Фан Клуб: Вардар

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.609
Поени од реакции
6.955
Abe jas Bitang ne ni gledam nekoja potreba da go imame. Deckoto skoro pa 0 (nula) bese. Mozebi vo del od sezona koga se potrebni rotacii ke zavrsese rabota inace deka on dvoi pa se zagriziv dali ke bide vo vardar... ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.044
Поени од реакции
1.155
Abe jas Bitang ne ni gledam nekoja potreba da go imame. Deckoto skoro pa 0 (nula) bese. Mozebi vo del od sezona koga se potrebni rotacii ke zavrsese rabota inace deka on dvoi pa se zagriziv dali ke bide vo vardar... ne.
Па ни ја не го сметам за играчиште или сметам дека ќе прави некоја разлика ама чисто ме интересира дали дефинитивно си замина или уште не се знае.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
982
Поени од реакции
589
Не е играчиште ама е корисен и доста трча башка што може да игра и како крило.При овие околности со тенок ростер не гледам причина да се одкачиме од Битанг.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
9
Поени од реакции
8
Манев останува.

Ако ништо друго барем Гача ги дупи како мали деца.
Се палат како мајмуни на неговиот профил на фејзбук.

Gaca gi dupit? Mene kako vardarec me e sram da citam koga gi ”dupit”

Trebish da pokaziz vo aktsi. Ne so sborovi
 
Член од
18 март 2015
Мислења
383
Поени од реакции
524
реално Фелипе не е ни сенка од тоа што беше а и нема изиграно поштен фудбал 1,5 година..човекот ќе лапне добра пара и толку од него,,,јануари ќе замине за некој клуб од индонезија,тајван индија и ќе се пензионира,, Вардар сезонава треба да вклучи 2-3 младинци и од нив да направи стандардни првотимци за наредна година плус догодина да донесе уште 2-3 солидни засилувања,,играчите горе долу се тие од лани, тренерот е ист само да не заебаваат со исплати од управава...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.257
Поени од реакции
1.976
novosti so manev? ostanuva li definitivno?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.609
Поени од реакции
6.955
Kaj se igra prijatelskava?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.093
Поени од реакции
4.298
Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.502
Поени од реакции
2.767
За жал, и ја сега ова го разбрав. Детето му било болно и морал веднаш да се врати за Финска. Се надевам дека се ќе се заврши со позитивен епилог за него и фамилијата. Коста е одличен момак. Камо среќа да имавме повеќемина како него.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.044
Поени од реакции
1.155
Има негде список на играчи кои се заминати на подготовките? И знае некој дали Марио Младеновски е со тимот?

Колку што гледам не настапил на пријателскиот натпревар со Тиквеш, малце ме чуди кај испаре детево оти зимоска и лани летоска играше на подготовките и често го прекомандуваа во првиот тим на клупа, за пролетва целосно да го баталат, што ми е малце чудно оти баш сеа кога имаат трансфер забрана и кога ќе добијат шанса повеќе младинци очекував барем на подготовкиве да биде вклучен.
 
На врв Bottom