Фан Клуб: Вардар

Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.150
Поени од реакции
5.590
Според мене одлична најава е потпис на 4 години , доказ дека се гледа на долг проект а не на кратки стази ..
Друга работа , бидејки пратиш фудбал веројатно знаеш дека стоперите играат одличен фудбал до 35 години ..

Гледај го Мишковски лани кај нас , со 37 години беше најдобар кај нас .

Го имаш Пепе од Португалија со 41 година сега на европсково кој игра прва постава , нас ни треба докажан квалитет и Најдовски е супер трансфер , ова е мое мислење поздрав :)
kazav deka zavisi i od toa kolku golem e dogovorot. zasluzuva najdovski da ima golema plata bidejki imase za nego veke dobri ponudi i sekako e kvaliteten igrac, isto zasluzuva i dogovor preku na primer 2 godini za da go vratis, ama za vo makedonija 4 godisen dogovor za igrac koj za 2 meseci ke napolni 32 godini e nesto nelogicno. edino da e dogovor vo pravec so tek na vreme da mu se namaluva platata, ama tesko mozam da si zamislam deka dogovorile takvo nesto, barem ne so podrasticno namaluvanje. inace vo pravo si deka kaj nas stoperite i na postari godini vrsat rabota i ne ni isklucuvam deka filip ke bide takov, ama toa e tesko predvidlivo i pak ke recem zavisi od platata bidejki edno e nekoj 34-35 godisen da ti vrsi rabota za 1,5-2k, drugo e toa da bide za 5k (na pamet mi se brojkite), na 35 godini fudbalerot najcesto nema da go ima kvalitetot kako na 31 godina. miskovski koj go spomna kaj vas poslednite godini bese eden od podobrite, sepak ne e toj koj bese do pred 4+ godini.

btw covece, na druga tema i bez navreda, pocni malku pointenzivno da go koristis mozokot, da vlozis povise vreme vo razmisluvanje. ne e ubavo sto nekoi te vregaa, ama nekogas tesko e covek da se vozdrzi bidejki muabetite ti bea strasno naivni. topla voda izmisluvase so toa deka posle smena vo politikata vo vardar ke vlezat pari, toa na site nas ni bese jasno. prasanjeto e kako ke se raboti so tie pari, dali konecno nekoj poozbilno ke raboti, pomalku sebicno, ili pak ke vlezat pijavici koi klubot ke go cicaat mesto kapitalot da go koristat za klubot drasticno da se stabilizira. vremeto ke pokaze, no mora nekoj da e mnogu naiven za da veruva deka sega cesni faci ke rakovodat so klubot. site tvrdat deka dobro mu mislat na klubot, ama... mozda i ke se namaluvaat dolgovite, mozda i nekogas nesto ke se prepisi na ime na klubot, za zal kaj mene mala e verbata deka ke bide cisto. no, da bidam malku optimisticen, mozda ke bide pomalku loso i duri ke se popravat nekoi od greskite od minatoto. i toa veke bi bilo podobruvanje i podobro od nisto. cekor po cekor, iako mozam da si zamislam deka za dosta navivaci na klubot nema da bide lesno da gi trpat facite koi ke bidat vo klubot.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.111
Поени од реакции
3.934
Според мене одлична најава е потпис на 4 години , доказ дека се гледа на долг проект а не на кратки стази ..
Друга работа , бидејки пратиш фудбал веројатно знаеш дека стоперите играат одличен фудбал до 35 години ..

Гледај го Мишковски лани кај нас , со 37 години беше најдобар кај нас .

Го имаш Пепе од Португалија со 41 година сега на европсково кој игра прва постава , нас ни треба докажан квалитет и Најдовски е супер трансфер , ова е мое мислење поздрав :)
Најдовски не е штопер. Задни везни е.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
190
Поени од реакции
974
@Kire Ultras ти се извинувам како што е редот, беше во право за новиот спонзор. После 15 август, слободно тагирај ме за датум и место, одбери неколку души од форумов и ќе си частам пиво.

НО, главната тема и дилема тука беше во однос на тоа кој стои позади тој спонзор, а со оглед на последните случувања, најверојатно мнозинството бевме во право. Лично за мене, присуството на човек од моменталното раководство на клубот во новото раководство е доволно за да им верувам на дечките дека нема да се забега колку претходниот пат, зошто следниот кикс не носи во општинска лига и како што кажав и претходно - ново име на клубот. Се уште сум на ставот дека подобро средина на табела во втора лига и колку-толку сигурен клуб, од шампион со милион долгови на чело со претходните гробари…

Најдовски е супер засилување, да видиме кои ќе бидат другите имиња. Реално, не треба да се залетуваме со очекувања за титули, пласман во Европа би бил полн погодок. Иако, финалето на купот го чекам скоро 30 години.

Редно е да се најде чарето и за Пелистер, Победа, Беласица, Борец и останатите клубови, па конечно да се гледа поинтересен фудбал од овој полуселскиов што го имаме сега.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.111
Поени од реакции
3.934
На Вардар Фанс на фб пишуваше дека се договорени 8 засилувања....

Кои ли се другите 7?

Шпекулации три, два, еден.. сега! :D
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
511
Поени од реакции
1.564
Моменталниот состав е полош од тој што го пиша @Saber Rider . Ајде ќе видиме што спрема новиот директор, да не одиме одма со песимизам. Денес важно е кој може да дојде на тренингот, потребно е да покажеме бројка денес :busi:
у право беше. :D

IMG_0205.jpeg
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.833
Поени од реакции
13.714
Се спомнува ли еден репрезентативен голман, и еден бивши аустриски играч од Црвена Звезда? :)
Тој од ѕвезда ич не ми прави мерак. Бивши играч, последниве 4 години се врти по Литванија и втори арапски лиги.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.579
Поени од реакции
3.931

Kajgana Shop

На врв Bottom