Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.134
Поени од реакции
24.178
Сум кажал 100 пати, ме боли кур и за едните и другите, што е до мене сите партии нека ги снема уште утре од државава заедно со политичарите и хард кор фановите, исти кур - различно паковање се сите! Што е битно кога е направен профилот? Едно мислење немам у темите за политика.

Инаку, што не е точно од тоа што погоре го напишав?
fino sto te boli kur za ednite i drugite... ednite denar ne dadoa i ne pomognaa, drugite ednas go spasija vardar i sega povtorno pak probuvaat. :toe:

bitno e zasto ocigledno popuvas deka trebalo da se smeni taktika ili sto znam sto taka da ako si tolku apoliticki nemase toa da go pisuvas.

i da, sve sto napisa e pogresno.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
247
Поени од реакции
1.288
fino sto te boli kur za ednite i drugite... ednite denar ne dadoa i ne pomognaa, drugite ednas go spasija vardar i sega povtorno pak probuvaat. :toe:

bitno e zasto ocigledno popuvas deka trebalo da se smeni taktika ili sto znam sto taka da ako si tolku apoliticki nemase toa da go pisuvas.

i da, sve sto napisa e pogresno.
Тргни ги розевите наочари со време. Тој што даде пари тој и остави долгови и го закопа клубот. Бесцелна е расправава, се надевам само дека од интерес браниш нешто што никој не го брани, а ако стварно размислуваш вака…
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.134
Поени од реакции
24.178
Ама тебе ти е лесно да зборуваш од преку барата, кога со него немаш никаков контакт.
Тешко е да дојдеш и да ги натераш луѓето да дојдат на стадион кога моменталната ФАЦА НА КЛУБОТ е Миленко.
Кога излегува и вика дека навивачите се небитни.
Тешко е да ги натераш старите играчи да се мотивираат кога само они се дежурни виновници.
Тешко е да донесеш македонски играч, затоа што никој не сака да игра за Миленко.
Не може да биде само поединец на кого не треба да се обрнува внимание, кога де факто ОН ГО ВОДИ КЛУБОТ. Он носи играчи, он казнува играчи, он врши притисок врз навивачи.
Тешко е да организираш навивање, кога благодарение на Миленко околу тебе стојат 100 желки од ЕБР, спремни да ти ебат мајката при најмал инцидент.
Тешко е да седиш немоќен, додека некој го брани цела гарда приватно обезбедување, донесено од истата партија која ја куди секој ден.

И главното, тешко е било кој да поверува дека Миленко крати долгови, кога сите потези кои ги прави личат дека прави уште поголеми долгови.

Тешко е да се идентификуваш со лајно од човек, на стадион може да ги донесе само тие 5000 слепци што го следат во групата.
Пресметката ќе ја правиме за некое време, ти си имаш твоја теза, ние гледаме што се случува и имаме своја теза. Дај боже да си ти во право.

u momentov dolgot e pobiten, nemora da ima luge na stadion. fakt e deka koga ima uspeh narodot se vraka. ako treba ke se pocne od NULA so publika. ednostavno tie sto go stavaat VARDAR pred se ke bidat tamu za VARDAR i sega. mene ne mi pravi razlika koj go vodi klubot, jas sekako ke prodolzam da go poddrzuvam. ako tebe ti pravi togas odmori nekoe vreme, neznam sto da ti kazam...

za drugoto treba da se zakopaat sekirite. sum ti kazal zosto on taka reagira i koj go napravi problemot so navivacite. ne e toa za na forum, ne provociraj... :icon_mrgr:

ednostavno e, ajde so "jazikot" na milenko... akcionerskoto drustvo ima los direktor, od koj site stradame ama nema da bide smenet i ke mora da najdeme nacin da ziveeme so toa i nie i igracite ako sakame napredok. pomirete se so toa.

jas ne go branam milenko nitu mi e gajle za nego, jas samo vi ukazuvam sto se slucuva ama ocigledno vie ste tolku napizdeni da ne veke ne mozete smireno ni da rezonirate, tolku vi ima vlezeno pod koza.
Автоматски споено мислење:

Тргни ги розевите наочари со време. Тој што даде пари тој и остави долгови и го закопа клубот. Бесцелна е расправава, се надевам само дека од интерес браниш нешто што никој не го брани, а ако стварно размислуваш вака…
sto branam?

ajde eve i jas ke se nerviram kako tebe i drugite i sto ke smeni toa?

da me slusavte od pocetok:

1. Klubot uste u start ke im bese daden posto sekako ne mozevme da go rakovodime bez pari i mesto da gubime vreme i luge na "vodenje" na klubot ke se vlozese toa vreme vo napredok na grupata.
2. Mesto da se baraa pozicii vo "rakovodstvo" na klubot kade ocigledno bese deka nema da ne "igraat" ke se barase nesto konkretno so koe grupata ke mozese da ide napred.
3. Sega ke nemase izgovor Milenko deka samo 3 nedeli on go vodi klubot a predhodno ne ni bil formalno vo upravata...
4. Ke nemase kavga so Milenko, i ke bese polabavo. Jasno sekoj ke mislese sto ke misli za nego ama nemase da e volku napeto, ke nemase ni on pricina da napaga.

Jas sum svesen deka sve sto se napravi bese DOBRONAMERNO i tesko, prakticno nevozmozno e da se donesea porazlicni odluki togas zasto site mislevte deka ke moze nekako da se koegzisitira da se ima kontrola i se toa, ama ne e bas taka vo realniot svet. Vardar e sepak biznis, sto vika milenko AKCIONERSKO DRUSTVO ne e NGO, si ima gazda i ke se vodi kako takvo. Strateski greski se napravija vo kriticni momenti bas zatoa sto site ste napaleni i ne razmisluvate nego se vodite od emocii. 99% imate tolkav problem so Milenko da ne ste ni zainteresirani da gi diskutirate problemite i sto se pravi ili se napravilo do sega...

Imase nekoj nekolku strani predhodno sto kaza deka sakal poveke gazdi, mak firmi itn... Se smeevme deka e nerealno toa so MKD biznisi, eve Milenko vi prezentira ista/slicna idea kade mesto MKD ke ima poveke stranski firmi (sto vi go zborev i jas) i sega toa pak ne cini? Ideite ne se losi, ona sto treba da go sraboti go srabotuva na eden ili drug nacin, i ne ova ne e branenje nego realno gledanje na nekoj sto kur ne go boli za milenko, sto ne zivee u toa sekojdnevie da znam dali e ramnozemjas, dali snimal vakvi ili takvi emisii, odgleva kozi ili kravi... ednostavno gajle mi e za se toa, jas go gledam drugoto i ne se zamaram so likot...
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2024
Мислења
53
Поени од реакции
137
"Вардар е проект што треба да донесе публика на градски стадион"

2:18

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.134
Поени од реакции
24.178
"Вардар е проект што треба да донесе публика на градски стадион"

2:18

prvo dolgot pa toa e sledno
 
Член од
5 мај 2024
Мислења
69
Поени од реакции
89
prvo dolgot pa toa e sledno
прашање: како ќе се реши долгот кога самиот ги спомна лицата кои го тужат клубот а истиот освен што ги навреди рече дека доживотно ќе им забрани влез на градски?

еден од тие да не одстапи сметката ќе остане блокирана
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.134
Поени од реакции
24.178
прашање: како ќе се реши долгот кога самиот ги спомна лицата кои го тужат клубот а истиот освен што ги навреди рече дека доживотно ќе им забрани влез на градски?

еден од тие да не одстапи сметката ќе остане блокирана
celta e da namalat del... drugoto ke im se otplati. spomna sedlo prifatil da namali za 1/3.

vi kazav odamna pari ke vlezat vo nov/dec. poleka ke se resat rabotite.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
53
Поени од реакции
137
prvo dolgot pa toa e sledno
Јас сум за секое инвестирање во Вардар, од мало дете сум со клубот и на трибина. Не сум како 90% од членовите што плукаат на све и свашта мене ме заболе стапот дали е заев, мицко, кирче, станко. Секоја инвестиција и вбризгување капитал во клубот е позитивна работа. Да видиме што ке испадне од ова. ОЧИГЛЕДНО минатата власт бутна све што е македонско во 2ра лига.
Сакеме позитивни работи и сакаме напредок на клубот. позз
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.662
Поени од реакции
4.308
"Вардар е проект што треба да донесе публика на градски стадион"

2:18

Со муабетите деца одат на стадион да навиваат и слично, овој може да се залага едино за празен Градски
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.623
Поени од реакции
1.151
"Вардар е проект што треба да донесе публика на градски стадион"

2:18

И со се што кажа после тоа не да донесе публика, туку он лично ќе ја избрка таа публика од стадион.

Од ПР аспект, очаен, дно настап на козаров. 0 доза на самокритика (не дека тоа е нешто чудно за ликови ко него), и константно избегнување на одговори на директни прашања со вртење на темата као киша око Крагујевца. Притоа, цело време (макар додека ја гледав) ги прозива Комити, дури не сакаше ни името да го спомне, туку ги ословуваше со невладина организација. Ги прозва и дека ете сега се свртеле 500к во клубот а од друга страна, онака цинично, кажува дека лани најголем успех било што се “исплатила некоја плата, којзнае кога, еднаш“.

Еве на мене како неутралец и некој кој од страна гледа, стварно не ми е јасно кој к.р им беше на ВМРО да го постават овој лик да ја тера целава приказна со Вардар. Дали толку им фали квалитетен кадар или ова е само начин да му се заблагодарат за услугите, не знам. Само знам дека за краток период уништија потенцијално ептен добра приказна.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
49
Поени од реакции
100
Vakvo mocanje u faca za NVO Komiti ,plus igracite deka se vtoroligaski i gnasnata prepotentosta ova go nema nikoj napraveno so klubot na ,, Atila ".
Kozarot so tugji pari sto se praj mangup mora da go besite na plostad, za zal tuka e pocetokot na krajot so klubot I grupata (manipulatori) oti samo deca se navivaci!
Najakiot muabet na krajot od denot izleze deka misevski od gol,mk e glaven vinovnik a t.n. voditel se smee za spekulaciite so zena mu I majka mu po gadna emisija nemam gledano iako sum navivac od Bitola ne mozev da go izgledam celoto intervju do kraj.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
548
Поени од реакции
1.748
ednas go spasija vardar i sega povtorno pak probuvaat. :toe:
Ова му доаѓа дека силувачот пробува да ја спаси жртвата што ја силувал.

Ако ти знаеш интерни работи на релација Вардар-миленко, ја знам интерни работи на релација Вмро-миленко и знам точно колку пари му се исплаќаат на свињата од партија.
Него куp го заболе за Вардар и само парите му се интерес, а одлично ги нагази провизиите со “кондициските тренери” поради кои играчите не можат да одат и со другите трансфери што очигледно донесе сѐ освен фудбалери.

Еве ти у прилог две негови објави како знае да го работи тоа у кое е најдобар.
Знае дека ќе има голем кеш околу Вардар, па долгот за по некој милион константно му расте.

IMG_1321.jpeg

месец покасно:0

IMG_1323.jpeg
 
Член од
23 април 2022
Мислења
377
Поени од реакции
1.779
Ставете се у позиција на домашните играчи за кои претпоставениот јавно кажува дека немаат поима, и дека да не се странците ниту бод, ниту гол ќе имавме дадено досега. Замислете ја таа мотивираност сега кај нив, желба, елан, утепана самодоверба, гнев, нервоза...
И за најголемото засилување, нешто у фазон, "немам ни поима веќе кога ќе се врати" као да e удрен од воз
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.161
Поени од реакции
4.684
Многу е просто и едноставно, ако Миленко секако работи во позадина и си го одработува „своето“, немаше никаква потреба да биде фронт-мен во клубов кога сите знаеа дека ќе има нетрпеливост и негодување, ниту пак има потреба да е сеуште сега. Нека тера во позадина, секако би имал амин од новиот што би го наследил, ама кога луѓе како Миленко и Иди ти се избор за многу битни позции, и позиции кои се „лицето“ и „душата“ на клубот, јасно е колку е саат. Ова е ништо повеќе од задоволување партиски војници и лични апетити, јасно е дека ќе тераат инает и ќе изиграваат строгост врз нас, секогаш они мора да имаат целосна контрола и нема да прифатат никакви критики и негодувања.

На крајот, и да дојде клубот до успеси, налет ќе биде и тоа, затоа што слично како во некои други времиња кога Сергеј беше тука, ќе има поделби, ќе има реперкусии, притисоци, публика ќе има се помалку. На крајот титулите ќе останат, ама колку вреди бројката ако никој не ги проживее тие мигови. Никогаш нема да се вратат изминатите 2 сезони и таа енергија, сплотеност и емоција. Сепак, на некои други побитна им е маската, дека они успеале да донесат успеси во спортот, заборавајки за кого првично се игра тој спорт
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
979
Поени од реакции
1.054
celta e da namalat del... drugoto ke im se otplati. spomna sedlo prifatil da namali za 1/3.

vi kazav odamna pari ke vlezat vo nov/dec. poleka ke se resat rabotite.
Требаше да ги спомне и другите долгови, кон градски стадион, УЈП.
Кон фудбалерите 2-3 милиони, кон УЈП, Градски стадион, уште милион, а фалат уште минимум 2-3 милиони до долгот од 7-8 милиони, ама не кажа ниту збор, најверојатно штити некој...
Многу матна е работава . Купил озбилен бизнисмен 85% од клубот, па сега ќе ангажираат ревизорска куќа да знаат на што се.
Акционерско друштво, нема здружение на граѓани, а ќе моли фудбалери да намалат побарувањата? Нека ги плати и лесно е потоа, како и самиот што изјави. Што е разликата од 2.5 милиони и 1.8 ? Има уште 5 милиони евра долг, каде што можеби има шанси да се отпише некој долг...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom