Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Сега ја гледав утакмицата и нема што да се каже освен чиста како солза.

Друго нешто се играчиве на Губентус кои играа како од планина да се симнати. Копачи, аргати, овчари... Не знам што друго да кажам, освен дека одеа на повреда на некој играч на Интер. Среќа Каморанези не играше зошто и он ќе добиеше црвен. Зебина, Мело, Гросо, Киелини, Сисоко, Поулсен - СВЕ КОЉАЧИ!

Најдобар поклон за Закерони и остала гарда. Него ќе тркнам до фан клуб: Губентус, па се враќам за кратко. :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За жал не бев дома и не ја гледав, некоја реприза на Телма да не знаете кога има? Или тешко таа работа.

Инаку очекувана победа, според резултатов гледам било неизвесно, но сепак најважно е дека 3те бодови се освоени и сега притисокот е кај Рома која очекувам да ја предаде уште во недела 1вата позиција:)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
aj cestito pobeda i da mi gi postiravte golovite ne ce bese loso oti ne e gledav owowow3owoowoow
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Честитки,него фаците што ги прави Лусио во тек на една утакмица priceless :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Се вратив јас... :pos: Видете што најдов:

се додека не ни го искл на сисоко убо игравме но сеа е несо поинаку:smir:
ако тоа беше за црвен:tapp:

али јеби га.пичиња интерашки актерски.самод а глумат знаат и одма цел стадионс е дере као да се у планина.:tapp::tapp::kesa::kesa::pusk::pusk:
абе не им се плашам ке ги тепаме сепак јуве си е јуве МЕРДА ИНТЕР
Брат ќе го прајме истово муабет после утакмица.. Пази го Мота!! Гарант ќе изигра и пооштро од Момо ама сепак ќе си крцка на трева!!
Поулсен одлично ќе го зацрвсти средниот ред,но ќе се редуцираат и така малкуте шанси за гол,се надевам дека Диего конечно ќе го има најправилниот и најпаметниот потег вечерва-да го најде противничкиот гол!
Да можеме да извадиме нерешено на ова гостување ќе биде солидно.:Juventus:
точно но само да издржиме :Juventus: :Juventus:
добро е сеа за сеа

ајде амаури :back::vozbud::salut:
Издржа Јувентус

1-0. Амаури Куртон као дефанзивче.

Сеа Нека нападне, нема што да изгуби, може само да добие ама шансите за тоа се 1:1000000000
и покрај тоа шо изгубивме сепак ке кажам дека добро игравме првиот згреши амаури а за другиот гросо
Да се надеваме дека некој од конкурентите за 4 место ќе киксне.....сега ни преостанува да се надеваме, и да чекаме следната наша утакмица на домашен терен да победиме.
Тоа е момци. Барем против Интер не се избрукавме. Победа како победа им беше заслужена, но задоволен сум од играчите во оваа ситуација.
Боби[Мкд];3485082 напиша:
Уште имате позитивна гол разлика?
Најјак пост! :pos:

Дечки утре ќе биде ден на жалост во РМ ... Знамињата ќе бидат спуштени на пола копје ...
Друго нешто што приметив е дека Губенташиве почнаа од 37ма минута да задржаваат време. Таман некој да изведе аут или слободен, некој друг ќе дојдеше и ќе се сменеа, а тука идеа минимум 30 секунди. :)

Патетика!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Најјак е вториот цитат, навивачите се дереле како во планина :pos:

Ја па мислев кога се дереш исто е и на планина и на стадион... ама што знам ја не сум планинар... :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.557
киелини мисли дека самуел треба да биде исклучен, а неговиот нежен лакт од кој пандев до 90 минута си ја држеше главата беше само погалување.
муабет за гросо не правиме, интераш е он му простуваме.....
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Најјак е вториот цитат, навивачите се дереле како во планина :pos:

Ја па мислев кога се дереш исто е и на планина и на стадион... ама што знам ја не сум планинар... :pos:
Све планинари на стадион. :kesa:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
За жал не бев дома и не ја гледав, некоја реприза на Телма да не знаете кога има? Или тешко таа работа.

Инаку очекувана победа, според резултатов гледам било неизвесно, но сепак најважно е дека 3те бодови се освоени и сега притисокот е кај Рома која очекувам да ја предаде уште во недела 1вата позиција:)
Сабајле меѓу 4 i 5 се разбира на Телма
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Море на Иве сите можат вода да му носат...
Поулсен одлично ќе го зацрвсти средниот ред,но ќе се редуцираат и така малкуте шанси за гол
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: Детево има фудбалска филозофија на која може и Закерони да и завиди...
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Шо поише бе брат ?

10 100% шанси имаа ...реализација 0 ... + кхм , играа против ИТАЛИЈАНСКАТА ОДБРАНА ....... :nesvest::tapp:

Немаја 10 и тија што ги имаја на пример од ето шансата што ја посра беше по грешка на Канаваро ми се чини а иначе тоа милито што промаши со глава за греота ...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Абе кога веќе спомнаа ден на жалост и спуштени копја, во Ново Лисиче едно знаме беше на пола копје пред пола саат, изгледа поминал некој од Јубенташиве и итнервенирал.:toe:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
ајде дечки копајте и најдете ми торент со италијански коментатор (зошто не и со скрапини)...... ИНТЕР ДО КОСКА хахахах

за дечково немам зборови, или да го наречам ЧИЧКОВО... со 36ипол години, и сеуште дава и трча барем 2пати повеќе од тој што највеќе се залага на теренот... вистински модел на професионалец и капитен... Поим за играч... Пример за младите генерации... Треба да го крстат новиот стадион по него... го заслужи тоа.. една биста пред Апиано Џентиле, за секој кога ќе влегува да го погледне, да го баци, да остави паричка да си замисли желба и да влезе.... не знам секоја чест!!!!!! :cuc: :cuc: :cuc:



А и нозеве ... дај да ги цензурираме ... не смеат деца мали да гледаат 18+ :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom