Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Михајлович веќе постигнал договор со Корвино и од понеделник ја превзема Фиорентина на местото на Прандели кој ќе биде новиот селектор на Италија после светсково ... Линк
Ja поздравувам оваа вест, мада кога го видов Миха ( помина на метро до мене ) пред Бернабе, пред почетокот на мечот, и начинот на кој го поздравија сите фанови на Интер бев убеден дека ке биде нов тренер на Интер, а и истиот ден сабајлето ме известија дека Жозе 1000% заминува ( не дека ова и претходно не се знаеше ) па се на се склопено до моево доаѓање во СК ми се вртеше опцијата дека србинов ке ги води интерашиве.

Немам ништо против него, али по Мурињо да се оди на ваков експеримент јок, го почитував како играч премногу, а и сега како тренер чуда направи со Катанија кои ако ги следевте у прв дел на сезона, беа 10 пати помизерни и од Ливорно, но сепак, не е кадарен да го замени '' специјалниов ''.
Пред финалево реков, Капело = Мурињо, разликата е у нивните формули за успех, ме радува и шпекулацијата за Пеп која тешко дека ке се реализира, но не и за Хидинк па и Хоџсон, тоа се тренери без вкусен голем трофеј во својата менаџерска кариера и не се за овој тим на Интер, оној вторион е веќе и испробан кај неразуриве.

edit: 1. Хидинк сепак имал 1 голем трофеј, пред повеќе од 20 години како менаџер на ПСВ, освоил ЛШ, што и не ми е некој услов со оглед дека ова се случуваше во период кога фудбалот беше за 10 класи подоле на она фудбалско еволутивно скалило.

2. Гледам некој пишал за шиткање на плус играчи нешто слично ко Ибра, алоо, само од ЛШ сезонава ке ќарат преку 100м евра, ја незнам каде гледате потреба да се продаваат играчи ко Маикон или Цезар, во моментов Интер е во најдобра финансиска ситуација од кога сите ние почнавме да навиваме за овој клуб.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Во Италија има многу шпекулации дека Интер ќе проба Гвардиола да го ангажира Барса бира нов прецедател кој ке си бара негов тренер.
И весникот на Барса Ел Мундо пиша дека Интер се сврзал со агентот на Гвардиола.
Ова е најлошата варијанта. Зошто би сакале тренер кој знае само да рече: ЈУРИИИИИШ. Се надевам дека грешам, но не гледам ништо посебно во Пеп.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ова е најлошата варијанта. Зошто би сакале тренер кој знае само да рече: ЈУРИИИИИШ. Се надевам дека грешам, но не гледам ништо посебно во Пеп.
И јас не го сакам Пеп за тренер, но за тим како Барселона не можеш да кажеш повлечи се, во моментов имаат играчи кои можат да играат фудбал и да напаѓаат, арно ама има и тренери како Жозе кои знаат да се одбранат и да нападнат кога треба... За да си тренер на Барселона не ти треба многу памет и фудбалско знаење, али тоа што Пеп го направи против Интер се покажа дека е далеку од Жозе,Ферги,Хидинг,Венгер,Капело,Липи итн...
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
http://www.fcbarcelona.com/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/05/23/n100523111174.html

Инаку овие умрениве Барселона, од што незнаат што да прават, сега на нивната веб страна направиле една табела во која се екиите кои освоиле тројна круна и што освоиле потоа тие екипи наредната сезона. Така да Барселона е најдобра со 4 освоени титули (за разлика од нивните фанови, а и доста други неупатени кои мислат дека освоиле 6 во една сезона), и како тоа Интер ќе требало да се надмине себеси за да го повтори она што тие го направиле идната сезона.
Инаку Лигата на Шампионите е излезната порта после кое тимот кој ја освоил игра на 6 фронта. Тие досега се најуспешни со 4 титули. Мислам дека можеме барем најмалку да го повториме нивниот успех. Зошто не па да бидат и 5 титули. Еве не ни треба купот на Италија. Друго се ќе освоиме. :pipi:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Кој хејт затоа го пиеа сред Мадрид ни сами не се свесни, па и на стадионот, незнам дали слушнавте кога Curva Nord пееше : '' Ла Ремунтада, лалалала '' ( у Жозе Мурињо стил ) уз неизбежното '' Вафанкуло Пике '' ... :tv:

Kисело им е, знаеме сите тоа, беа спречени да испишат историја во Мадрид, прашање е дали ке имаат ваква шанса во иднина. :wink:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не ви се мешам у штипки ама морам да кажам два три збора за тоа говедото Михајловиќ, еден од највалканите играчи на сите времиња, плукач, провокатор,кршач на нозе, му ги ебаваше жените на пола фудбалери од Милано и Лацио односно да речам негови тимски другари. Би си ја продал сопствената мајка за некоков личен профит и сатисфакција, дупелижач му се пикна на Манчини како помошник без никакво искуство, со еден збор никакви човечки квалитети.
Му се позлати годинава со Катанија кој морам и да кажам имаат солиден тим ама ако Морати го постави оваа гнаса за тренер може само да ја расипе хармонијата во тимот и ништо друго.
И молам да не правите никакви споредби Михајловиќ версус Капело, Хидинг, Бенитез зошто ќе почнам да ве сметам за тинејџери кој го знаат сите тимови од Шкотска трета напамет атер од кладилница и фудбал научиле од ПЕС.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Михајлович и онака ке биде новиот тренер на Фиорентина, најверојатно нов тренер на Интер ке биде Капело.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Ja поздравувам оваа вест, мада кога го видов Миха ( помина на метро до мене ) пред Бернабе, пред почетокот на мечот, и начинот на кој го поздравија сите фанови на Интер бев убеден дека ке биде нов тренер на Интер, а и истиот ден сабајлето ме известија дека Жозе 1000% заминува ( не дека ова и претходно не се знаеше ) па се на се склопено до моево доаѓање во СК ми се вртеше опцијата дека србинов ке ги води интерашиве.

Немам ништо против него, али по Мурињо да се оди на ваков експеримент јок, го почитував како играч премногу, а и сега како тренер чуда направи со Катанија кои ако ги следевте у прв дел на сезона, беа 10 пати помизерни и од Ливорно, но сепак, не е кадарен да го замени '' специјалниов ''.
Пред финалево реков, Капело = Мурињо, разликата е у нивните формули за успех, ме радува и шпекулацијата за Пеп која тешко дека ке се реализира, но не и за Хидинк па и Хоџсон, тоа се тренери без вкусен голем трофеј во својата менаџерска кариера и не се за овој тим на Интер, оној вторион е веќе и испробан кај неразуриве.

edit: 1. Хидинк сепак имал 1 голем трофеј, пред повеќе од 20 години како менаџер на ПСВ, освоил ЛШ, што и не ми е некој услов со оглед дека ова се случуваше во период кога фудбалот беше за 10 класи подоле на она фудбалско еволутивно скалило.

2. Гледам некој пишал за шиткање на плус играчи нешто слично ко Ибра, алоо, само од ЛШ сезонава ке ќарат преку 100м евра, ја незнам каде гледате потреба да се продаваат играчи ко Маикон или Цезар, во моментов Интер е во најдобра финансиска ситуација од кога сите ние почнавме да навиваме за овој клуб.

Во поново време не ни имал некоја шанса да освои ЛШ. Кога беше тренер на ПСВ имаше доста добри резултати неколку години по ред така да се гледа дека е кадарен.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Во поново време не ни имал некоја шанса да освои ЛШ. Кога беше тренер на ПСВ имаше доста добри резултати неколку години по ред така да се гледа дека е кадарен.
Со Русија не успеа да се квалификува на СП, со Австралија имаше 1-1 и играч повеќе со Италија прими гол во последни моменти, со Челзи имаше 1-0 и играч повеќе против Барса па пак, прими гол во последни моменто од мечот, ПСВ ама ич не ми се некој репер, и воопшто, холандската лига, па еве и Мекларен со Твенте сега освои титула таму а со Англија се посра и тоа во квалификации за ЕП. Кореа не ми ја спомињајте, едноставно погледнете хајлајтс на нивните мечеви со Италија и Шпанија и ке сватите на што се должи тој негов '' успех '' .

Не бе, ја сум категорично против носењето на овој тренер, не дека е лош, али за мене он претставува ризик и никаков гарант за успех, за разлика од него, Капело е човек кој со овој тим гарант освојува Серија А, за ЛШ више не ни праам муабет, моите апетите со ова од Мадрид се задоволени, испишана е историја, освоена е тројна круна пред мои очи, доволно ми е, можам мирно да умрам, нит нервози више планирам да имам со интеров нит ништо, уз пуканки ке ги гледам и ке уживам у нивните партии.

п.с. Исклучок нормално праи мак.репрезентација, и евентуално воскреснување на Вардар.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Петиција за Никола С. да признае дека Цезар ни го извади гзот !!!! :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Со Русија не успеа да се квалификува на СП, со Австралија имаше 1-1 и играч повеќе со Италија прими гол во последни моменти, со Челзи имаше 1-0 и играч повеќе против Барса па пак, прими гол во последни моменто од мечот, ПСВ ама ич не ми се некој репер, и воопшто, холандската лига, па еве и Мекларен со Твенте сега освои титула таму а со Англија се посра и тоа во квалификации за ЕП. Кореа не ми ја спомињајте, едноставно погледнете хајлајтс на нивните мечеви со Италија и Шпанија и ке сватите на што се должи тој негов '' успех '' .

Не бе, ја сум категорично против носењето на овој тренер, не дека е лош, али за мене он претставува ризик и никаков гарант за успех, за разлика од него, Капело е човек кој со овој тим гарант освојува Серија А, за ЛШ више не ни праам муабет, моите апетите со ова од Мадрид се задоволени, испишана е историја, освоена е тројна круна пред мои очи, доволно ми е, можам мирно да умрам, нит нервози више планирам да имам со интеров нит ништо, уз пуканки ке ги гледам и ке уживам у нивните партии.

п.с. Исклучок нормално праи мак.репрезентација, и евентуално воскреснување на Вардар.
Ај чим викаш да се погледне хајлајтс за Кореа, тогаш погледни и ти хајлајтс за Австралија-Италија и Челзи-Барса. Ако не се сеќаваш Хидинк го направи најголемиот успех во историјата со Австралија и го изгуби тој натрпевар поради непостоечки пенал врз Гросо мислам беше. А истата година и Италија освои. Незнам ти што очекуваш да е добро со тие играчи на Австралија и кога судат непостоечки пенал.
Челзи-Барса и самиот знаеш незнам зошто да дискутираме. Челзи ги прегази Барса и со шанси и се ама исто имаше "одлично" судење.
За ПСВ, не реков за во Холандско првенство туку за во ЛШ каде што стигна и до полуфинале и требаше(со играта) да ги помине и Милан.

Иначе и мене ми е подобар Капело;):)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Петиција за Никола С. да признае дека Цезар ни го извади гзот !!!! :)
Значи реков ја уште кога ми го издрвивте по Барса, се додека не се освои Серија А ја си стојам на она што го зборев за него а по истото повлекувам Се што реков за него иако не гледам ништо лошо во делење на негативни критики.
А за ЛШ секоја чест, кога беше најпотребно конечно се истакна и тоа ненормално добро. Имав ебено добар агол у 18ти ред на источната трибина, 20 метри до терен, шутот на Робен ептен добро го начекав, интервенцијата беше ЕБЕЊЕ, до мене едни фанови на Баерн почнаа да се радуваат зашто апла беше очигледно дека топката ке заврши у гол, ударот на Робен беше мајсторски изведен али по парадата на Жулионе останаа зинати, се чудеа, а ја аритмија добив, ко и при ударот на Милер.
Али по кичмењето на Милито веќе полесно се дишеше, рутина беше остатокот од мечот, грмеше црно-синиот дел од Бернабе.

Кога сме кај фановиве, многу повеќе ги имаше на Интер, и на стадионот, а за надвор да не праиме муабет, главниот плоштад на Мадрид беше 90% со фанови на Интер, од банери до огромни знамиња на статуи, се беше во знакот на црно-сините бои, и во Петокот, и во Саботата, и пред и по мечот.

--- надополнето ---

Ај чим викаш да се погледне хајлајтс за Кореа, тогаш погледни и ти хајлајтс за Австралија-Италија и Челзи-Барса. Ако не се сеќаваш Хидинк го направи најголемиот успех во историјата со Австралија и го изгуби тој натрпевар поради непостоечки пенал врз Гросо мислам беше. А истата година и Италија освои. Незнам ти што очекуваш да е добро со тие играчи на Австралија и кога судат непостоечки пенал.
Челзи-Барса и самиот знаеш незнам зошто да дискутираме. Челзи ги прегази Барса и со шанси и се ама исто имаше "одлично" судење.
За ПСВ, не реков за во Холандско првенство туку за во ЛШ каде што стигна и до полуфинале и требаше(со играта) да ги помине и Милан.

Иначе и мене ми е подобар Капело;):)
Друже, муабетот ми се неговите гени у кои нема ама ич среќа, знам ја и со Челзи и со Австралија како го испи, али тоа ти се 2 идентични ситуации, во 2 големи натпреварувања, среќа нула а ја во случајности не верувам, за разлика од него на пример, Капело во тој поглед се трпи, е сеа на Мур па тука му нема равен, ја реков, не под среќна ѕвезда, типот е роден под среќно соѕвездие, ја мислам дека во истото и треба да се бара суштината на овој универзум. :)

И да не ме разберете погрешно, ја Се што велам е дека Хидинк е ризичен потег, а по Мурињо не смее Морати да си дозволи некој '' несигурен " избор, во моментов само Капело е оној со кој 10000% Скудетото ке си остане каде што и припаѓа, кај Интер.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Море дај слики ваму.. не треси зелени..

Или го заборави во Скопје апаратот.. :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom