Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Убави шанси сме имале,добри акции имало ова ме радува! -
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
Тренерот што го бранеше од почетокот на сезоната :)
Апсолутно, АМА, убаво си потенцирав и тоа во дискусија со 1 од миланезиве, или-или ситуација е оваа сезона за Бенитез, или ќе биде дел од големите, пак, или ке стане треторазреден тренер што ниту една голема екипа нема да го сака во своите редови.
Не го бранев на тој начин што искчучував секаков дебакл со него, затоа и го пишав уште тогаш овој став од почетоков на овој пост, а и како што реков, во моментов Бенитез '' ужива '' не толку добра конкуренција, и ваков мизерен Интер е пак пред Јуве и Рома и само 3 бода позади Милан.
А и реално, во вакво првенство и најголемите скептици исклучуваа до овој степен мизерен Интер по една таква сезона, што доволно говори дека за Бенитез важи оноа '' impossible is nothing '', или, никогаш не вели никогаш ...

--- надополнето ---

Syn, edna rabota e da go mrazis Benco, druga e da gledas realno na rabotite. Kazi mi kako da ne se dostoen protivnik Lecce, koga na Inter mu falat 8 prvotimci, koga vo eden tim se ima Kivu, Bijabiani, Zaneti, Kordoba, trte-shrmte sea pejte pesni kolku vredi Zaneti do utre, vredi za tret tim na Inter nisto poveke. Jas deneska ne znam kako moze samo Benco kako kriv da go pravis, deneska site, site, site do eden bea katastrofa.
.
Абе лани против четвртиот тим на табелата, со 9 играчи на терен се одеше на победа, со 10 се даде гол против Милан кои до Јануари беа главен конкурент на Интер за титулата ...
Пак ке кажам, и пимавера играчи да имаше на теренот, против Лече играат, значи, европскиот првак против Лече кој е дојде од втората Калчо лига, што тука е нејасно ? :)
Aма затоа лани беа кадарни за сите фронтови, а сега со овој однос ? Пореално од ова нема, а и покрај Лече затоа ги спомнав и Болоња без тренер ( тогаш проблеми со повреди немаа ) и Бреша дома, налед и повреди и се, Бреша ... дома.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Па кога ги води ванаби моден креатор со ванаби Џони Деп брада и брк ...

:pos: :pos: :pos:

Za ova ti zboram, go hejtas brat, go hejtas nenormalno kiflarot

Ne znam sto trebase da napravi deneska Benco, najdobra (na hartija) formacija izvade na teren, e sea nie sto imame drva sto ne znaat gol da dadat, toa e druga rabota, zato ti vikam deneska site do eden bea krivi, za drugite natprevari donekade se slagame, ama deneska osven Johny :icon_lol: site bea.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Па кога ги води ванаби моден креатор со ванаби Џони Деп брада и брк ...
Да де, али кога Морати знае дека Бенитез не е човек кој што ќе ги тепа и кој има авторитет врз играчите зашто го избра него?(знам дека беше најдобриот слободен тренер, али знаел што бира)
И кој очекува Маикон и Киву да му викаат на сред утакмица на тренерот, очигледна е mou-носталгијата а Рафа не може ништо против тоа. Очигледна е и анархијата која што владееше на некои натпревари, на овој натпревар за среќа не.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Две нерешени во низа, со 2 од најслабите екипи во лигата е веќе алармантно. Цела сезона тимот не игра којзнае како (со ретки исклучоци), но мислам дека ако изгубат во дербито, Бенитез треба да лета на клоци. Можеби летово немаше којзнае каков избор на тренерската берза, ама овој идиот никогаш не ми се допаѓал како тренер. Беше во Ливерпул, тим што воопшто не го сакам, а пак ми одеше на нерви со неговите тактики и потези.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Апсолутно, АМА, убаво си потенцирав и тоа во дискусија со 1 од миланезиве, или-или ситуација е оваа сезона за Бенитез, или ќе биде дел од големите, пак, или ке стане треторазреден тренер што ниту една голема екипа нема да го сака во своите редови.
Не го бранев на тој начин што искчучував секаков дебакл со него, затоа и го пишав уште тогаш овој став од почетоков на овој пост, а и како што реков, во моментов Бенитез '' ужива '' не толку добра конкуренција, и ваков мизерен Интер е пак пред Јуве и Рома и само 3 бода позади Милан.
А и реално, во вакво првенство и најголемите скептици исклучуваа до овој степен мизерен Интер по една таква сезона, што доволно говори дека за Бенитез важи оноа '' impossible is nothing '', или, никогаш не вели никогаш ...
Што да кажеме за претходните години кога конкуренција ни беше никој :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ama pazete, nie baravme najdobar sloboden trener, a Real go zede najdobriot trener voopsto i toa od aktuelniot evropski prvak. Da ti gi ebam i Morati i Branka, drug nema kriv tuka, Benco tolku znae tolku pravi, stanavme penzionerski klub ko Milan i zatoa se cudime zosto ne trcaat, pa sto ke trcat koa ne mozat.

I uste ednas ova: Ama pazete, nie baravme najdobar sloboden trener, a Real go zede najdobriot trener voopsto i toa od aktuelniot evropski prvak.

Ete koj go vodi Inter, strasniot Branca.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
Ama pazete, nie baravme najdobar sloboden trener, a Real go zede najdobriot trener voopsto i toa od aktuelniot evropski prvak. Da ti gi ebam i Morati i Branka, drug nema kriv tuka, Benco tolku znae tolku pravi, stanavme penzionerski klub ko Milan i zatoa se cudime zosto ne trcaat, pa sto ke trcat koa ne mozat.

I uste ednas ova: Ama pazete, nie baravme najdobar sloboden trener, a Real go zede najdobriot trener voopsto i toa od aktuelniot evropski prvak.

Ete koj go vodi Inter, strasniot Branca.
Абе за сите избори Морати е оној кој е најодговорен, значи Морати дава дирекција, Бранка ја спроведува, не го плукај тука за џабе човекот. :)
За одењето на Мур, тоа си беше личен негов избор ништо, буквално ништо тука клубот не можеше да стори, за жал ...

--- надополнето ---

Што да кажеме за претходните години кога конкуренција ни беше никој :)
Па по она лани, без разлика на условите, тешко дека Интер немаа конкуренција.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Мала дигресија, Реал тепал 5:1 а Мур добил црвен :)
Немој некој да ми кажал дека сум оф-топик...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Evropski prvak mora da se zadovoli so: daj sto ke dajs, ili daj sto e najeftino.

E ne odi toa taka sareno i ubavo. Mozea da se zalagaat poveke, 100% mozea nekoj drug da nosat, ama ete, Real zema trener koj osvoi sve, nie zeame trener kogo go izbrkaa :icon_lol: ebati trenerot. Najmalku on e kriv, on sigurno cekase Malaga da go vika ili Sporting Gijon, koa mu se javija ovie od Inter on sigurno im rekol i kako skaut zemajte me, za da spasi glava.

Da Syn, ova e greskata ovaa sezona, pazi ja ideologijava na Real i nasava, za grev sme.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
Evropski prvak mora da se zadovoli so: daj sto ke dajs, ili daj sto e najeftino.

E ne odi toa taka sareno i ubavo. Mozea da se zalagaat poveke, 100% mozea nekoj drug da nosat, ama ete, Real zema trener koj osvoi sve, nie zeame trener kogo go izbrkaa :icon_lol: ebati trenerot. Najmalku on e kriv, on sigurno cekase Malaga da go vika ili Sporting Gijon, koa mu se javija ovie od Inter on sigurno im rekol i kako skaut zemajte me, za da spasi glava.

Da Syn, ova e greskata ovaa sezona, pazi ja ideologijava na Real i nasava, za grev sme.
Вака сега, во најдобрата година на Интер, каде заработија 326 милиони евра они имаат загуба од 60 милиони евра, значи правиме муабет за најдобрата година на Интер каде за прв пат у своја историја заработиле над 300м евра ( просечно под 200 заработуваат ) и имаат загуба пак од 60 м евра, израчунај колку милиони евра им бил расходот, а уз тоа, претпостави само колкави загуби трпеле кога имале заработки од 150м евра у сезона ...

Значи не е дека не сакале да купуваат, НЕ МОЖЕА, зашто бе мајкуму стара тоа не го сватите, па маме му еам, за Интер навивате, кога тоа Морати не сакал да купува играчи ? :)
А за Бенитез, види ги сите опции, единствена слободна беше ( не слободна у стил нема клуб, него воопшто, единствена изводлива ), Капело немаше шанса да дојде, Хидинк исто, немаше кој друг друже, јебига, Мур го одбра '' вистинскиот '' момент да замине, иако сите очекуваа Капело да добие отказ по фејлот приказ на СП ама тоа не се деси.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Па по она лани, без разлика на условите, тешко дека Интер немаа конкуренција.
Да де да, али лани можеа да си дозволат луксуз на крај.
Како и да е. Еве неколку факти:
1. Тренерот го бира Претседателот на клубот оттаму за грешките што ги прави тренерот е крив Претседателот бидејќи знае каков човек поставував.
2. Тимот го напушти Мурињо(да не објаснувам што тоа значи)
3. По треблето опадна мотивацијата кај најважните фудбалери во тимот
4. Подготовките. Поради СП многу стандардни играчи не беа форсирани на подготовките и играа многу малку. Бенитез имаше 5 наптревари(поголемиот дел од нив со младинците) наспроти 9те на Мурињо со цел тим(плус 2-3 младинци). Добро подготовки > добра сезона > помалку повреди
5. Мурињо предмината сезона во ЛШ заврши уште во осминафинале, Купот го играше со младинци додека во првенството практично немаше конкуренција како и кога беше Манчини. Тимот заврши со настапи во Мај а имаше 1 месец минимум за да се одморат и да почнат со лагани подготовки.
- Бенитез превзема тим кој што со 13 играчи се бореше во 3 конкуренции до 20ти Мај. Поголемиот дел од тие 13 играчи настапија на СП. За подготовките кажав.
6. Мурињо имаше 5 засилувања(Милито, Ето, Мота, Пандев(да не дојдеше он немаше да видиме ЛШ) и Лусио), Бенитез ги има Биабиани и Кутињо а го изгуби Балотели(знаеме што значеше за тимот и покрај тоа што беше копиле)....
7. Мурињо имаше помала конкуренција во првенството од оваа што ја има Бенитез моментално.

8. Мурињо е среќен тренер, Бенитез НЕ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom