Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
круз,суазо аут (мое мислење) балотели млад (мозе позајм...) како што рече и самиот сеуште не се знае ништо
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
1Мислам дека Балотели се преценува малку, освен во Реџина Емполи и Парма на друго место нема да игра во првиот тим онолку натпревари колку што посакува.

2Околу изјавите на играчите Цезар можам да го разберам бидејќи Мначини е најзаслужен што тој игра во Интер.

3Матераци е во право кога сака состанок за да знае какви се плановите на Мурињо и не само тој, нека ги собере сите им нека им соопшти на сите кои не ги посакува, така може ќе ќариме некоја пара од трансфери а и ќе заштедиме на плати.

4Малку е компликувано во нападот. Имаме вишок на напаѓачи и незнам каква тактика ќе применува Мурињо. Не гледам причина зошто Дрогба би дошол, тоа се чабе потрошени пари за играч кое е веќе стар а ако играме со еден шпиц мислам дека ќе бидат ептен чабе потрошени.
1. Воопшто не си во право дека Балотели бил преценет. Па спореди го со Пато, за кој се креваше толку многу прашина.. Балотели има 17 години, висок силен играч, брзина, техника.. Значи му недостасува само искуство

2. Нема врска по која заслуга си во тимот.. ако е така со секој тренер шо ќе замини од некој тим треба да заминат сите играчи кои ги донесол тука. Грешка е на цезар што коментираше за тоа бидејќи како професионалец треба само да си ја гледа работата а другите работи да ги остави на тие што се задолжени за тоа.

3. Матераци бара многу. Никој тренер не можи да му гарантира место во прв тим. Како прво Мурињо нема одржано ниту тренинг за да ги види кој и какви играчи има во тимот.
Што ако играчот е во лоша форма а друг играч кој игра на истата позиција е во добра форма.. Не се сложувам со Матераци во никој случај.

4. Имаме вишок напаѓачи, тоа е факт.
Затоа реков дека најдобро е Балотели да оди на позајмица, Суазо нека оди да сади тутун некаде а остануваат Ибра, Адриано, Креспо, Круз..
Овие се доволни за играта која ја негува Мурињо со 1 класичен шпиц и офанзивни крила.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Изјавата на Балотели беше: Play me or I am off затоа велам се преценува, да не очекува дека ќе може да реши натпревар како Ибра сто направи со Парма. Може да го пратиме на позајмица незнам дали он ке се согласи, ама на чиста позајмица не на ко-сопственост па после кога ќе го вратиме да платиме мало богатство
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Суазо и Креспо можат слободно да си одат според мене. Балотели можи да се пушти на позајмица. Ибра и Адри прва постава а Круз резерва. Ако има двајца повредени тогаш да се игра со еден шпиц и пет во средина односно тројца централни и двајца крила.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Изјавата на Балотели беше: Play me or I am off затоа велам се преценува, да не очекува дека ќе може да реши натпревар како Ибра сто направи со Парма. Може да го пратиме на позајмица незнам дали он ке се согласи, ама на чиста позајмица не на ко-сопственост па после кога ќе го вратиме да платиме мало богатство
Еве ја изјавата на Балотели:

"I don't know Mourinho very well," he said. "I will have to start from scratch to show what I'm worth, as will all my team mates. But there's nothing strange about that."

Asked about his future at Inter, the 17-year-old said: "I don't know if I'll stay with Inter, but I think I will. Football is strange, even on the last day on 31 August I might get transferred somewhere else. That's the way football goes."

On what he would say to Mourinho, even if he doesn't know him, he said: "I would say hello, good day mister."

И јас позајмицата ја издвоив како најдобро решение за клубот. Е сега проблемот е дали ќе се постигни договор помеѓу Балотели и ИНтер.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Еве ја изјавата на Балотели:

"I don't know Mourinho very well," he said. "I will have to start from scratch to show what I'm worth, as will all my team mates. But there's nothing strange about that."

Asked about his future at Inter, the 17-year-old said: "I don't know if I'll stay with Inter, but I think I will. Football is strange, even on the last day on 31 August I might get transferred somewhere else. That's the way football goes."

On what he would say to Mourinho, even if he doesn't know him, he said: "I would say hello, good day mister."

И јас позајмицата ја издвоив како најдобро решение за клубот. Е сега проблемот е дали ќе се постигни договор помеѓу Балотели и ИНтер.
"If I don't play then I will leave. It's as simple as that," Balotelli told Tuttosport.

очигледно за различни изјави говориме ама нема врска, битно иста иднина му предвидуваме
 
А

Адриано

Гостин
дечки ја денес тргам на ескурзија-прага будимпешта виена се враќам дури во понеделник се гледаме тогаш!!!п.с. ургирајте кај новиот коуч да го купи френки!!!
Успат одете на Inter.it и гледајте ја презентацијата на Мурињо директно ке биде пренесувана ви треба само да имате инсталирано apple time!
Прегледај го приврзокот 6513
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Изјава на Мурињо дадена на каналот на Интер :

He said: "First of all compliments for winning the Scudetto, which was very important. From now on I am Inter's biggest fan because this club is my life. I want to work for this great club and bring my great passion for football, to make all the Nerazzurri fans happy."

- inter.it

Изјавава е ЕБЕЊЕ , PAZZA MOURINHO AMALA , со нетрпение го чекам неговиот прв прес .


@Adriano ако не си тргнат , добар пат и добар помин , а за ургирањето уз Лампард и за Кварезма би ургирал .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.327
1. Воопшто не си во право дека Балотели бил преценет. Па спореди го со Пато, за кој се креваше толку многу прашина..

Не го споредувај со Пато џабе ке споредуваш , и да со изјавава се преценува малце не може да бара нешто што не заслужил,ако се знае каков табиет има Мурињо и дека кај и да е ке има далеку поголема популарност,влијание и кредибилитет од некој Балотели детево може да го снајде Бреша или Реџина за многу кратко време ако продолжи да кажува гачки :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Не го споредувај со Пато џабе ке споредуваш , и да со изјавава се преценува малце не може да бара нешто што не заслужил,ако се знае каков табиет има Мурињо и дека кај и да е ке има далеку поголема популарност,влијание и кредибилитет од некој Балотели детево може да го снајде Бреша или Реџина за многу кратко време ако продолжи да кажува гачки :)
И јас мислам така,не дека не го сакам Балотели,напротив,ама чекај бе машко полека малку,17 гоини си наполнил,си изиграл 13-14 утакмици,и одма си мислиш дека ултиматуми можи да поставуваш...Јас да сум,жими сето најмило па и Роналдо нека е,ако му се битни само парите на клоци и да не го гледам.....на 17 услови поставува,ами ко че наполни 21 шо треба тогаш,морати половина клуб да му го препиши за да остани...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
И јас мислам така,не дека не го сакам Балотели,напротив,ама чекај бе машко полека малку,17 гоини си наполнил,си изиграл 13-14 утакмици,и одма си мислиш дека ултиматуми можи да поставуваш...Јас да сум,жими сето најмило па и Роналдо нека е,ако му се битни само парите на клоци и да не го гледам.....на 17 услови поставува,ами ко че наполни 21 шо треба тогаш,морати половина клуб да му го препиши за да остани...

Не заборавајте дека TuttoSport ја објави таа изјава , а знаат истите да ги вадат работите од контекст пред Се кога Интер се во прашање , или само кога Интер се во прашање ( така бар беше сезонава ) , али ниеден медиумски удар врз Интер не им успеа .
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
130
Поени од реакции
54
Не треба да коментирате неофицијални изјави:nenene:. Не ли разбирате дека кога нема официјални вести, новинарите живеат од прикаски за мали деца? Толку многу глупости ќе се пишуваат сега, од лажни трансфери до кој што рекол што до почеток на сезона кур ќе ни пукнат. Огромен дел го сакаа Мурињо, еве го дојде, сега ќе видиме што ќе направи и како ќе направи со составот. Не држат вода шпекулациите затоа што на крај краева, тој не ни знае кој ќе игра а кој не затоа што немал ни официјален тренинг со нив. Инаку Мурињо толерира незгодни карактери во тимот, видете го Дрогба.
Ај нек се угоде ондак!:pop:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Не треба да коментирате неофицијални изјави:nenene:. Не ли разбирате дека кога нема официјални вести, новинарите живеат од прикаски за мали деца? Толку многу глупости ќе се пишуваат сега, од лажни трансфери до кој што рекол што до почеток на сезона кур ќе ни пукнат. Огромен дел го сакаа Мурињо, еве го дојде, сега ќе видиме што ќе направи и како ќе направи со составот. Не држат вода шпекулациите затоа што на крај краева, тој не ни знае кој ќе игра а кој не затоа што немал ни официјален тренинг со нив. Инаку Мурињо толерира незгодни карактери во тимот, видете го Дрогба.
Ај нек се угоде ондак!:pop:

Koга правеше Дрогба проблеми кога Мурињо беше тренер на Челзи , никогаш , а кога си отиде како мало дете плачеше по него и прва изјава му беше дека кога Мурињо ке биде тренер на друга екипа , ке побара трансфер во истата иако истото беше изјавено во афект и револт по нелогичното отпуштање на Мурињо .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Првиот ден на Мурињо во ИНтер!








 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Мурињо: „First I want to meet the players and talk with them. I just want to say that comunication is very important for me, but that comunication always ends with my decision.“

Ова ме потсетува на еден префосор.
Професорот: „Ајде малку демократија, сакате во 8 или во 10 да почнуваме со предавања.“
Ние (сите спанковци): „Во 10“
Професорот (помисли малку): „Хм, абе каква демократија. Од среда во 8“

Како и да е, ми се допаѓа цврстиот став што сака да го наметне. Сепак е тренер и треба почит од сите играчи кон него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom