Фан Клуб: Вардар

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.243
Поени од реакции
8.313
Abe jas Bitang ne ni gledam nekoja potreba da go imame. Deckoto skoro pa 0 (nula) bese. Mozebi vo del od sezona koga se potrebni rotacii ke zavrsese rabota inace deka on dvoi pa se zagriziv dali ke bide vo vardar... ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Abe jas Bitang ne ni gledam nekoja potreba da go imame. Deckoto skoro pa 0 (nula) bese. Mozebi vo del od sezona koga se potrebni rotacii ke zavrsese rabota inace deka on dvoi pa se zagriziv dali ke bide vo vardar... ne.
Па ни ја не го сметам за играчиште или сметам дека ќе прави некоја разлика ама чисто ме интересира дали дефинитивно си замина или уште не се знае.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Не е играчиште ама е корисен и доста трча башка што може да игра и како крило.При овие околности со тенок ростер не гледам причина да се одкачиме од Битанг.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
14
Поени од реакции
8
Манев останува.

Ако ништо друго барем Гача ги дупи како мали деца.
Се палат како мајмуни на неговиот профил на фејзбук.

Gaca gi dupit? Mene kako vardarec me e sram da citam koga gi ”dupit”

Trebish da pokaziz vo aktsi. Ne so sborovi
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
реално Фелипе не е ни сенка од тоа што беше а и нема изиграно поштен фудбал 1,5 година..човекот ќе лапне добра пара и толку од него,,,јануари ќе замине за некој клуб од индонезија,тајван индија и ќе се пензионира,, Вардар сезонава треба да вклучи 2-3 младинци и од нив да направи стандардни првотимци за наредна година плус догодина да донесе уште 2-3 солидни засилувања,,играчите горе долу се тие од лани, тренерот е ист само да не заебаваат со исплати од управава...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.272
Поени од реакции
22.478
novosti so manev? ostanuva li definitivno?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.243
Поени од реакции
8.313
Kaj se igra prijatelskava?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
За жал, и ја сега ова го разбрав. Детето му било болно и морал веднаш да се врати за Финска. Се надевам дека се ќе се заврши со позитивен епилог за него и фамилијата. Коста е одличен момак. Камо среќа да имавме повеќемина како него.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Има негде список на играчи кои се заминати на подготовките? И знае некој дали Марио Младеновски е со тимот?

Колку што гледам не настапил на пријателскиот натпревар со Тиквеш, малце ме чуди кај испаре детево оти зимоска и лани летоска играше на подготовките и често го прекомандуваа во првиот тим на клупа, за пролетва целосно да го баталат, што ми е малце чудно оти баш сеа кога имаат трансфер забрана и кога ќе добијат шанса повеќе младинци очекував барем на подготовкиве да биде вклучен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom