Фан Клуб: Вардар

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Копиле арбитриско. Така и Англија 1966 ја победи Германија у финале на Светско, ама што да се прави. Треба да се стават сензори како у хокеј, па кога ќе помине топката да светне сијалица. Ова вака само нервоза ствара беше или не беше гол.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Камчев и официјално нов претседател? и комплетно нова управа?
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
па конечно ајде форца вардар, и до година да го видиме во лига шампиони..топ е камчев, пун кеш, добар спонзор супер!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Jadi Burek напиша:
Новиот претседател на фудбалскиот клуб Вардар - Орце Камчев ќе биде гостин во емисијата во петок 21 март 2008,
почеток 22 и 30.

Г. Камчев се согласи емисијата да биде од отоврен карактер, што значи дека ќе може да се дебатира во живо и да се поставуваат прашања од страна на гледачите.
И овој да го изрекламирам опиноков еднаш...

А еве дел од минатото на Камчев...
“Орце Камчев ослободен од притвор со кауција од 60.000 евра “ - Наслов од 2006та година во Утрински Весник.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
И овој да го изрекламирам опиноков еднаш...

А еве дел од минатото на Камчев...
“Орце Камчев ослободен од притвор со кауција од 60.000 евра “ - Наслов од 2006та година во Утрински Весник.
Ихааа... Знаеш ли колку трансфери следат, ако за кауција си платил 60 тисуча хиљада еура?

Нејсе, се потпишав во книгата за спас на Вардар, зашо го сакам клубот :) Епа, ајде, нека го спасат.
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
znaci gotovo za ova li se borevte kolku pari vi dade kamcev ili vi plati vo natura so patiki i trenerki sramota navistina dadov potpis a sega mi e krivo zasto ocekuvav uprava so legitimitet a ne athok resenie neka vi na cest ama za drug pat podrska tesko ke dobiete ne samo od mene tuiku i od drugi cesni navivaci
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
znaci gotovo za ova li se borevte kolku pari vi dade kamcev ili vi plati vo natura so patiki i trenerki sramota navistina dadov potpis a sega mi e krivo zasto ocekuvav uprava so legitimitet a ne athok resenie neka vi na cest ama za drug pat podrska tesko ke dobiete ne samo od mene tuiku i od drugi cesni navivaci
Ова решение не е поддржано сеуште од управниот одбор за спас на Вардар, и ова доаѓање на “власт“ на Камчев е во најмала рака дискутабилно, и ако читаше никој не го поддржува... сите се надеваат дека може да искочи нешто позитивно. :nesum:

Инаку денешен дневник шпекулира со наводен договор на Брацо и ФК Вардар до 2015 година кој секако може да биде уште една медиумска манипулација. ФК Вардар се претвора во Голден Гејт афера. :tapp:

И сега бидете вие фудбалер на Вардар и обидете се да се фокусирате на тренинг и натпревар... :nesvest:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не знам што да кажам. Камчев мислам дека тука е дојден да печали пари. Од кај он во Вардар бе. Треба човек кој го сака во срцето Вардар а да има кеш. Овој има само кеш, а за она другото не сум сигурен. Ќе видиме.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.589
Поени од реакции
48.387
Ја па не знам вие кој мислевте да го земе Вардар ова е максимум што може да се деси на еден клуб овде поготово на Вардар што е во долгови до јужна,да се рзбереме од ова моменталново бетер не може да е,Ако се земе во обзир колку се мразат Орце и Трифун може да се очекуваа права војна,а башка на Орце не му е прв ангажирање во спорт ако памтите и во КФМ беше нешто претседател мислам....сакам да кажам малце оптимизам шо кур и така бетер неможе да биде :P,
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
јас мислам дека тој не е за вардар... сомителен е некако но времето ке покаже
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.589
Поени од реакции
48.387
јас мислам дека тој не е за вардар... сомителен е некако но времето ке покаже
абееее он не дека е сомнителен он е лопов до крај ама ради тоа што е заколнат душман на Трфиун(бивши зет мислам дека му е) може да биде нешто од се ова плус сега има и политичка подршка прва сериозна хајка против Трифун Работнички станува пепел и Вардар пак на врв кај што му е место....да можам да бирам ке изберам сто пати подобар ама во моментов е измислен овој
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.810
Поени од реакции
44.360
абееее он не дека е сомнителен он е лопов до крај ама ради тоа што е заколнат душман на Трфиун(бивши зет мислам дека му е) може да биде нешто од се ова плус сега има и политичка подршка прва сериозна хајка против Трифун Работнички станува пепел и Вардар пак на врв кај што му е место....да можам да бирам ке изберам сто пати подобар ама во моментов е измислен овој
Во право си за блондираното , btw типот знам на времето имаше и кошаркарски клуб , Орка Холдинг мислам дека се викаше , на почетокот се беше ок , имаше засилувања , конкурираа за титулата со Работнички али тимот после 2-3 сезони пропадна . Се надевам дека со Вардар константно добро ке се работи а не една до две сезони и колапс иако кај мене нема ни мала доза на оптимизам со ваква личност на чело на Вардар , неговото минато пред Се во Спортот не ми говори дека Вардар ке има иднина каква што очекуваат неговите фанови .
Плус неговото мешање во спортот ( кошарката ) беше со цел профит на неговата фирма Орка и ништо повеќе , виде нема леб , си отиде а клубот пропадна , коа ке ги поврзам работите и тука целта е иста , Игор Џамбазов имаше конференција заедно со Комитите пред некој ден на ТВ , истиот води емисија на Сител Кец у Кец каде генерален спонзор е ОРКА .
Е сеа , самите навивачи рекоа дека сакаат на чело на клубот да биде човек чија цел нема да бидат личните интереси и профит , напротив , човек чија приоритетна цел ке биде враќање на Вардар на старите патеки , т.е. клубот еден ден да го гледаме дури и во Лигата на Шампионите . . . Камчев е тој човек ???!!!
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
kazete samo edno se prekinuva li bojkotot za utre so sileks jas i onaka ke idam ama za drugite daj kazete
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
kazete samo edno se prekinuva li bojkotot za utre so sileks jas i onaka ke idam ama za drugite daj kazete
Војкотот не е прекинат, од 13.00 бо градски парк, пред јужната трибина ќе продолжи собирањето потписи. Според komiti.org

А неофицијално начув, дека Камчев сака Вардар го направи акционерско друштво, и 51% од акциите да ги имаат навивачите на Вардар. Што е повеќе од фантастично, само што тука гарант ќе има милион заврзлами.
Вечер од 22.30 на скај нет, Камчев ќе каже шо има да каже.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
За тие што ја гледале изјавата на Орце Камчев:

Камчев е претседател на Вардар, се до одржувањето на собранието кое ке го закаже иницијативниот одбор...највероватно ке се одржи наредна недела. И на тоа собрание ке се приложат сите докази во овие 10години како работел ФК Вардар, блокирана сметка итн итн.

Најважно е тоа што навивачите на Вардар, или сега за сега иницијативниот одбор на тоа собрание ке го избира претседателот на Вардар и сите други претседателски места. 51% од акциите на клубот ке им припаѓа на навивачите и никогаш нема да може некој да го купи од страна. Тој што ке сака да го води клубот, ке мора да приложе програма за работа, и од собранието(навивачите) да добие мандат и ако не ги исполни очекувањата и не ги исполни наведениот план ке биде избркан.
Значи наредна недела ке се избира претседател, на кој Камчев нема да се кандидира. Кој ке се кандидира ке биде избран од собранието и ке се обврзе да го застане Вардар на нозе.

Ако ова се случи, јас мислам дека на Камчев треба да му се подигне споменик сред Гратски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom