Фан Клуб: Вардар

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.486
Поени од реакции
9.881
Не знам дали ќе ја врати формата и дали ќе им се исплатат тие 500,000 за 2 сезони, ама дефинитивно ќе им вреди тој пола милион за да не понижат и да ни покажат дека си играт курот со нас и дека не сме им дораснати. Повеќе мислам им е до тоа со ангажирањето на фелипе отколку дека во него гледаат лидер на нивната игра. Така да да не си праиме филмови дека е дрво и ќе им лапне кеш и демек они се во загуба.
П.С. нас не заеба за една полусезона у најголема криза зема 80000 а секако и со него и без него 2ри ќе завршевме ( а и да не завршевме секако не излеговме европа)
Какви 500 илјади! Тоа е пумпа од медиумите, не е ни приближно до тоа.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.451
Поени од реакции
1.830
Не знам дали ќе ја врати формата и дали ќе им се исплатат тие 500,000 за 2 сезони, ама дефинитивно ќе им вреди тој пола милион за да не понижат и да ни покажат дека си играт курот со нас и дека не сме им дораснати. Повеќе мислам им е до тоа со ангажирањето на фелипе отколку дека во него гледаат лидер на нивната игра. Така да да не си праиме филмови дека е дрво и ќе им лапне кеш и демек они се во загуба.
П.С. нас не заеба за една полусезона у најголема криза зема 80000 а секако и со него и без него 2ри ќе завршевме ( а и да не завршевме секако не излеговме европа)
Ахаха абе едно понижување што ни направија еве од дома не можеме да излеземе зашо факинг тимот од Тетоо го земал Фелипе:LOL::LOL:. Сеа ќе се искењаат стандард у ЛШ (прво или второ коло), и нека им "игра" по ораниците низ Македонија.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.389
Поени од реакции
8.860
Ќе сонува да заигра групна фаза повторно. За мене ќе биде најдобриот циган што заиграл у нашата лига, али на тоа и ќе остане еден обичен циго со ретко лоша фризура.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.503
Поени од реакции
2.770
И како е играчот тука крив? И ја би се шетал по терен ако идам во клуб кај што не се знае кој пие кој плаќа и е со очајна организација.
А ти ја читаш последната моја реченица или треба да ја повторам?!
Ќе сонува да заигра групна фаза повторно. За мене ќе биде најдобриот циган што заиграл у нашата лига, али на тоа и ќе остане еден обичен циго со ретко лоша фризура.
Шутка Рома Рап.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
983
Поени од реакции
590
Не го коментирајте такви играчи што бегаат кај најголемите ривали се едни обични ефтини проститутки.Тој никогаш не чуствувал љубов спрема клуб.Инаку формата му е очајна ама нз дали Османи ќе му дозвои да се влече по теренот како некоја голема ѕвезда.[DOUBLEPOST=1562486796][/DOUBLEPOST]Инаку платата ќе му биде 9 000 еур а и како што пише на фудбалфорум и фероникели од Косово му нуделе иста плата.Заинтересираност од други екипи од посилни првенства за него нема во Казахстан
се удави па и платата сега му е едно мерило за квалитетот.
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2010
Мислења
1.875
Поени од реакции
500
Не го коментирајте такви играчи што бегаат кај најголемите ривали се едни обични ефтини проститутки.Тој никогаш не чуствувал љубов спрема клуб.Инаку формата му е очајна ама нз дали Османи ќе му дозвои да се влече по теренот како некоја голема ѕвезда.[DOUBLEPOST=1562486796][/DOUBLEPOST]Инаку платата ќе му биде 9 000 еур а и како што пише на фудбалфорум и фероникели од Косово му нуделе иста плата.Заинтересираност од други екипи од посилни првенства за него нема во Казахстан
се удави па и платата сега му е едно мерило за квалитетот.
U Shkëndija kje zema 10.000€, Feronikeli od Kosovo mu nudele 15.0000€
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.451
Поени од реакции
1.830
Odamna leta orli samo ne ste ja sfatile porakata

Sent from my iPhone using Tapatalk
Па нормално, него целта му беше преку добри игри во Вардар да го привлече вниманието на Шкенди, и да потпише за великанот. Реално потајно цело време живееше за тоа да направи трансфер во тетовските "црвено-црни" кои одсекогаш биле негова инспирација. Сеа конечно му се оствари животната желба, па едвај ја чека првата утакмица за да покаже како мајсторски лета орли. Чак има муабети дека бил на часови кај Азем ака љимун, за што подобро да се спреми за летањето .Иксрено мислам дека го достигна врвот во кариерата ставајќи го потписот на договорот на еден од најголемите ако не и најголемиот клуб на балканот, ма какви балкан па и пошироко би рекол. Со среќа нека му е, мислам дека со овој трансфер популарноста на тетовските орли веќе е драстично зголемена не само во Бразил туку и во цела јужна америка. Се чекаат редови за црвено-црниот еколог дрес кој се продава како алва. А како не би, Фелипе направи транфер под Шара драги гледачи!!!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.223
Поени од реакции
1.870
Neka se palat navijacive na Skendija docekaa i oni da dominiraat jbg ke se strpime malce pa ke dojde nasata partija :D
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
567
Поени од реакции
905
Мора да му се честита,човекот успеа во животот...:cuc::cuc:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.113
Поени од реакции
4.377
Манев останува.

Ако ништо друго барем Гача ги дупи како мали деца.
Се палат како мајмуни на неговиот профил на фејзбук.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.049
Поени од реакции
1.158
А со Битанг што бидна, дефинитивно си замина? Или уште не се знае?
 
На врв Bottom