Фан Клуб: Вардар

Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
вчера пишав, но вашиот модератор оценил дека нема врслка со вардар, па ми го избриша постот, но бидејќи ЈАС мислам дека има, пак ќе го поставам овде истото прашање и очекувам одговор од некој ако знае!!!
ДАЛИ Е ВИСТИНА ДЕКА ИГРАЧОТ НА ФК. ВАРДАР 1947, ЌОРЌИ МОЈСОВ ЗАМИНАЛ ВО ФК 11 ОКТОВМРИ???
мојсов е играч на вардар, па ако ова нема врска со прашањето и е оф топик, јас незнам шо има???
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
бев на тренингот денеска ги гледав играчите денеска тренираа
горан симов
раденко бојовиќ
гоце тодоровски
никола никанчевски
благојче марковски
милан илиевски
марјан мицков
гоце гоцевски
димче ристевски
филип петров
филип ивановски
стефан ристевски
александар пандовски
владимир неловски
андреј ацевски
имаше и еден босанец на проба
а другите не ги знам деца беа 1994година од школата на вардар војче му ги препорачал на илчо
--- надополнето: Jun 29, 2011 5:53 PM ---
вчера пишав, но вашиот модератор оценил дека нема врслка со вардар, па ми го избриша постот, но бидејќи ЈАС мислам дека има, пак ќе го поставам овде истото прашање и очекувам одговор од некој ако знае!!!
ДАЛИ Е ВИСТИНА ДЕКА ИГРАЧОТ НА ФК. ВАРДАР 1947, ЌОРЌИ МОЈСОВ ЗАМИНАЛ ВО ФК 11 ОКТОВМРИ???
мојсов е играч на вардар, па ако ова нема врска со прашањето и е оф топик, јас незнам шо има???
ПОЗЗ МОДЕРАТОРУ!!!
да вистина е мојсов ќе потпише за 11ти
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Тоа е оној Филип Ивановски што играше во Македонија ЃП па отиде у Полска или кај беше?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.278
Поени од реакции
4.461
Тоа е оној Филип Ивановски што играше во Македонија ЃП па отиде у Полска или кај беше?
Лани играше во Полонија,ако станува збор за тој играч тогаш можам со сигурност да кажам дека тој ке биде најдобриот стрелец оваа сезона во Мак.првенство!
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ако е тој тогаш Вардар добива одличен напаѓач.
Му го памтам голот во финалето во купот против Шкендија во 90 мин. за пресврт 3:2 ко ја плесна со надворешен.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.162
Поени од реакции
2.021
Ако е тој тогаш Вардар добива одличен напаѓач.
Му го памтам голот во финалето во купот против Шкендија во 90 мин. за пресврт 3:2 ко ја плесна со надворешен.
Еве го тој момент, http://www.youtube.com/watch?v=VHTNP3PbTZ0&feature=related. Тогаш беше во одлична форма, сега не знаеме како е, но во секој случај за наши услови овој играч би бил премија.
 
Член од
2 мај 2011
Мислења
245
Поени од реакции
55
Лани играше во Полонија,ако станува збор за тој играч тогаш можам со сигурност да кажам дека тој ке биде најдобриот стрелец оваа сезона во Мак.првенство!
Eтникос Ахна (Кипар) и цела сезона беше повреден, ми се чини имаше и скршеница на стопалото па е надвор од натпреварувачки ритам можеби една година, но сепак поранешен македонски репрезентативец кој добро би му дошол на Вардар у нападот..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.479
Поени од реакции
68.958
Филип Ивановски би бил одлично засилување за нас во моментов. да дојде уште и Бајо, па и Филип Петров кога ќе го додадеме од позадина, би имале добар напад, иако мора да се признае дека сигурно се надвор од натпреварувачки ритам. Има доста вишок играчи и во овие што тренирале. незнам што мајка бара Неловски да тренира...
Па и овој Ацевски не се покажа нешто којзнае колку ланската сезона...
--- надополнето: Jun 29, 2011 11:02 PM ---
Заборавив да споменам, дека ми е мило што го задржале младиот ристевски. Мислев дека ни побегна по некоја од Скопскиве екипи, али сепак останал. Од тие 1994 едниот ми е трет братучед, напад игра, Дарко Ѓурчиновски :D
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Филип Ивановски би бил одлично засилување за нас во моментов. да дојде уште и Бајо, па и Филип Петров кога ќе го додадеме од позадина, би имале добар напад, иако мора да се признае дека сигурно се надвор од натпреварувачки ритам. Има доста вишок играчи и во овие што тренирале. незнам што мајка бара Неловски да тренира...
Па и овој Ацевски не се покажа нешто којзнае колку ланската сезона...
--- надополнето: Jun 29, 2011 11:02 PM ---
Заборавив да споменам, дека ми е мило што го задржале младиот ристевски. Мислев дека ни побегна по некоја од Скопскиве екипи, али сепак останал. Од тие 1994 едниот ми е трет братучед, напад игра, Дарко Ѓурчиновски :D
колку да се попуни квота на играчи затоа се неловски и компанија
а за стефан ристевски слушнав дека ќе биде форсиран сезонава за да се пробие побрзо мајка му имала висока функција во пуиг
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
колку да се попуни квота на играчи затоа се неловски и компанија
а за стефан ристевски слушнав дека ќе биде форсиран сезонава за да се пробие побрзо мајка му имала висока функција во пуиг
сигурно Барселона кога ќе чуе дека мајка му била на висока функција во ПУИГ ќе се потрудат да го донесат на Ноу Камп следната сезона како едно од најголми засилувања во последниве 10 години:(

ако почнат уште одсега така да мислат,тогаш да не не чуди ако следната сезона не снајде ова што ни се деси пред еден месец
 

Kajgana Shop

На врв Bottom