Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Мурињо: „First I want to meet the players and talk with them. I just want to say that comunication is very important for me, but that comunication always ends with my decision.“

Ова ме потсетува на еден префосор.
Професорот: „Ајде малку демократија, сакате во 8 или во 10 да почнуваме со предавања.“
Ние (сите спанковци): „Во 10“
Професорот (помисли малку): „Хм, абе каква демократија. Од среда во 8“

Како и да е, ми се допаѓа цврстиот став што сака да го наметне. Сепак е тренер и треба почит од сите играчи кон него.
Ова повеќе ми личи на возвраќање на изјавата на Матераци, дека ако не е прв тим ќе бега..Замислете..Да се отвори вербален дуел Матераци вс Мурињо...Можам да замислам, какви изјави ќе фрчат
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Ова повеќе ми личи на возвраќање на изјавата на Матераци, дека ако не е прв тим ќе бега..Замислете..Да се отвори вербален дуел Матераци вс Мурињо...Можам да замислам, какви изјави ќе фрчат
Нема да останат само на вербален дуел. :pos2:

Ќе воспостави авторитет Мурињо, Матераци треба да го почитува.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
абе сакав да ве прашам,зашо на химната pazza inter пее и канаваро?играл у интер некогаш?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
абе сакав да ве прашам,зашо на химната pazza inter пее и канаваро?играл у интер некогаш?
Да, играше, пред да замине за во Јувентус, а подоцна и во Реал Мадрид.
 
В

Вори

Гостин
Da vi kazam nesto.Mourinho so Inter ke osvoi i Seria A,a bogami i LS(moze).So vakov trener Inter ke bide preporodem i mn.jak.Cestitki do fanovite na Inter!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Da vi kazam nesto.Mourinho so Inter ke osvoi i Seria A,a bogami i LS(moze).So vakov trener Inter ke bide preporodem i mn.jak.Cestitki do fanovite na Inter!!!
Demek Mancini ne osvoi Serija A a:tapp:. Ima sekakvi:toe:
Gledaj si go klubot, ne tuku lizi gz sekade kade ke stignes!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Да, играше, пред да замине за во Јувентус, а подоцна и во Реал Мадрид.
ајдее.. значи стара е снимката. ама јас како да го видов Киву.
гледај:

2:10 од наша десна страна, се смееше нешто.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
0:40 па натаму, го има често.
Ах, "старата" генерација. Виери, Рекова, Емре, Алмеида, Ван Дер Мејде, Кили Гонзалез, Коко, и тако даље. :)


By the way, тој што ти личи на Киву е Коко, Франческо Коко.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Го гледав сабајле интервјуто, специјално ради него седнав на интернет. Како добро зборува италијански, тоа е чудо... вистински полиглот. Него имаше неколку добри реплики, како и неколку типични италијански вулгаризни и сленгови. Најјакото беше ... како и обраќањето до англиските новинари на кои им рече, дека смеат да му постават само по едно прашање, затоа добро да помислат што ќе го прашаат пред да го сторат тоа.

Едноставно, човекот е легенда.

---------------------------------

Во врска со трансферите, изјави дека ќе има само 2/3 нови играчи. Тимот за следната сезона ќе го сочинуваат 21 фудбалер и 3 голмани. Како што самиот Жосе изјави... во јавноста секојдневно слушам за нови и нови и нови фудбалери кои ќе направат трансфер во Интер, сепак можам само да замислам колку ќе биде тешко да се работи со 60 фудбалери. Затоа јас, работам со 24. :)
 
В

Вори

Гостин
Lele covekov e zakon"Se se se" kolku ladnokrvno i so podsmevanje im odgovori.Najdobar trener DEFINITIVNO
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Браво за Мурињо, ке го имате најдобриот тренер во денешно време, со Посилен Интер посилна е Италијанската лига, него ако Мурињо се откаже од Бурдисо и Матераци давајте ги навака:)
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
0:40 па натаму, го има често.
Ах, "старата" генерација. Виери, Рекова, Емре, Алмеида, Ван Дер Мејде, Кили Гонзалез, Коко, и тако даље. :)


By the way, тој што ти личи на Киву е Коко, Франческо Коко.
ц ц ц ц!! леле срам да ми е!! го помешав со друг фудбалер!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Marco Branca: "[Goalkeeper Francesco] Toldo will certainly stay, if someone asks us for [striker Mario] Balotelli we'll say he's unsellable and the same goes for [Zlatan] Ibrahimovic and [Christian] Chivu. [Luis] Figo's renewal? We'll see about that next week."
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom