Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Aha aha, uste malce i ke me ubedese, i ti ko Morati, teoretski mavna na ova sto i kako ke bese, deka on (Morati) taka mavna so Benitez, spored CV-to, mozebi ova ke zememe mozebi toa, ova ke se sluci toa ke se sluci.

Daj te molam, ili ja predviduvas idninata ili moez da patuvas vo nekoi si paralelni univerzumi kade sto Inter za trener go zel (ili barem da se obidel) Rajkard/Zenga/Spaleti ili ic ne zboruvaj ke bilo taka ili onaka :)

Od site ovie sto gi spomnavme jas i ti, Benco e najlosa mozna opcija. Kraj.

Ima/se treneri koi gazot bi go dale da se treneri na Inter, i koi se podobri od gomnovo 10 pati. Zboruvam opsto ne samo za slobodnite.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Aha aha, uste malce i ke me ubedese, i ti ko Morati, teoretski mavna na ova sto i kako ke bese, deka on (Morati) taka mavna so Benitez, spored CV-to, mozebi ova ke zememe mozebi toa, ova ke se sluci toa ke se sluci.

Daj te molam, ili ja predviduvas idninata ili moez da patuvas vo nekoi si paralelni univerzumi kade sto Inter za trener go zel (ili barem da se obidel) Rajkard/Zenga/Spaleti ili ic ne zboruvaj ke bilo taka ili onaka :)

Od site ovie sto gi spomnavme jas i ti, Benco e najlosa mozna opcija. Kraj.

Ima/se treneri koi gazot bi go dale da se treneri na Inter, i koi se podobri od gomnovo 10 pati. Zboruvam opsto ne samo za slobodnite.
Па да, Спалети самиот ги одби јавно Интер, Рајкард исто кажа дека нема намера да си оди од Галатасарај, создаваше самиот таму тим, носеше свои играчи, си имаше зацртано идеи кои му се покажаа очајно лошо таму ...

Е сеа, твојов муабет знаеш каков е ? Исто ко да си кажал зашто не дојде Пеп, бидејќи шансите да седнеше Пеп тука беа исти ко и оние на Спалери и Рајкард, т.е., еднакви на Нула, Нула ко и шансата Капело да го води Интер.
И кажи ми, по што Бенитез е лоша опција а Спалети или Ѕенга не се ? Односно, во што они се подобри од него дај те молам појасни ... Може по оние 7-1 во Манчестер на Спалети со Рома а ? :tv:
Исто и Рајкард, една година добра со Барса ( Бенитез 2 ги имаше предобри со една Валенсија ) ама затоа и една година се посра со Барса, а со Галатасарај да не говорам, катастрофа во секој можен поглед.

Подбри од Бенитез беа Капело, Хидинк, тие немаше теорија да дојдат, стави го Рајкард на негово ниво, исто, немаше теорија да дојде, Ѕенга незнам ни зашто го спомнуваш, бидејќи да те оставам цел ден да размислуваш реченица дали ке напишеш во која он би бил подобар од Бенитез у некој фрагмент, нормално, со соодветно објаснување.

Не одам ја на варијантите што би било кога би било, поготово не за невозможни опции, ете, една изводлива ко Ѕенга ама па тоа ке беше крајно несериозен потег од управата, а далеку поисплатлив финансиски од ставањето на Рафа, бидејќи Ѕенга помалце од милион евра ке заработуваше тука годишно ...

п.с. И за тебе важи прашањето, кој ако не Бенитез уз соодветно објаснување ? Мене Рафа ми беше најлогична опција, откако Капело и дефинитивно стави крај на шансите да дојде во Интер.

Уште еднаш, не ми спомнувај само нереални опции ко Спалети и Рајкард, или Капело и Хидинк.

п.п.с. И Сколари се спомнуваше но Морати кажа дека тоа е тренер кој е добар само за национални тимови, бидејќи го видовме и него у Челзи.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Џабе е на оваа тема дискусијата со тебе бидејќи и на даден километарски линк ти уште си со овие тврдења ...
Тоа е едно, второ, кардинална грешка правиш, каде е Тронќети во целава работа ? Па Меси во иднина ако дојде со негови пари ке дојде, или, он ке има огромен удел за да се донесе таков играч, така и сега, газда е на Пирели, главен спонзор на Интер, ЕТЕ ОД КАДЕ СЕ ПАРИТЕ, зашто во ФФП парите од спонзорите се дозволени, капираш сега ?

И кога Паолило алудираше на тоа дека Интер нема да троши, алудираше на Ибра-трансфери, а не дека ич нема да троши, или ти 5 милиони евра за Скули го рачунаш за трошење ?
Јасно ми е за Ибра-трансфери, тоа го поддржувам.

Значи ако спонзорите даваат пари и понатаму ќе има милионски трансфери? Значи сепак можело да се купува летово, може да се купува и во иднина и во цифра од 100 милиони само доколку парите бидат од спонзорите?(плус оние приходи-минус расходи каде што сме во минус)
Тоа ме интересираше...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Јасно ми е за Ибра-трансфери, тоа го поддржувам.

Значи ако спонзорите даваат пари и понатаму ќе има милионски трансфери? Значи сепак можело да се купува летово, може да се купува и во иднина и во цифра од 100 милиони само доколку парите бидат од спонзорите?(плус оние приходи-минус расходи каде што сме во минус)
Тоа ме интересираше...
Па летово имаше да се купуваат играчи, ама кои ?
Скули и Инлер ? Се на се 15 милиони евра за двајцата, и помалце, колку беа ограничени ( ова е клучниот збор, ограничени ) е и понудата за Маскерано, што беше смешна ...
Интер со парите кои ги имаше можеше да носи играчи кои беа со второразреден квалитет, ништо подобри од моменталниов кадар, ама ни тие не се донесоа, зашто, само можеме да претпоставуваме ( за Скули и Инлер пред се' ).
Според мене, мислам дека е поради тоа што урачунале дека status quo ке е ситуацијата и џабе ке пополнуваат место, ко Мансини 3 години тука, е сега таа одлука се покажа ко грешна но само поради фактот што ваков хорор филм со повредиве ни у сценарио на Хичкок не би имало ...

Значи далеку од тоа дека немале пари, имале, ама малце одвоени за трансфери, е сега на тие додади го и она што го дозволија акциониерите и ете ти пари за нови трансфери во Јануари, мада Афелај на пример би ги чинел 0 евра, а и останатите кои се дел од шпекулациите не се поскапи од 10 милиони евра ( ма и тоа е многу ).

Иначе, парите од спонзори влегуваат во приходите, затоа очигледно преку Пирели односно Тронќети ке се пополнуваат тие дупки, затоа велам дека во тој контекст Интер не треба да се грижи многу на тој план.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ахам, а парите што Морати ги даваше до сега, ме интересира каде влегувале. Дали како сопственик на клубот е и спонзор или?

За расположливите играчи летово се согласувам, освен Маскерно друг играч испод 30 милиони немаше.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Ахам, а парите што Морати ги даваше до сега, ме интересира каде влегувале. Дали како сопственик на клубот е и спонзор или?
Сопственик, тоа веќе нема да може да го прави, но спонзорите ке можат, е сега разликата на Пирели со Тронќети со било кој друг рандом спонзор ( ко Опел, Ауди, или некоја арапска авио компанија ) е таа што е голем пријател на Морати, долгогодишен соработник на многу полиња и цифрата која ке се прелива во Интер не е една единствена па истата во иднина гарант ке варира, и тоа драстично очигледно ...

Но пак, балансот мора да се направи од финансиски план, бидејќи наместо да се пополнуваат дупки, ке може да се купуваат нови играчи, односно, да се атакува и на големи имиња.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
1.Штрафценегер
2.Бенеамата
3.Адриано
4.Кире
5.Д Грејт
6.Аки
7.Илијаико
8.Занети
9.Ице
10.Аце-Нераѕури
11.Снајдер
12.Роси
13.Другарот на Занети

ДГрејт сигурно ќе дојде,за Адриано незнам..
Ја ќе се одбојам зашто неможам да играм,многу сум болен..мислев ќе оздравам до чет ама ништо.. ;((
Снајдер...што бидна со голманот? Земи го,ќе фалат играчи..
Значи Дгрејт најверојатно ќе дојде и уште Адриано да потврди и сме точно 12 луѓе, ако не потврди он утре нека земе некој уште еден играч.
И значи се чекаме на Железничка пред Динамик во 3:15 најкасно.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За тренинг стратегијата на Бенитез доволно е да се види дека последниве неколку сезони Ливерпул беше физички најспремниот тим можеби и во светот. Сите трчаа како коњи, едноставно ринеа по терен. Немаа никаква техника и квалитет, а се бореа со титула само зашто рмбаа 90 минути.

Е сега веројатно истото сакаше да го примени и тука, ама не се навикнати играчите од Калчо да ринат на терен (со неколку исклучоци) и веројатно затоа дојде до сите овие повреди.

п.с. Среќа што Бенитез после 3 - 4 години во Ливерпул сфати дека не му чини тактиката со ротирање, инаку ќе го гледавте Ето 2 натпревари со хет - трик, а после 2 по ред на трибина, а Бијабиани како главен шпиц :pos:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Значи Дгрејт најверојатно ќе дојде и уште Адриано да потврди и сме точно 12 луѓе, ако не потврди он утре нека земе некој уште еден играч.
И значи се чекаме на Железничка пред Динамик во 3:15 најкасно.
Адриано и Занети не е ист човек? :)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Еднаш човек ќе го игра Интер на ливце и тогаш ќе те заебе,да ти е*бам!Дали Бенитез знае што праи со тимов?го уништи целосно,никаква игра и катастрофални резултати..А може и до играчите е..
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Значи Дгрејт најверојатно ќе дојде и уште Адриано да потврди и сме точно 12 луѓе, ако не потврди он утре нека земе некој уште еден играч.
И значи се чекаме на Железничка пред Динамик во 3:15 најкасно.
Идам јас, немав нет деновиве да ве известам навремено. Инаку ако не се пријави Адриано, јас ќе земам играч сигурно, така да си знаете :).
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Значи играме,,, ве чекам во 15 и 40 во Чаир,, Бацки и Гушки. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Поради тоа што Adriano не потврди, му пишав порака на The Great да земе еден играч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom