Фан Клуб: Вардар

Член од
23 април 2022
Мислења
352
Поени од реакции
1.674
Тој од ѕвезда ич не ми прави мерак. Бивши играч, последниве 4 години се врти по Литванија и втори арапски лиги.
Плачат Скопските диско клубови и кафани за него
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.100
Поени од реакции
4.099
Гарначо ако не се лажам е тоа детето што отиде у Лас Палмас зимово, младинец е 17 години, треба да е добар…
Пофорсирано дете од него не постои еве ти кажувам. Беше кај нас минатава година. Татко му се истура пари и по медиуми и по се само да го промовираат. Нели муабетот беше дека летово ќе потпишувал за Лас Палмас младинците да игра? Еве го кај е сега. Појде таму 2 недели, татко му го изнаслика со сите потренира со кадети и толку беше, си се врати. Цела пролет играше за кадетите на Победа. Плус е многу недисциплиниран и заради тоа и се скараја и беше избркан од прв тим на Победа иако татко му цела есен плаќаше убави пари. Никаков квалитет ни конкуренција нема да ви донеси.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.706
Поени од реакции
2.201
Ако бараат искусни играчи го имаат Мудрински, тој би дал 15+ голови во ПМФЛ или за поцврста средина го имаат Андрија Луковиќ. Каков Спиридоновиќ какви бакрачи. Дечкото има залутано во фудбалот.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
231
Поени од реакции
1.198
Оди бе легни си и прашај кој зел пари под рака кај вас ...
Ахахах
СпонзороТ хахаах
Одговоров ти нема врска со она што го пишав и пак не го менува фактот дека црепов е поквалитетен од сите ваши играчи. Дека е превара, превара е.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
Одговоров ти нема врска со она што го пишав и пак не го менува фактот дека црепов е поквалитетен од сите ваши играчи. Дека е превара, превара е.
ОК друже , поквалитетен е од сите кај нас .
Уште многу вакви засилување "Поквалитетни " од нашите да ви дојси СпонзороТТТ
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
231
Поени од реакции
1.198
ОК друже , поквалитетен е од сите кај нас .
Уште многу вакви засилување "Поквалитетни " од нашите да ви дојси СпонзороТТТ
Па не е засилување за нас, за вас ќе биде, тоа ти кажувам.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
И јас сум против детево. Класично лигле на тато.
Јас немам ништо против детето , него од фудбалски аспект е муабетот .
Дека Спонзор добивте кој ви е управа И.К ли ? :) или кој смешал прсти во "трансферот"
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.061
Само не разбирам која е финтата што не објавуваат ништо околу спинзорот, буџетот итн, итн.. а објавуваат трансфери.
Што ќе им се убута ли некој, ќе даде повеќе пари и ќе го земе клубот? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom