Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Во среда знам дека ке ги тепаме Твенте,неможам да не ја играм кец кога кофициентов 1.50 ме гаѓа во очи ненормално!
не знам за тебе ама мене ми се гледа како ГГ сигурна утакмицата..па и 1.80 не е лош...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Не знам дали да ви се смеам или да ве жалам.Ќе треба Џеврие да ја прашам.Syn не ти дојде тебе умот од критиката на Думан.Многу зборуваш ништо не кажуваш.Измислено за тебе.
Сега Думан 5ка ке ти напише по географија гарант.
Кажи точно што не кажувам, или дојде, виде, истрола е работава.
За тебе всушност уз овој пост важи оноа, сакам кажам незнам речам ...
 
M

mercenary

Гостин
А чекај малце, имаш ти друга идеја како од тим кој на крајот од сезоната заостанувал над 10 бодови од првиот да направиш тим кој е конкурент на шампионот ?

Они беа условени со драстични промени, поготово Јувентус, а искрено, ти сериозен си со тоа дека на овој Милан и со некое плус засилување во Интер, пак ке се шетаа до титулата ? Не, условите ке беа исти, Интер добија здрав конкурент за титулата ...
Тоа е едно, второ, од кога бил потрошен Милито ? Толку, за 3 месеци се истроши ? Не зезајте ... т.е., ако он е потрошен, значи и Снајдер и Маикон се потрошени, така му доаѓа муабетов, бидејќи и они се јадни.
Ја искрено незнам што всушност ви значи уствари ова, Милито е потрошен ...
Што има врска тоа не ми е јасно? Битното е дека направија добар тим,и за да се мериме со тој тим,ќе треба да идеме напред а не назад.
Да,сериозен сум.Со добар тренер кој ќе ја продолжеше работата на Мур и со попунети дупки у составот,пак ќе немавме проблем за да освоиме,не оваа сезона.За наредната,ако продолжат конкурентите со добрата работа што ја почнаа,е тогаш ќе имавме.
Потрошени незнам што точно значи,тоа е збор на Нероаѕуро.. :)
Ама еве,вака ќе кажам.Не очекувам Милито да се врати во формата од лани,но добар би бил за резерва,да влегува кога ќе губиме.
А за Снајдер и Маикон,тоа е до тренерот,они сигурно не се ПОТРОШЕНИ.. :))
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ ^Добро ко не ми напиша некој од твојте прости гигантски постови.Те знајме шо кажуваш и што не кажуваш, секој втор пост во фан клуб е твој гигантски,ги наполна само ти 200 страни и пак ништо.И ајт терај си не не замарај мене и Думан.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Веќе ме мрзи на секое да ви обасјнувам на секое што ми е всушност поентата со тоа потрошени....јас тоа го напишав за Занети/Камбиасо и Станкович кои играта кај најклучниот дел од тимот и на овие играчии му паѓа 70% од работата во натпреварот и за одбрана и за креирањето на акциите..а како што можете да заприметите тројцата се веќе во поодминати години односно и не се толку брзи како порано и не се воопшто константни(годините си го направија своето)..имаат премногу натпревари изиграно во оваа сезона посебно и плус немаме замена за тие позиции па мора Бенитез да ги игра на секое...

И тоа се изразува на играта на Снајдер и на комплетниот напад кој нема никаква подршка, а па како што можам да заприметам во последно време Камбиасо и Занети противничките играчи ги претрчуваат на секое и тука страда и одбраната и нападот и плус тоа што немаме замени за нив(Марига,Мота,Суљо)......тоа ми беше поентата со зборот потрошени!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Jas ne znam sto ke ocekuvate vie od noviot trener. Jas osven "razumni porazi", znaci porazi koga navistina se nema sreka, koga imame 4 stativi, 2 eden na eden sansi, i posedok na topka 70-30, i da zagubime 1-0, osven ova, nisto drugo ne cekam. Ne cekam uste utredenta site igraci da se oporavat, ne cekam Maikon da izigra uste edna sezona kako minatite 4-5, ne cekam Milito da postigne nad 12-13 gola, ne cekam Kutinjo da stane noviot Mesi...

Ova sezona kako nikogas ke slavam skudeto (ako go osvoime) se drugo e bonus :)

Stetata sto krofneto ja napravi e ogromna.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Што има врска тоа не ми е јасно? Битното е дека направија добар тим,и за да се мериме со тој тим,ќе треба да идеме напред а не назад.
Да,сериозен сум.Со добар тренер и со попунети дупки у составот,пак ќе немавме проблем за да освоиме,не оваа сезона.За наредната,ако продолжат конкурентите со добрата работа што ја почнаа,е тогаш ќе имавме.
Потрошени незнам што точно значи,тоа е збор на Нероаѕуро.. :)
Ама еве,вака ќе кажам.Не очекувам Милито да се врати во формата од лани,но добар би бил за резерва,да влегува кога ќе губиме.
А за Снајдер и Маикон,тоа е до тренерот,они сигурно не се ПОТРОШЕНИ.. :))
1. Со тој буџет напред ке требаа да одат со Скули и Инлер, па сега види ти колку они ке го засилеа Интер во споредба со овој состав.
2. Незнам за кои дупки збориш кога само Балотели си замина, значи само тој дел од тимот требаше да биде пополнет, толку, но кога ке ја видиме неговата корист за овој тим лани од Јануари нагоре, ке укапираме дека буквално ништо не направи освен што сметаше. Да, со добар тренер ке беа главни конкуренти за титулата и во моментов ке беа на врвот ( први или втори со мала негатива зад Милан ) но дека ке се шетаа пак за титулата е глупо да кажеш, ете, лани беа перфектни па видовме како се '' шетаат '' до титулата.


^ ^Добро ко не ми напиша некој од твојте прости гигантски постови.Те знајме шо кажуваш и што не кажуваш, секој втор пост во фан клуб е твој гигантски,ги наполна само ти 200 страни и пак ништо.И ајт терај си не не замарај мене и Думан.
Дете, посочи де, наместо да ти го избришам постот со кој истрола и ништо не кажа и ти беше офтопик, ти давам можност да посочиш што тоа не кажувам.
Него, фактот што се потпираш на мислења од човек кој е професор по географија тука а пишува за Џеврие, пишува за тоа како се откажува од Интер и се заканува тука на членови со зборовите '' Копиљ ке те најдам '' ( случајот со Деко ) и слично доволно говори за тебе, т.е., ме тера да размислувам дека му го лижеш ректумот за да добиеш 5ка по неговиот предмет, друга причина зашто би се потпирал на неговите убер глупи постови ја не гледам, освен ако сериозно заостануваш во моментот интелигенција, што не верувам дека е случај.

Се за сеа, дојдов,видов,раширив реа ти се постовиве, ако ти смета тоа што го кажувам на тема за Интер, не влегувај тука, немаме никаква потреба од тебе.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Абе не си правете бајрам на мозокот,Милан не е сезонава јак туку ние сме катастрофа! Само нападот го подобрија,одбраната им е тапа заедно со средината ! Коа ке ми каже некој Милан и Јуве биле јаки,ок појаки се од лани али да беше Мурињо пак ке ги ебевме како сакаме!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Веќе ме мрзи на секое да ви обасјнувам на секое што ми е всушност поентата со тоа потрошени....јас тоа го напишав за Занети/Камбиасо и Станкович кои играта кај најклучниот дел од тимот и на овие играчии му паѓа 70% од работата во натпреварот и за одбрана и за креирањето на акциите..а како што можете да заприметите тројцата се веќе во поодминати години односно и не се толку брзи како порано и не се воопшто константни(годините си го направија своето)..имаат премногу натпревари изиграно во оваа сезона посебно и плус немаме замена за тие позиции па мора Бенитез да ги игра на секое...
Муабетот за Станкович знаеш од кога важи дека е потрошен ? Од перидот кога 90% од тука го плукаа ( сезоната кога дојде Мурињо ) и сакаа да си оди, зашто бил '' потрошен "', мада тој термин не беше тогаш користен.
Не е точно дека се потрошени, далеку од тоа друже, него проблемот е што Бенитез е неспособен да го користи потенцијалот на овој моментален состав, 1 Мурињо знаеше од '' потрошениот '' Дејо да направи клучен играч во Интер, е тоа е она што во моментов Рафа незнае да го направи.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе не си правете бајрам на мозокот,Милан не е сезонава јак туку ние сме катастрофа! Само нападот го подобрија,одбраната им е тапа заедно со средината ! Коа ке ми каже некој Милан и Јуве биле јаки,ок појаки се од лани али да беше Мурињо пак ке ги ебевме како сакаме!
Али не е веќе, штета!!!:tv: Милан ќе земе сезонава џабе вие на сите:wink:
 
M

mercenary

Гостин
Веќе ме мрзи на секое да ви обасјнувам на секое што ми е всушност поентата со тоа потрошени....јас тоа го напишав за Занети/Камбиасо и Станкович кои играта кај најклучниот дел од тимот и на овие играчии му паѓа 70% од работата во натпреварот и за одбрана и за креирањето на акциите..а како што можете да заприметите тројцата се веќе во поодминати години односно и не се толку брзи како порано и не се воопшто константни(годините си го направија своето)..имаат премногу натпревари изиграно во оваа сезона посебно и плус немаме замена за тие позиции па мора Бенитез да ги игра на секое...

И тоа се изразува на играта на Снајдер и на комплетниот напад кој нема никаква подршка, а па како што можам да заприметам во последно време Камбиасо и Занети противничките играчи ги претрчуваат на секое и тука страда и одбраната и нападот и плус тоа што немаме замени за нив(Марига,Мота,Суљо)......тоа ми беше поентата со зборот потрошени!
Нопе,не се согласувам дека Занети не е брз како што беше пред неколку месеци.Или Камби.Ни за креирањето на акциите.Камби знаеше да креира акции ли до сега па сега одеднаш не знае? Ни знаел,ни ќе знае..
На играта на Снајдер се одразува тактиката на Бенитез а не неспособноста на Камби и Занети(Да,Занети не е добар у средина ама Занети не ни треба да игра во средина него како бек) да ја градат играта.
Нели го гледаше шампионскиот Интер? И малите екипи често не напаѓаа т.е многу лесто доаѓаа до нашиот гол,што и беше поентата.Игравме многу длабоко,сите стоеа пред наш гол,дури и крилата.И сега тука настапуваше одбраната и Камби/Деки/Мота,со нивната вистинска работа,одземање топки,а не градење игра.Кога противниците грешат/им ја зимаме,топката одма се дава на Снајдер кој од наша половина ја почнуваше контрата,кој даваше убиствен пас до Милито/Ето (повеќе Милито) кои ќе поминеа 1 или 2ца и ќе реалзираа.
Еее,почнав да ја опишувам играта на шампионскиот Интер,играта која е ептен различна од она што го играме сега,со истите играчи кои незнаат да играа така.

А не сега додека Камби пробува да ја гради играта и Лусио и Самуел стојат на центар,противниците ни создаваат убиствени контри и не пунат.Значи не бива да играме така,не со овој состав.Составот си беше таман за тактиката што ја игравме,само крофната требаше да си продолжи тоа што беше почнато.
Ама и да продолжеше,не е само тоа проблемот.Проблемот е што и незнае да ги мотивира играчите,прави без врска измени/го бира тимот,прави милион грешки..значи со кратки зборови,крофната е катастрофа.


@ Syn
Инлер,Инлер,тоа е тоа што ни треба во средина.И веројатно ќе го земеме.
А за дупките,зборам за дупките од нападот.
Балотели,3иот стрелец на Интер си отиде,резервата на Интер која често влегуваше за да не вади т.е да дава голови кога Пандев беше дудук,а и си остана (колку голови има дадено,2 на 50 натпревари?)
Тогаш имавме резерва која не вадеше кога ни беше потребно,сега немаме ни тоа.А уште имаме дудук у прв тим кој треба да го замениме (еве кажи ми,дали Пандев треба да игра у прв тим на Интер?)..а и нов дудук се надѕира,ти викаш дека Милито ќе се врати ако дојде нов тренер,ја мислам дека нема,ама ќе видиме,не се знае..
Но како и да е,ни треба барем 1 нов напаѓач,ЗА ПРВ ТИМ.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Коментар некој што оставил на сајтот ..
So seta pocit Macola tebe ti treba (PSIHIJATAR) po brza postapka Da ne bese Mourinho Inter nemase da bide sampion bog znae uste kolku godini taka kazano podobro kuti i brkaj rabota zaedno so benitez ako on e bolje od Mourinho togas ja sum Betmen i ziveam vo Gotham City!!!Forza Inter!!!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
1. Со тој буџет напред ке требаа да одат со Скули и Инлер, па сега види ти колку они ке го засилеа Интер во споредба со овој состав.
2. Незнам за кои дупки збориш кога само Балотели си замина, значи само тој дел од тимот требаше да биде пополнет, толку, но кога ке ја видиме неговата корист за овој тим лани од Јануари нагоре, ке укапираме дека буквално ништо не направи освен што сметаше. Да, со добар тренер ке беа главни конкуренти за титулата и во моментов ке беа на врвот ( први или втори со мала негатива зад Милан ) но дека ке се шетаа пак за титулата е глупо да кажеш, ете, лани беа перфектни па видовме како се '' шетаат '' до титулата.



Дете, посочи де, наместо да ти го избришам постот со кој истрола и ништо не кажа и ти беше офтопик, ти давам можност да посочиш што тоа не кажувам.
Него, фактот што се потпираш на мислења од човек кој е професор по географија тука а пишува за Џеврие, пишува за тоа како се откажува од Интер и се заканува тука на членови со зборовите '' Копиљ ке те најдам '' ( случајот со Деко ) и слично доволно говори за тебе, т.е., ме тера да размислувам дека му го лижеш ректумот за да добиеш 5ка по неговиот предмет, друга причина зашто би се потпирал на неговите убер глупи постови ја не гледам, освен ако сериозно заостануваш во моментот интелигенција, што не верувам дека е случај.

Се за сеа, дојдов,видов,раширив реа ти се постовиве, ако ти смета тоа што го кажувам на тема за Интер, не влегувај тука, немаме никаква потреба од тебе.
МОМЧЕ НАВИСТИНА СИ ПОУЛАВЕЛ, СО КОЈЕ ПРАВО ПИШУВАШ ЗА НЕЧИЈА ПРИВАТНОСТ, КАКО НЕ СЕ ЗАСРАМУВАШ, А ГЛЕДАМ НЕЗНАЕШ И ЗАШТО СЕ ФОРУМИТЕ, НЕМАШ НИКАКВА ЕТИКА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА КОМПЈУТЕРОТ. НЕОЧЕКУВАВ ДА ПАДНЕШ ОЛКУ НИСКО. „ БРАВО„.
А сакаш да видеш што си пишувал во тие твои 10 000 постови, еве за некоја минута ќе ги приберам постовите од летото во кој тврдеш дека Маикон ќе одел со сигурност во Реал Мадрид и уште илјадници твој промршени постови, а досега и воопшто не ми беа значајни, но пошто изиграваш паметњаковиќ, ќе ги налепеме, за да видеш дека Џеврие е во право.
Сега ти треба уште пиштол и да почнеш да убиваш на секој што ќе постира за Интер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom