Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Абе не си правете бајрам на мозокот,Милан не е сезонава јак туку ние сме катастрофа! Само нападот го подобрија,одбраната им е тапа заедно со средината ! Коа ке ми каже некој Милан и Јуве биле јаки,ок појаки се од лани али да беше Мурињо пак ке ги ебевме како сакаме!
Ама се засилија , тоа е важното , ние курот го дрвевме на трансфер пазарот
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас мислам дека треба уште три натпревари(заклучно со Твенте) да ги загубиме за да биде набркан Бенитез..вака Мацола и некои суштества кои се во бордот ќе го бранат дебелиот небаре дуп му има даено на сите во управата....добро бе зарем дотолку не гледаат во што е проблемот???..треба едноставно еден едит да му се направи на постовите на Syn на англиски и да му се пуштат на официјалната и да увидат каде е грешката во тимот....можеби барањето е смешно и непродуктивно но сепак има логика за такво нешто посебно сега кога тимот е во криза...страмота бе ова што го изјавува Мацола(68 години чоекот можеби му се суши мозокот и него)!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
@Syn, kolku jako ke bide da go baniras sea duman :pos:

Si beri postovi se maci i pisuva, i na kraj "nemate pristap" :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.045
МОМЧЕ НАВИСТИНА СИ ПОУЛАВЕЛ, СО КОЈЕ ПРАВО ПИШУВАШ ЗА НЕЧИЈА ПРИВАТНОСТ, КАКО НЕ СЕ ЗАСРАМУВАШ, А ГЛЕДАМ НЕЗНАЕШ И ЗАШТО СЕ ФОРУМИТЕ, НЕМАШ НИКАКВА ЕТИКА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА КОМПЈУТЕРОТ. НЕОЧЕКУВАВ ДА ПАДНЕШ ОЛКУ НИСКО. „ БРАВО„.
А сакаш да видеш што си пишувал во тие твои 10 000 постови, еве за некоја минута ќе ги приберам постовите од летото во кој тврдеш дека Маикон ќе одел со сигурност во Реал Мадрид и уште илјадници твој промршени постови, а досега и воопшто не ми беа значајни, но пошто изиграваш паметњаковиќ, ќе ги налепеме, за да видеш дека Џеврие е во право.
Сега ти треба уште пиштол и да почнеш да убиваш на секој што ќе постира за Интер.
Ова го пишува човек кој по приватни пораки го праќал ова
Не си ти тој што треба да го прашам што треба да пишувам, јас нема да бидам безобразен...
Но можам да ти ја скршам муцката, добро сум информиран које копиљачиште си ти.
Немој да ме мачеш да си ги извалкам рацете.

Затоа внимавај ...
Ти си истиот оној кој тврдеше дека Мурињо немал врска од тренер на Интер, затоа, ќе те молам, поштеди ме од твоиве муабети бидејќи срамота е еден професор во средно школо вака малоумно да се однесува, па уште и ми тераш на етика и морал а не си се погледал во огледало каде делуваш тажно и бедно.
Ти да не мислиш дека тебе луѓево тука те перцепираат, па нели свати дека по оној пост со откажувањето од Интер, по оние постови како Мурињо не чинел и слично овде те третираат ко дворски шут, се чудат што све егзистира во земјава, всушност, ти си класична потврда за тоа колку всушност е добро нашево образование, чим те пуштиле тебе да едуцираш деца срамото една ...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
@Syn, kolku jako ke bide da go baniras sea duman :pos:

Si beri postovi se maci i pisuva, i na kraj "nemate pristap" :pos:
Стружанец затебе имам добро мислење, ај сега те молам ити невлегај во исти кош сонего.
А Син бев сведок пред две години како се молеше да биде модератор на темава, неговите молби на МСН и Скајп ми ги даде да ги читам еден од администраторите, убаво му реков тогаш на администраторот дека детево ќе го остави форумот без членови.

--- надополнето ---

@Syn, kolku jako ke bide da go baniras sea duman :pos:

Si beri postovi se maci i pisuva, i na kraj "nemate pristap" :pos:
Стружанец затебе имам добро мислење, ај сега те молам ити невлегај во исти кош сонего.
А Син бев сведок пред две години како се молеше да биде модератор на темава, неговите молби на МСН и Скајп ми ги даде да ги читам еден од администраторите, убаво му реков тогаш на администраторот дека детево ќе го остави форумот без членови.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Се сеќавам на дискусијата меѓу мене и Syn за Маикон,он викаше дека сигурно иде во Реал а ја викав дека не! Знам дека Маикон не си отиде само поради тоа што не се договори цената иако не викам дека Маикон не сакал да иде,али сакам да кажам дека ја искочив во право бидејки еве го сега си игра за Интер! Со цела почит за Syn,немам намера да го навредам али секогаш неможеш да бидеш во право!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Јас мислам дека треба уште три натпревари(заклучно со Твенте) да ги загубиме за да биде набркан Бенитез..вака Мацола и некои суштества кои се во бордот ќе го бранат дебелиот небаре дуп му има даено на сите во управата....добро бе зарем дотолку не гледаат во што е проблемот???..треба едноставно еден едит да му се направи на постовите на Syn на англиски и да му се пуштат на официјалната и да увидат каде е грешката во тимот....можеби барањето е смешно и непродуктивно но сепак има логика за такво нешто посебно сега кога тимот е во криза...страмота бе ова што го изјавува Мацола(68 години чоекот можеби му се суши мозокот и него)!
Како што ти мене ми кажа да не се бламирам кога кажав дека Сантон не заслужи црвен кога несакајќи го удри играчот на Рома ми се чини, сеа ќе ти го кажам и јас истото, само не го земај за навреда.
Човекот има постигнато многу повеќе од тоа што Ти или било кој од Македонија ќе го сонува, како можете да ги исфрлате мислењата на оние кои што биле директно вклучени во фудбалот и оние кои што стварно го разбираат, а за апсолутна вистина да ги земате мислењата на новинарите на fcinternews(ова го прави Syn) и ти го земаш мислењето на Syn небаре лева рака на Морати му е.(без навреда Syn, далеку од тоа дека не го разбираш фудбалот, али од тебе или мене до Мацола има голема разлика)....
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ајде сега за глупости и вие се расправате..дај олабавете малце луѓе..остајте го Syn на рает човекот само си кажува свое мислење..немора сите да се сложите ако сакате читајте ако не тогаш имате попаметни работи освен седење и дремење на форум туку така....утре е нов напоред ден,пазар,полн со обврски одете легнете си вкревет искулирајте малце...аман!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ова го пишува човек кој по приватни пораки го праќал ова


Ти си истиот оној кој тврдеше дека Мурињо немал врска од тренер на Интер, затоа, ќе те молам, поштеди ме од твоиве муабети бидејќи срамота е еден професор во средно школо вака малоумно да се однесува, па уште и ми тераш на етика и морал а не си се погледал во огледало каде делуваш тажно и бедно.
Ти да не мислиш дека тебе луѓево тука те перцепираат, па нели свати дека по оној пост со откажувањето од Интер, по оние постови како Мурињо не чинел и слично овде те третираат ко дворски шут, се чудат што све егзистира во земјава, всушност, ти си класична потврда за тоа колку всушност е добро нашево образование, чим те пуштиле тебе да едуцираш деца срамото една ...
Колку само си убеден дека ти си најпаметниот на овој форум, и кога си немоќен да вратеш како што доликува, мешаш приватност.
Е момче јас само те знам под некој си јузер Syn, и воопшто не ме интересира ни која е твојата професија ни од каде си ни што си.
Ти си замене овде само Syn.

За оваа што ќе го напишам, свесен сум дека нетребаше овде да го постирам но, за да се совестеш малку , што не пишуваш во твоите долги и исцрпувачки анализи, во кој ни малку не помислуваш дека темава е од забавен карактер.
.....
Највероватно и постовите не се твои, па на секој втор пост го споменуваш таткоти, ати ги пренесуваш неговите мислења, се однесуваш како оваа момчево на клипов..

погледнисе Син кој си :

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.045
Стружанец затебе имам добро мислење, ај сега те молам ити невлегај во исти кош сонего.
А Син бев сведок пред две години како се молеше да биде модератор на темава, неговите молби на МСН и Скајп ми ги даде да ги читам еден од администраторите, убаво му реков тогаш на администраторот дека детево ќе го остави форумот без членови.
Е ова е едно од најдебилните нешта кои произлегоа од тастатуратва на професоров ...
Овој професор по географија сега ке фабрикува мсн логови и Скајп муабети ( а во мојов живот никогаш немам користено скајп, требаше ова инфо да го знаеш информиран граѓанину ), е, ти реплицирав на овој пост колку само да видат луѓево со што Се се занимава фрагмент од нашево образование ...
Па ти свесен ли си дека некое дете од Дебар може комотно да ги користи твоиве муабети од форумов, закани што ги праќаш по членови кои изгледаат вака
Но можам да ти ја скршам муцката, добро сум информиран које копиљачиште си ти.
Немој да ме мачеш да си ги извалкам рацете.
и да те уценува за да му ставиш 5ка или си го наебал кај оние од горе ...
Жити све не се бламирај со вакви работи ( ја сум молел кај администратори да ме стават модератор и за тоа имаш муабети од мсн и скајп ), сериозно, не ти доликува на годините, а и кога апла ке испадне дека муабетов нема врска со реалноста ( очигледно незнаеш како се стануе модератор на форумов, нешто за што ако не се лажам Фантом ме предложи и без моја потврда ме аднаа за таа функција тука ), ќе се изрезилиш максимално и ке изгледаш смешно и патетично.

Те жалам ...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
А ја сам их молио, људи, хајде сви да певамо... :pos:
 
M

mercenary

Гостин
А мене не ми е јасно,што бара фан на Манчестер Сити у фан клубов?
Што му е гајле што Syn пишува во нашиот фан клуб?
Дај бе,убаво си теравме со муабети за Интер,остајте ги (или банирајте ги,ако пишуваат офтопик у туѓ фан клуб или провоцираат) другите,да си продужиме со муабетот.. :))
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.045
Како што ти мене ми кажа да не се бламирам кога кажав дека Сантон не заслужи црвен кога несакајќи го удри играчот на Рома ми се чини, сеа ќе ти го кажам и јас истото, само не го земај за навреда.
Човекот има постигнато многу повеќе од тоа што Ти или било кој од Македонија ќе го сонува, како можете да ги исфрлате мислењата на оние кои што биле директно вклучени во фудбалот и оние кои што стварно го разбираат, а за апсолутна вистина да ги земате мислењата на новинарите на fcinternews(ова го прави Syn) и ти го земаш мислењето на Syn небаре лева рака на Морати му е.(без навреда Syn, далеку од тоа дека не го разбираш фудбалот, али од тебе или мене до Мацола има голема разлика)....
Морати друже, Морати, или неговото мислење не треба да го земам во предвид, а треба ова на Мацола, човек кој НИКОГАШ не бил тренер и човек кој во деновите кога тренирал условите биле нула во споредба со оние кои денес постојат.
Се потпрев и на став од кондициониот тренер на Романија, всушност, ЦЕЛА Италија посочи на тоа дека тренинзите се погрешни, и сега овде Ти како најрелевантен го зимаш ставот на Мацола, кој бил играч пред повеќе од 30 години.
Затоа ке те замолам, да не ми ги извртуваш ставовите у стил, само на fcinternews се поптирам и слично, зашто едно е новинар од таму со свој став, друго е Морати, Бранка па и неговиот син, кој минатата недела удрија на критика за тренинг режимот, а Медијасет пред 3 дена известија дека и играчите побарале менување на одредени сегменти од истиот ...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
А мене не ми е јасно,што бара фан на Манчестер Сити у фан клубов?
Што му е гајле што Syn пишува во нашиот фан клуб?
Дај бе,убаво си теравме со муабети за Интер,остајте ги (или банирајте ги,ако пишуваат офтопик у туѓ фан клуб или провоцираат) другите,да си продужиме со муабетот.. :))
Што бе, пак за Рафа? :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Како што ти мене ми кажа да не се бламирам кога кажав дека Сантон не заслужи црвен кога несакајќи го удри играчот на Рома ми се чини, сеа ќе ти го кажам и јас истото, само не го земај за навреда.
Човекот има постигнато многу повеќе од тоа што Ти или било кој од Македонија ќе го сонува, како можете да ги исфрлате мислењата на оние кои што биле директно вклучени во фудбалот и оние кои што стварно го разбираат, а за апсолутна вистина да ги земате мислењата на новинарите на fcinternews(ова го прави Syn) и ти го земаш мислењето на Syn небаре лева рака на Морати му е.(без навреда Syn, далеку од тоа дека не го разбираш фудбалот, али од тебе или мене до Мацола има голема разлика)....
Ајде сега не прави такви глупи споредби и ти па...тоа на Сантон беше за очигледен црвен картон и страмота е ако не се досуди такво нешто било каде(фудбалски судија сум иначе знам што се суди а што не(не дека вие знаете или дека се фалам ама за мене правилата се многу појасни и поедноставни бидејќи ги имам прочитано безброј пати што како и кога..))

А што се однесува до мацола секоја чест тоа што го има направено за Интер во минатото ,но мене ме интересира сегашноста и како што читам нема никаква логика тоа што го изјавива(ако е вистина)..како можи бе да го критикува Мур за моменталниот играчки кадар?????...што треба Мур да не ги цеди играчите??..да не трчаат??..тогаш знајш кога ќе освоевме тројна круна???..НИКОГАШ......
Ако е вистина нема никаква логика да го обвинува Мурињо кога Бенитез сака од овој играчки кадар да направи нешто што не е возможно и сите го гледаат тоа а тој како коњ си тера по свое....јас не го бранам Syn но неговите постови имаат логика за состојбата во клубот и во екипата ,па поради тоа го зедов мислењето на Syn...па и слеп да е ќе увиди дека во тимот не е нешто во ред и дека Бенитез не е баш совршениот тренер за Интер како што тврди Мацола...искрено да правиме муабет!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom