Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Друже,јас веста никаде не ја гледам на Спорт Денес,ај дај линк ако може.
Ова е сигурно кога Пандев се пресели во Интер и овие почнаа да пишуваат,кога игра прв состав,кога е на клупа...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Друже,јас веста никаде не ја гледам на Спорт Денес,ај дај линк ако може.
Ова е сигурно кога Пандев се пресели во Интер и овие почнаа да пишуваат,кога игра прв состав,кога е на клупа...
Беше пола саат објавена, ја тргнаа. И јас кога отворив time.mk се збунив и отворив да проверам (никад не ги читам) и кога гледа-што да видам. :) Ја тргнаа, нема линк, но уште им стои на time.mk. Еве провери, третата вест. :wink:

http://www.time.mk/topic/fudbal
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Тоа ќе да е, sportdenes не може да не чинат :pos:
Па не знам вие што очекувате од некој македонски сајт за фудбал,освен преведување на странски текстови.
Тоа што го пишуваат сигурно не е измислено,а сега што прават 325342542 печатни грешки,тоа е друго.

Не можете вие од нив да очекувате „инсајдерски“ информацији...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Никој не бара инсајдерски информации, но не треба ако имал некој од таму што пишува домашно (основно образование, да се разбереме) за Пандев да напише, да најде она што прво ќе му дојде при рака и да и се пофали на учителката дека напишал нешто...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Дечки можно е да се игра пријателска со Јуве фан клуб во сабота,излеа Баерн ке им откажат али незнам дали сте слободни?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
duman;3895333[/COLOR напиша:
Јас само напишав дека понатаму кога ќе следам фудбалски натпревари нема да имам фаворит од тимовите, а цел живот ќе бидам анти-Јувентус.
Во секое првенство имав по некоја екипа за која имав наклонетост, како што е Црвена Звезда во Србија, Фенербахче во Турција, Спортинг во Португалија, Штудгарт во Германија, Монако во Франција, Арсенал и Манчестер Сити во Англија, Барселона и Атлетико Мадрид во Шпанија, Ајакс во Холандија а Интер беше над сите.
Ne, ti napisa so font 10ka, deka se otkazuvas od Inter :)

Nego, kaj se slikite be, neli kire-inter gi imase? Daj nekoja stavejte tuka.

A znaete deka Benitez ima 8% od akciite na Dunkin Donuts? Ne ne, nema ama kolku jako ke bese da imase :)

Pazete ja slikata samo, ili ova e namerno napraveno ili ... ne znam :)

 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Ne, ti napisa so font 10ka, deka se otkazuvas od Inter :)

Nego, kaj se slikite be, neli kire-inter gi imase? Daj nekoja stavejte tuka.

A znaete deka Benitez ima 8% od akciite na Dunkin Donuts? Ne ne, nema ama kolku jako ke bese da imase :)

Pazete ja slikata samo, ili ova e namerno napraveno ili ... ne znam :)

Ги немам ја сликите,кај грејт се!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Одличен тренер не става играч кој не заиграл 2 години
Jaк е јак е, прејак е ... :)
Него моментот е следен, Матераци има играно 4 утакмици на Интер од последните 50 натпревари,
Не знам колку сте го следеле Бенитез во Ливерпул (претпоставувам не премногу), ама јас ја пратам и англиската лига така што знаев што тренер е уште пред да дојде.

На почеток ја имаше идиотската идеја дека сите играчи мора да ротираат, па дури и најдобрите напаѓачи му седеа по 2 натпревара на трибина. Имаше 100на натпревари по ред, во кои немаше изнесено ист состав. После едно време се откажа од тоа, ама пак имаше епик потези.

Во финалето против Милан (она второто, што го загуби) при резултат 0 - 1 или 0 -2 како џокер во игра го внесе Хари Кјуел (играч што 2 години немаше асално заиграно заради повреда), а на клупата имаше барем 2ца крила или напаѓачи кои играа речиси секој натпревар. Што кажува тоа за него?

Имаше и други слични потези, кога на дерби дуели со Арсенал или Челзи, наеднаш во прв тим се избацуваше некој тип што му беше деби и што после цела сезона го немаше никаде.

Згора на се, кога некое бескорисно дрво како Лукас Леива му е омилен играч и немаше пропуштено минута, тогаш и не може да се очекува многу од идиотот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе педерчиња , дајте да напраиме викендов уште едно турнирче ....ФА марсо ја и +- некои фаци немаат играно ? (баже ?) ....
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Сеа го читав , тотално се согласувам со зверот :]

пс: КвареЖЖЖЖЖЖЖМАааааааааааааааааа :))))))

пппс: Прајте турнир , да ви покажам Триавели као се праат хахаха
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Сеа го читав , тотално се согласувам со зверот :]

пс: КвареЖЖЖЖЖЖЖМАааааааааааааааааа :))))))

пппс: Прајте турнир , да ви покажам Триавели као се праат хахаха
Во што се согласуваш бе цело време му даваше шанси Мур а овој се бламираше со тие балоните... тривелите де... :) Очај беше, очај... :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Oд 1ипол година во Интер дали изигра 30 утакмици и тоа ги играше од 80минута па на даље, добри шанси му давал Мур :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ама Фиорентина ги УБИ на таа една (од многуте) утакмици ...ако ви текиња :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom