата.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Со среќа нека ни е победата и пласманот во осминафиналето од лигата на шампионите.Му го продолживме престојот на научникот Крофна на клупата на Интер.Да се надеваме дека ќе влеземе во победничка серија и во италијанското калчо.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Јас ја гледав пошто Бугарија ја даваја ради тој голманот на Твенте. Појаки беа Интер, ама и Твенте лесно можеше да победи промашија чисти шанси. Голот на Интер после непромислено досуден слободен удар и нормално Камбијасо собра среќно отпадок.

И незнам шо му е Бенитез крив од еден метар пред гол празен љуфкат.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Едноставо ме печи срцето кога ќе прочитам како сме биле подобри од еден твенте и сме имале подобра игра како тоа неочекувано да е..ех до какво тереџе стигнавме да се радуваме на вакви (не)победи каде и еден Твенте ни правеше шанси....резил:kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom