Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Не видов никој да го спомне вчерашниот натпревар, а и јас ќе заборавев. Вчера, за оние кои не знаат се играше “финалето“ меѓу фудбалерите на Интер и Баерн помлади од 18години. Ваков натпревар меѓу младинците на финалистите се одржува прв пат досега. На истиот фудбалерите на Интер победија со 2:0 со двата гола на Алибек(2 и 79 минута). Натпреварот беше пренесуван во живо на Еуроспорт 2.

Јас ја гледав снимката од натправрот сабајле, исто на Еуроспорт 2. Сосема заслужена победа на Интер. Алибек е следната најголема ѕвезда на Интер. Дечкото игра перфектно и со глава и со нога. 2та гола ги даде на асистенција на Стеванович кој во најдобар можен случај може да биде замена на Снајдер. А имаме и замена за Цезар. Солидна партија имаше младиот голман Ди Џенаро. Останатите фудбалери и не ги знам сеуште, но се на се склопено имаме добар млад состав.

По завршувањето на натпреварот Фиго и Платини им поделија медали на фудбалерите.
130855.jpg 130854.jpg

Се надевам т.е. очекувам радоста на младите фудбалери да ја надополнат и сениорите во Сабота.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Во врска со Маичките...

Бидејки не сум во состојба да поминам до Школка поради Бед причини,би замолил некој од мојве интераши да ми ги земе двете резервирани маички па во ЛаКафе ке се раздужуваме.Извинете вака али потребна ми е услуга од вас па кој ке ми ја заврши таа работа го частам пиво во ЛаКафе во Сабота :)

Поздрав
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Боби[Мкд];3569287 напиша:
100 души...:zver:

Стај некоја слика да видиме каде тоа навијате 100 души со дресој. :pos:

Не ги лажи луѓево Васица.
Прашај го Думан тој ќе ти каже.Можеби немаат сите дресови но ќе набават,филозофче едно.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Во врска со Маичките...

Бидејки не сум во состојба да поминам до Школка поради Бед причини,би замолил некој од мојве интераши да ми ги земе двете резервирани маички па во ЛаКафе ке се раздужуваме.Извинете вака али потребна ми е услуга од вас па кој ке ми ја заврши таа работа го частам пиво во ЛаКафе во Сабота :)

Поздрав
Ќе ти ги искинат маиците од дрпање сега :pos:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Требаше да пишам ке ве частам Малолетничка :pos:

Неможам од дома да излезам под Карантин сум,,,,факинг полен. 15 мин надвор и рушам рекорди во кивање и остали ефекти,али за во Сабота ако треба и стероиди ке лупаме за цела вечер или да славиме или да се тешиме :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Неможам од дома да излезам под Карантин сум,,,,факинг полен. 15 мин надвор и рушам рекорди во кивање и остали ефекти,али за во Сабота ако треба и стероиди ке лупаме за цела вечер или да славиме или да се тешиме :)
Oooo... зар и ти сине Бруте? :pos:
Јас едно 6-7 години, сега е под некаква контрола :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
За малолетничка ја ке ти ги земев , за Пиво - ке даеш пиво и вака и така тетовец луд ;))
 
M

Mario Gómez

Гостин
Прашај го Думан тој ќе ти каже.Можеби немаат сите дресови но ќе набават,филозофче едно.
Абе во Велес и Скопје нема 100 души. :pos:

Тројца сте таму само, и неколку неутралци околу вас, не ме терај слика да ставам. А незнам кој има филозофија во постовите.
За разлика од дуелите со Фарса и Анчелоти,овој дуел ќе го гледам релаксирано,затоа што сум убеден дека оваа круна ја заслужуваме повеќе од епизодата наречена Виола,и дека нашата компактна игра со невиден дух и психолошка свест на максимум ниво,ќе дојде во вистинска кулминација токму на 22 МАЈ во 20 и 45мин.
Поздрав мили мои Фанови каде и да бидете и чекам околу 22 и 35минути да почне вистинската експанзија од синоцрни бои на огномет во Струга,Скопје,Велес,Струмица, Дебар итн.
И така викаш, 100 души.:tv:Огномет:tv:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Боби[Мкд];3569991 напиша:
Абе во Велес и Скопје нема 100 души. :pos:

Тројца сте таму само, и неколку неутралци околу вас, не ме терај слика да ставам. А незнам кој има филозофија во постовите.
И така викаш, 100 души.:tv:Огномет:tv:
Tие ако се само таму тројоца вие сте низ цела Македонија тројца, за тоа оди скриј се и ќути, нема повеќе што да кењаш на овој фан клуб.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
Боби[Мкд];3569991 напиша:
Абе во Велес и Скопје нема 100 души. :pos:

Тројца сте таму само, и неколку неутралци околу вас, не ме терај слика да ставам. А незнам кој има филозофија во постовите.
И така викаш, 100 души.:tv:Огномет:tv:
другарче може ли ако се собереме 100 души да те најдеме тебе па да ни го попушиш на сите?
 
M

Mario Gómez

Гостин
лол шо сфативте погрешно незнам, он само даваше нереални бројки а сум ги видел колку се. :)

Сакав да му кажам дека во големите градови не се собираат толку, а он ми кажуе за градче мало 100 души се збирале.:toe:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Боби[Мкд];3570019 напиша:
лол шо сфативте погрешно незнам, он само даваше нереални бројки а сум ги видел колку се. :)

Сакав да му кажам дека во големите градови не се собираат толку, а он ми кажуе за градче мало 100 души се збирале.:toe:
Абе матуранстско филозофче ај откачисе од овој фан клуб и не ме замарај.Јас незнам што се мешаш и кажуваш твои гледишта за фудбал,кога не знаеш топка да шутнеш.А за тоа колку фанови има за ИНТЕР во Дебар,тоа тебе воопшто нека не те засега.Кажи ми колку фанови на баерн има во Дебар.Едвај 5.Само да те потсетам во с.Могорче има преку 50 фанови кои ти не ги познаваш.
Ајде откачисе и не ме замарај.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Незнам по која заслуга Веб го доби финалево , но знам дека ќе го пцуеме многу . Дали знае некој што се деси со казната на Мота дека го гледам меѓу повикани за во сабота , или можда онака е повикан колку да биде на клупа :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom