Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Ибракадабра не збореше залудно на форумов изгледа...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Уште не научи дека Интер не се става на ливче? :)
Не ми се верува , на 1.20 коефициент...Со Милан пак ќе ве играм :):tapp:

п.с Минатата сезона со Киево игравте прво коло , пак само на вас..Ох.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.125
Поени од реакции
8.194
Јас незнам што к.. му даваат на тој Балотели напад да води дупка невидена а и Кварезма себичниот
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Eто, тука беше утката, 100 % шанса што ја утна на 1-0 го поеба цел меч .
Втора утка, Мурињо, 3 измени во 58ма минута имаше направено, без средина играа и скапо си ја наплатија оваа грешка .

Се на се, заслужено реми, најмногу поради овие 2 клучни грешки на Интер кој можеа и побрутално да бидат наплатени .

Тие 50 милиони евра што ги земаа од Ибра очекувам пред дербито со Милан да бидат потрошени, иначе defcon 3 се пали кај Интер со евентуален неуспех во второто коло .
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
... ме скинаа за 50еур а сеа и аватар од БИЛАН ке треба да носам .... Мамата ;)
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Eто, тука беше утката, 100 % шанса што ја утна на 1-0 го поеба цел меч .
Втора утка, Мурињо, 3 измени во 58ма минута имаше направено, без средина играа и скапо си ја наплатија оваа грешка .

Се на се, заслужено реми, најмногу поради овие 2 клучни грешки на Интер кој можеа и побрутално да бидат наплатени .

Тие 50 милиони евра што ги земаа од Ибра очекувам пред дербито со Милан да бидат потрошени, иначе defcon 3 се пали кај Интер со евентуален неуспех во второто коло .

STO TE NEMASE TEBE NA CHAT
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
За оние кој што се кладат и рокнале пари на Интер,,,, МРШ!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ништо страшно и лани мислам така почнавме.Само одбраната да се стабилизира мора Самоел да се Врати.Сега во Италија ќе е невидено јадење го*на против Интер.
Со Милан ќе биде интересна.Ако победиме ќе биде одлично за понатаму.
Многу ќе ни фали Камбијасо.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
очекував Бари да ги критикувате она ова за резултатот па си подготвував пост, ама гледам дека реално сте ја сфатиле ситуацијата па ќе си траам :)

второто коло ќе нема да биде важно за титулата, но доколку и тоа го прокоцкаат Интер... не очекувајте лесна сезона, поздрав
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
STO TE NEMASE TEBE NA CHAT
Неможам фудбал да гледам и муабет на нет да правам, башка со татко ми глеав и немаше смисла да го ингорирам човекот :) .

A и у пм бев нервозен од играта на Бари во првиот дел кога голманот им имаше повеќе посед од цел напад и средина, а у второво уште од старт удрија на голем ризик со 3 измени во 60та минута, а на теренот имаше 3ца напаѓачи и едно офанзивно крило . Во една ваква ситуација, и по водство на Интер, Балотели и Кварезма требаше да бидат оние кои ке покриваат средина кога тимот ја немаше топката во посед, али од нив двајца такво нешто ни на сон нема да добијам .

За играчиве, разочаран сум од Балотели најмногу, делува доста незаинтересирано, неборбено, изгуби многу топки и имаше хаос центар-шутеви, Ето ке добие прелазна само ради пеналот и тоа што за прв пат дебитира во Серија А иначе утна нешто што потешко беше да го промаши при резултат од 1-0 . Милито изигра борбено, намести пенал, намести подобра шанса од пенал за Ето, утна 100% шанса во прв дел па не смее да се каже дека потфрли во овој меч, Мота според мене изигра солиден меч, далеку подобар од Виеира и Дејо, Кварезма стандард, потези за публика но кога беше најпотребен се губеше поготово во оној удар со глава при крајот од мечот .

Али ако веќе бараме виновници за резултатов, тогаш реков, од една страна Ето со шансата во која се што требаше да направи е да го погоди голот, од друга, исто клучен момент, Мурињо и искористувањето на правото за 3 измени на 30 минути до крајот од мечот . :toe:

п.с. Имаат некој комплекс на отварање на сезона, пред 2 сезони Удинезе дома, минатата Сампдорија гости, и сега Бари дома, сите нерешено и сите ако не се лажам 1-1 завршија . :nerv:
 
К

кременко

Гостин
интер 1-1 бари
ето(пенал)-кутузов(со нога:pos2:)

доста е за денеска , ај наредно коло може ке ни тргне , што не се сомневам сепак играме со милан а тоа е велики клуб со пензионери :vozbud:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.251
Не ми се верува , на 1.20 коефициент...Со Милан пак ќе ве играм :):tapp:

п.с Минатата сезона со Киево игравте прво коло , пак само на вас..Ох.
Убаво ти рече човекот интер на тикет не се игра. Иначе едно прашање имам, ке игра Камбиасо другата недела ??
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Мурињо ја усра играта три шпица стави.Балотели без везе шутираше.Фалеше Камбијасо и тоа многу.Ето и Милито одиграа добро.Мота делумно добро .Кварезма немам коментар катастрофа.Лусио беше одличен во воздушни дуели.Но како успеавме да примиме гол -Каварезма и Балотели не се вракаа назад.Во наредно коло очекувам Балотели на клупа .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom