Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
да бе он е, ама нели го продадовме, шо испадна работаа со играчов? доле има и опис, even Nelson Rivas joined the team.
инаку на веб страната, од денеска има опишано што тренираат дечките, дури и ги болдирале играчите, најверојатно по наредба на бенитез, за дополнително да си го испере газето дека не е крив за повредите, и дека не е крив неговиот тренинг.
Денеска во вест читав дека кариерата на Висенте во валенсија му пропаднала поради повредите добиени во валенсија под водство на бенитез, и дека се жалел на физио терапевтите и лекарите во тимот. Бенитез ги донесе тука тие?
Не, лекар си е Комби, човекот што лекува играчи за 3 дена(барем така имаше наслов дека лекарскиот тим на Интер прави чуда), а физиотерапевт не знам кој е али и тој си е од тимот заедно со Комби.

Иначе Вест што е еден веродостоен весник, особено за спорт... Можеби му пропаднале поради повреди, не е првиот играч ниту последниот, али не верувам дека изјавил поради Бенитез... Еве го Крхин, не изигра повеќе од 20 минути под водство на Мурињо а детето не може да се опорави од повреди а се сметаше за огромен талент.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
Aбе доволно е да го видите бројот на натпревари кој Торес го имаше пред да дојде во Ливерпул за една сезона, и потоа откако дојде во Ливерпул ...
Преочигледно е каде е проблемот, незнам што се обидувате повеќе да објасните ...
Или можеби и тоа е случајност, преоптеретен бил у Атлетико Мадрид, сам на грб ги носел :) па после стандард секоја сезона со Ливерпул мака мачеше со повреди.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Да, доволно е да се видат 46 натпревари за Ливерпул во првата сезона и 33 голови, нешто што би го сонувал во Атлетико. (знам, тогаш не му фатиле лошите тренинзи, наредните сезони фатиле)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
Па да де, надоле и надоле идеше, прво 29, па две сезони 20, али тоа нормално го изигнорира, јебига, нема тука никаков аргумент ...
Само случајност е, и ништо повеќе, случајност е и тоа што до сега од 13 натпревари 12 изиграл.
А и знаеш што значи главен играч во екипа 16 натпревари 2 сезони по ред да пропушти у лига ? Титула ...
Али Рафа и неговиот избалансиран тренинг, дури преоптеретениот Оби од лани во примавера тимот сега такоџе ги има истите проблеми, а кутриот ако не се лажам сезонва прв пат стартуваше ко првотимец.
Да беше втор пат, на цела сезона ке го изгубеа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Па да де, надоле и надоле идеше, прво 29, па две сезони 20, али тоа нормално го изигнорира, јебига, нема тука никаков аргумент ...
Само случајност е, и ништо повеќе, случајност е и тоа што до сега од 13 натпревари 12 изиграл.
А и знаеш што значи главен играч во екипа 16 натпревари 2 сезони по ред да пропушти у лига ? Титула ...
Али Рафа и неговиот избалансиран тренинг, дури преоптеретениот Оби од лани во примавера тимот сега такоџе ги има истите проблеми, а кутриот ако не се лажам сезонва прв пат стартуваше ко првотимец.
Да беше втор пат, на цела сезона ке го изгубеа.
Бенитез: Тие само зборат, а не анализараат зашто.

Се потврдува по не знам кој пат... Ајде, уште ова да ти го пастирам, не можам да барам веќе кога и зашто се повредил, зашто повторно ќе најдеш некоја ситница:
Liverpool boss Rafael Benitez has questioned the Spain training regime after striker Fernando Torres went down with another hamstring problem.
Torres suffered his fifth hamstring injury in 16 months on Wednesday and Benitez wonders whether the way he trains with the Spain is the cause.
"He has been injured now three times while with the national team and it is something we have to analyse," he said.
"We knew they were doing something that is maybe not the best for the player."
 
M

mercenary

Гостин
Крофно мрсна,ГЛЕДАЈ како натпреварите Рома - Интер треба да завршуваат,а не како тебе....... :pos:

krofno edna glupa.JPG

Да не има играва easy mode,hard mode и тие работи,да не играм ја на easy па џабе се радувам што ги искршив кутрите Римјани? :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
Бенитез: Тие само зборат, а не анализараат зашто.
Епа еве, кога, во последниве 20 години, Интер имале вакви проблеми со повредите ?
Одговорот е .... никогаш.

И сега што правиме ? Само збориме а не анализираме ? Епа ете направи една паралела со Бенитез и било кој друг тренер од минатото и ќе видиш ОГРОМНА разлика, дури и стварно смешно ми е сеуште да дебатирам на оваа тема бидејќи преочигледно е веќе дека проблемот со овие повреди настана откако Рафа седна на тренерското место.

Дури и хрватите на својот сајт ( а ги следат сите италијански сајтови редовно, поредовно и од нас ) го критикуваа Рафа како директен виновник за повредите, т.е. за како што велат и они светскиот рекорд на повреди у 1 тим ...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Дури и хрватите на својот сајт ( а ги следат сите италијански сајтови редовно, поредовно и од нас ) го критикуваа Рафа како директен виновник за повредите, т.е. за како што велат и они светскиот рекорд на повреди у 1 тим ...
Па тие се де. А што се Хрватите толку стручни од Загреб да ја оценат работата на Бенитез на тренинзите? Да напишеш сега ти статија за нашиот сајт и да кажеш дека Бенитез е крив за повредите, некој дечко од Саудиска Арабија би требало твоето мислење да го земе како точно?

И да, повторно не гледам анализа како подавањето на топката на начин што Рафа им го сугерира е причината за повреди.

Јас завршувам тука, се надевам дека кога ќе имаш анализа од веродостојна личност(тренер, фудбалер, лекар) ќе ја поставиш тука.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Занети игра десен бек за Аргентина, до сега еден удар на гол.
И не зборете без везе за Бенитез, да не беше тој к*р што ќе го гледавте Ливерпул со Работнички во Скопје.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.049
Па тие се де. А што се Хрватите толку стручни од Загреб да ја оценат работата на Бенитез на тренинзите? Да напишеш сега ти статија за нашиот сајт и да кажеш дека Бенитез е крив за повредите, некој дечко од Саудиска Арабија би требало твоето мислење да го земе како точно?
Океј ...
Истото важи и за твоето мислење, зашто моево се потпира на статии кои ги имам прочитано на италијански сајтови вклучувајќи и една која се повикуваше на извор од Газета дело Спорт, а хрватите функционираат исто како што и Ти функционираш кога пишуваш статија за сајтот, извор им е пред Се Италија ...
Нејсе и тоа, за прв пат во последниве 15 години Интер е со ваква слика во поглед на повредите, со ниту 1 тренер во минатото тоа не било случај, што значи повеќе од очигледно е каде лежи проблемот, затоа и на прашањето КОГА имале вакви проблеми одговорот е никогаш, т.е. одговор и нема.
Е сега што ти мижиш пред очигледни работи тоа е твој проблем, на крај краева, тоа што го збориш пред Се важи за тебе, не за мене, бидејќи моево мислење се поклопува со она на луѓе кои се разбираат подобро и од мене и од тебе во фудбал а работат за спортски медиуми во Италија, а твоево ? ...
Ти једино се потпираш на изјавите на Рафа, човекот што кажа дека покажале карактер по ДВАТА примени голови од Тотенхем, ја незнам како сеуште сериозно го сваќате човеков, периодот кога налетувам на негова изјава е 1 од ретките кога посакувам да сум слеп.

--- надополнето ---

Занети игра десен бек за Аргентина, до сега еден удар на гол.
И не зборете без везе за Бенитез, да не беше тој к*р што ќе го гледавте Работнички во Скопје.
Работнички секој втор викенд може да се гледа, ама затоа Ливерпул .... а кај и да е и Интер. :))
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Боби[Мкд];3897340 напиша:
Duman, стај аватар од Робен и идај кај нас, морат некако да тргнит работава. :):salut:
Баерн Минхен е премногу голем клуб во Бундес Лигата, немусе потребни нови фанови, доволно ги имат. Јас Бундес Лигата ја следам и сум на страната на помалите клубови, како Волсбург, Штудгарт, Борусија Дортмунд, Хофенхајм, Леверкузен и Шалке. Баерн Минхен е гигант во Бундес Лигата, а другиве користат прилика кога Баерн е во криза како оваа сезона.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Крофно мрсна,ГЛЕДАЈ како натпреварите Рома - Интер треба да завршуваат,а не како тебе....... :pos:

Прегледај го приврзокот 36913

Да не има играва easy mode,hard mode и тие работи,да не играм ја на easy па џабе се радувам што ги искршив кутрите Римјани? :pos:
дај барем израдувај ме кажи кој го дал голот за Рома:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom