Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Некој да ми даде да го даунлоадирам целото видео од интервјуто.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
И мене, и мене нека ми даде некоја... Линк.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
На тип прочитав дена Ибра е најскапо платен фудбалер во светот.. Грешка е ова или вистина. Кака, Роналдињо па Роналдо следат после Ибракадабра.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Да, најскапо платен фудбалер е. Имаше и во Спорт мислам..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
На тип прочитав дена Ибра е најскапо платен фудбалер во светот.. Грешка е ова или вистина. Кака, Роналдињо па Роналдо следат после Ибракадабра.

Со новиот договор Ибра ке стане најплатениот фудбалер на светот со 12 милиони евра по сезона , али незнам дали истиот е потпишан .


Што се однесува за Мурињо , мојот најомилен тренер во клубот за кој навивам цел живот , незнам за вас момци , али моја желба е Мурињо да стане она што Ферги е за Манчестер , да се испише една цела историја под водство на овој човек , ако до денес бев горд што сум навивач на Интер, од денес . . . . не сеуште немам соодветни зборови да го опишам моментот . Се надевам дека ке остане многу подолго од 3 години во тимов без оглед на се што ке се случи во годините што следат а и убеден сум дека секој навивач на Интер ке биде приврзан за оваа фаца , а знаеме какво влијание имаат навивачите во Италија , посебно оние на Интер .
 
F

fantomX

Гостин
Demek Mancini ne osvoi Serija A a:tapp:. Ima sekakvi:toe:
Gledaj si go klubot, ne tuku lizi gz sekade kade ke stignes!
А ти не туку лупај на секоја тема требало или не требало за се околу Челзи шо ќе видиш. Ставрно не разбирам од каде толку искомплексираност кон Челзи... Само то е твој проблем, средувај си го на друго место!

Го гледав сабајле интервјуто, специјално ради него седнав на интернет. Како добро зборува италијански, тоа е чудо... вистински полиглот. Него имаше неколку добри реплики, како и неколку типични италијански вулгаризни и сленгови. Најјакото беше ... како и обраќањето до англиските новинари на кои им рече, дека смеат да му постават само по едно прашање, затоа добро да помислат што ќе го прашаат пред да го сторат тоа.

Едноставно, човекот е легенда.
Од септември учи италијански ебаго:) Уше тогаш кажа, сакал да научи германски и италијански. Засега на добар пат е.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
На тип прочитав дена Ибра е најскапо платен фудбалер во светот.. Грешка е ова или вистина. Кака, Роналдињо па Роналдо следат после Ибракадабра.
Сега заработува помалку, одколу 7-8 милиони евра, имаше шпекулации дека ќе му понудат нов вреден 12 милиони ама тоа е премногу околу 230 000 неделно, а тоа не го зима никој
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
како и обраќањето до англиските новинари на кои им рече, дека смеат да му постават само по едно прашање, затоа добро да помислат што ќе го прашаат пред да го сторат тоа.
поточно стана англичанецотда му постави прашање на инглески и овој му вика но но но демек нема намера да му одговори на англиски оти после ке треба и на португалски па ке го заборавел италјанскиот демек, новинарот му вика само три прашања Ј.М. си размисли малку и му рече само едно. и така многу арогантно копиле е :icon_lol: имаше уште неколку други "испади".
За Адриано рече дека ке одел во Бразил сега на 18 јуни кога Бразил игра против Аргентина и ке го видел во живо оти друго било од ТВ и дека со ова посета ке му направи услуга на Дунга оти со неговата посета Адријано ке бил посебно инспириран и рече дека сите играчи сега за сега за имаат еднакви шанси за да играат за интер независо дали имаат 5 години договор или 1 година и за матераци кажа нешто ама не го разбрав баш добро.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Дечки немаме избор , ке мораме да учиме италијански :D .
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Еј пеничкава е прва лига!Браво стварно!Многу ми се свиѓа и стварно најубава песна што сум ја слушнал на Италијански!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Meне C'e sollo l'Inter ми е многу подобра , се ежам кога ја слушам

[youtube]FKTIZTzil3k[/youtube]
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Иначе да појаснам , дел од вас може и незнаеле . Човекот на почетокот на видеото е Peppino Prisco , според мене еден од најголемите и најлегендарни фанови на Интер , воедно беше и потпретседател на Интер долги години и учествуваше во славењето на голем број титули за Интер , 10 скудета , 4 купа , 3 супер купа , двете титули од Лигата на Шампионите , 2те интерконтинентални титули и 3те од Купот на Уефа , почина во 2001 година . Grande Peppino е легенда која засекогаш ке биде запаметена не само од фановите на Интер , тој беше една од поомилените фаци и кај фановите на Јуве и Милан , дури и Малдини по неговата смрт изјави : Дербито Милан - Интер без Пепино никогаш нема да биде исто .

Еве дел од неговите легендарни изјави , ако Мурињо понекгаш знае да ве насмее , Пепино тоа секогаш ке успееше да го направи без разлика дали го мразите или сакате :

- Koга се ракувам со фан на Јуве , ги бројам прстите на мојата рака

- Најголема радост ? Милан во Серија Б , и тоа не еднаш , два пати

- На прашањето што мислите за мечот Милан - Асколи , он одговори : Не знам , не следам нисколигашки фудбал

- Пред почетокот на сезоната , на прашањето што мисли за Милан , он одговори : Се плашам дека и оваа сезона ке опстојат во Серија А .

- Да гледаш Милан - Кавезе 1 : 2 ( 1983 ) на телевизија , со нашиот роднина во Серија Б ,тоа е многу добар начин да оздравиш кога си болен

- Интер настанал двоејќи се од друштвото Милан , тоа покажува колку далеку можеш да отидеш почнувајки од ништо ( ова е мојата омилена ) .

- Играч кој најмногу го сакам ? Нормално , Факети , кога игравме против Наполи имаше Магла , кога постигна гол веднаш тргна да ме бара , му беа потребни 3 минути за да ме најде .

Ги има повеќе , јас овие ги одвоив, приметивте , јаде гомна сто на саат и за Милан и за Јуве , али верувајте , токму и поради тоа беше омилен , кога умре почит му дадоа и фановите на Милан и Јуве покрај остатокот од фудбалска Италија . . . . Peppino per Sempre !

 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Иначе да појаснам , дел од вас може и незнаеле . Човекот на почетокот на видеото е Peppino Prisco , според мене еден од најголемите и најлегендарни фанови на Интер , воедно беше и потпретседател на Интер долги години и учествуваше во славењето на голем број титули за Интер , 10 скудета , 4 купа , 3 супер купа , двете титули од Лигата на Шампионите , 2те интерконтинентални титули и 3те од Купот на Уефа , почина во 2001 година . Grande Peppino е легенда која засекогаш ке биде запаметена не само од фановите на Интер , тој беше една од поомилените фаци и кај фановите на Јуве и Милан , дури и Малдини по неговата смрт изјави : Дербито Милан - Интер без Пепино никогаш нема да биде исто .

Еве дел од неговите легендарни изјави , ако Мурињо понекгаш знае да ве насмее , Пепино тоа секогаш ке успееше да го направи без разлика дали го мразите или сакате :

- Koга се ракувам со фан на Јуве , ги бројам прстите на мојата рака

- Најголема радост ? Милан во Серија Б , и тоа не еднаш , два пати

- На прашањето што мислите за мечот Милан - Асколи , он одговори : Не знам , не следам нисколигашки фудбал

- Пред почетокот на сезоната , на прашањето што мисли за Милан , он одговори : Се плашам дека и оваа сезона ке опстојат во Серија А .

- Да гледаш Милан - Кавезе 1 : 2 ( 1893 ) на телевизија , со нашиот роднина во Серија Б ,тоа е многу добар начин да оздравиш кога си болен

- Интер настанал двоејќи се од друштвото Милан , тоа покажува колку далеку можеш да отидеш почнувајки од ништо ( ова е мојата омилена ) .

- Играч кој најмногу го сакам ? Нормално , Факети , кога игравме против Наполи имаше Магла , кога постигна гол веднаш тргна да ме бара , му беа потребни 3 минути за да ме најде .

Ги има повеќе , јас овие ги одвоив, приметивте , јаде гомна сто на саат и за Милан и за Јуве , али верувајте , токму и поради тоа беше омилен , кога умре почит му дадоа и фановите на Милан и Јуве покрај остатокот од фудбалска Италија . . . . Peppino per Sempre !

Sekoja cest za vakvi luge! Kapata dolu!
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
поточно стана англичанецотда му постави прашање на инглески и овој му вика но но но демек нема намера да му одговори на англиски оти после ке треба и на португалски па ке го заборавел италјанскиот демек, новинарот му вика само три прашања Ј.М. си размисли малку и му рече само едно. и така многу арогантно копиле е :icon_lol: имаше уште неколку други "испади".
За Адриано рече дека ке одел во Бразил сега на 18 јуни кога Бразил игра против Аргентина и ке го видел во живо оти друго било од ТВ и дека со ова посета ке му направи услуга на Дунга оти со неговата посета Адријано ке бил посебно инспириран и рече дека сите играчи сега за сега за имаат еднакви шанси за да играат за интер независо дали имаат 5 години договор или 1 година и за матераци кажа нешто ама не го разбрав баш добро.
за Матриксот кажа дека ќе разговарал со него во теков на неделава
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
еве ја целата прес-конференција: (кој не знае италијански се заебал :baeh:)



 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom