Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Некои од потпис матерјалите овде се прајслес дефинитивно :smir:

Позз и со среќа утре :helou:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.443
Поени од реакции
58.532
Значи утре играме вака...Цезар,Занети,Лусио,Самуел,Мајкон,Станко,Мота,Снајдер,Камбијасо,Ето,Милито...

Тој Аргентинецот Домингез треба да се сопре од почеток на утакмица,да не му се дозволи да се разигра пошо на првата во Рубин матер ни еба :kesa:
Треба да му се пушти Кордоба него да го брка низ цел стадион :pos:


Јувентус Капут :pos:

Кордоба ако го пуштат до соблекувална ќе го брка.
Друга варијанта е да му го пуштат Матераци и од 10-та минута да ја одиграме машки, 10 против 11 :pos:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ме интересира дали уште ке му го дрват на Мурињо за слаби резултати доколку Интер помине групи? А нивниот толку омилен Ѓубрентус испага уште во фаза по групи! :tapp:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ме интересира дали уште ке му го дрват на Мурињо за слаби резултати доколку Интер помине групи? А нивниот толку омилен Ѓубрентус испага уште во фаза по групи! :tapp:

После ке биде :Поголем буџет имале , па овие реновирале стадионоооот , па овие биле од Милано значи пацери биле по дефалт ... итн итн ...

Их ич гајле да си немаш , Мурињо ке го јаде бедот како и да е =) Сама си га барала тралала тралала :)

Него , пред да не испадне утре РУбин :) Пацериве ЦИРИХ неможат да го тепаат бе ејјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјј:)

ps:Јувентус , КАПУТ !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.503
Поени од реакции
42.997
Да беее, дај да искористиме у случај да испаднат Интер, ееее пацераји бе, Биланези, Цирих ли бе, ЦИРИХ ЛИ, oд можни 6, 1 бод бе, ја резилите Италија, среќа ваша у ист ден со Јуве игравте . . . . :vozbud::vozbud::vozbud::kesa::kesa::kesa::kesa:

:)

Него сеа сериозно, утре сценариото кое сакам да го видам е победа изразена со повеќе од 1 гол разлика, биде ли тесно ке треба да земам мало телевизорче и у аптека да гледам уз поголем избор на апчиња за смирување.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.443
Поени од реакции
58.532
„Фудбалот е игра која ја играат два тима составени од 11 играчи и на крај победуваат Германците“ - Гери Линекер, некогаш одамна...

Лаку ноч!:smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
3
Да беее, дај да искористиме у случај да испаднат Интер, ееее пацераји бе, Биланези, Цирих ли бе, ЦИРИХ ЛИ, oд можни 6, 1 бод бе, ја резилите Италија, среќа ваша у ист ден со Јуве игравте . . . . :vozbud::vozbud::vozbud::kesa::kesa::kesa::kesa:

:)
Највероватно мислиш на Милан, ако е така тогаш Италија треба да знае дека Милан има освоено 4 бода против реал и марсеј ,а бидејки има такви ко тебе што не ги гледаат тие работи па се фатиле за цирих

п.с Милан во 1/8 финале:tv:


(постот е без провокации )
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Е ај вака... :) Ако идеме даље (а ќе идеме) можни противници би ни биле екипите кои завршија на водечките позиции во своите групи и тоа:

1. Бордо
2. Манчестер Јунајтед (again)
3. Реал Мадрид
4. Челзи
5. Арсенал
______________
по денешните резултати за очекување како можни први места се:
6. Севиља (90%)
7. Лион доколку Фиорентина изгуби од Ливерпул на гости (за очекување)

... доста тешки противници. Интер ко по обичај нема среќа со извлекувањето, така да ќе падне со Челзи/Реал М/Јунајтед...
Да се помине групата прво, па утре/вечер пишувам комплетна анализа :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Inter nema sansi da go pobedi Rubin:baeh:
Ви го цитирам дечково да му се изнасмеете ццццц што нема да слушнеш

Вечер 70.000 на сан сиро и уште 7.000.000 пред малите екрани ( може и големи ) и мурињо у свој стил ќе ги спреми ќе ги мотивари и да ги изгазиме овие русиштава

Инаку според мене кордоба мора да игра зашо тие нивните се брзи напред и се сеќавате на голот у русија коа овој домингез не помина ко брзи воз , а убицава нема да го испушти од вид
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
„Фудбалот е игра која ја играат два тима составени од 11 играчи и на крај победуваат Германците“ - Гери Линекер, некогаш одамна...

Лаку ноч!:smir:
ger: :fcb: Хехехе

Инаку за вечер онака ја на раат ќе си гледам и сега ѕирнав која група како стои... оваа вашава е :nesvest:

Барса оди и со бод.
Интер оди со победа, 0:0 и 1:1. Ако тепате може и први да сте ако Барса не тепа.
Рубин оди со победа или со високо нерешено - 2:2, 3:3 и сл. - ама само ако не победи Динамо
Динамо оди со убедлива победа (2:0, 4:1 или нешто сл.) или со „обична“ победа ако Интер и Рубин играат нерешено (со голови).

Бар вака мене ми испадна математиката... А вие да гледате да си тепате најдобро па баталете математики :helou:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Е ај вака... :) Ако идеме даље (а ќе идеме) можни противници би ни биле екипите кои завршија на водечките позиции во своите групи и тоа:

1. Бордо
2. Манчестер Јунајтед (again)
3. Реал Мадрид
4. Челзи
5. Арсенал
______________
по денешните резултати за очекување како можни први места се:
6. Севиља (90%)
7. Лион доколку Фиорентина изгуби од Ливерпул на гости (за очекување)

... доста тешки противници. Интер ко по обичај нема среќа со извлекувањето, така да ќе падне со Челзи/Реал М/Јунајтед...
Да се помине групата прво, па утре/вечер пишувам комплетна анализа :)
Нема спас од нас:) (ако пројдете воопшто:) :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Абе не не остајвте да се израдуваме со победата, појше вие се радувате од нас.:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom