Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
На страната на макспорт прочитав дека Фичо потпишал за Актобе(Казахстан)...:place:Баш таму ли?!
Ако потпишал во Актобе, нека се...:mad:
Ај ќе се воздржам само ради тоа што ни донесе титула...
--- надополнето: 26 јуни 2012 во 01:29 ---
Абе некој Блгарчета ни бил на проба бе :icon_mrgr:
Ќе играме Бубулечка на трибини, може и по некоја Бугарка ќе ни донесе со нас на трибини :P
Се повторува ли историјата? И тогаш имавме Бугарин во составот (Петков) :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ако потпишал во Актобе, нека се...:mad:
Ај ќе се воздржам само ради тоа што ни донесе титула...
--- надополнето: 26 јуни 2012 во 01:29 ---
Абе некој Блгарчета ни бил на проба бе :icon_mrgr:
Ќе играме Бубулечка на трибини, може и по некоја Бугарка ќе ни донесе со нас на трибини :P
Се повторува ли историјата? И тогаш имавме Бугарин во составот (Петков) :)
Петков? Кога тоа, не ми текнува на ваков играч.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Марио Петков од Брегалница Делчево,сезона 2002/03
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Петков? Кога тоа, не ми текнува на ваков играч.
Напаѓач ни беше, заедно со Оливеира и Вандаир. Трета опција :)
Ама даваше бајаги голови...
Мислам дека дојде од Македонија ЃП кај нас, а како што кажаа погоре прво играме во Брегалница Делчево...
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
За фудбалер од рангот на Фичо секои 500 или 1000 евра повеќе што ќе ги добие месечно се злато вредни.
Ем не се некои играчишта што заработуваат огромни суми,ем кариерите им траат кратко........така да кој даде највеќе таму ќе иде..........па макар било тоа у Боратстан :)
Не се само 500-1000 евра.
Казахстанците го договориле голгетерот за 300.000 долари по сезона
http://sport.com.mk/default.asp?ItemID=C1B1269C2ECC824AB55BDB73ECCD3E63
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.191
Поени од реакции
4.019
Ја мислев Фичо во поголем клуб ке оди али сепак и овде ке зима подобра плата од Вардар така да нема што да му се замери,99 посто од играчите одат кај што има повеќе пари тоа е нормално во целиот свет .
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ако потпишал во Актобе, нека се...:mad:
Ај ќе се воздржам само ради тоа што ни донесе титула...
300 илјади причини има човекот. Не може да му се замери. Таму се парите во моментот. Му понудиле повеќе дури и од еден Рапид Букурешт?!
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
И тоа тие му се чисти 300 000 евра ,а има плус бонус за секој гол и секоја понуда па видете дали нема да потише во овие и ќе се прави будала ќе дие да игра во Рапид Букурешт со овие 2 години што ќе ги изигра кај нив он слободно може после да си се пензионира.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.533
Поени од реакции
3.710
Треба да си многу глуп човек за да не изиграш евроквалификации, кои што сигурно ќе бидат следени од многу европски менаџери и да потпишеш во Казахстан уште во јуни. Па Хасани лани го пропушти цел трансфер период и за Волфсбург потпиша дури зимоска, овој се потепа да си отиде уште сега. Сумата е добра ама да ги изиграше и квалификацииве таа само ќе можеше да се покачи, да се намали сигурно не. Така да можеби он ни ја донесе титулата ама изигра крајно непоштено према клубот и навивачите со оваа постапка.

П.С. Бугаринов да не е Бербатов по втор пат, да им докаже на управата дека сепак има талент за во Вардар :pos:.
Не, шала на страна бугарската лига е горе-доле сличен квалитет со српската и мило ми е ако Илчо и обрати малку повеќе внимание. Ако може носители на играта да ни бидат играчи од Телеоптик и Јавор, сигурен сум дека може да се донесат играчи и од Бугарија со добар квалитет за нашава лига.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Треба да си многу глуп човек за да не изиграш евроквалификации, кои што сигурно ќе бидат следени од многу европски менаџери и да потпишеш во Казахстан уште во јуни. Па Хасани лани го пропушти цел трансфер период и за Волфсбург потпиша дури зимоска, овој се потепа да си отиде уште сега. Сумата е добра ама да ги изиграше и квалификацииве таа само ќе можеше да се покачи, да се намали сигурно не. Така да можеби он ни ја донесе титулата ама изигра крајно непоштено према клубот и навивачите со оваа постапка.

П.С. Бугаринов да не е Бербатов по втор пат, да им докаже на управата дека сепак има талент за во Вардар :pos:.
Не, шала на страна бугарската лига е горе-доле сличен квалитет со српската и мило ми е ако Илчо и обрати малку повеќе внимание. Ако може носители на играта да ни бидат играчи од Телеоптик и Јавор, сигурен сум дека може да се донесат играчи и од Бугарија со добар квалитет за нашава лига.
Телеоптик е школа на Партизан има огромен број на таленти ако играат во наша лига сигурно би биле во водечките екипи иако се деца само..од таму ако земат некој подобри бар на позајмица би било супер.За Ивановски се слагам можеше да ги изигра Евро натпревариве ќе даде некој гол ќе стаса некоја побогата понуда но тоа е кај нас се се прави без план.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Едно прашање само...дали воопшто ни денар не зеде клубот од Ивановски?
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Не зеде, слободен играч си беше Фичо по завршувањето на сезоната...
Од тоа и стравував... најскапи играчи во лигата достигнуваат до последен рок и си одат без пари, затоа остнуваме без пари целава Македонија ( На фудбалски план говорам, да не сфати некој антипропаганди правам xD)
Се надевам од годинава ќе се потпишуваат се повеќе и повеќе , и тоа на подолги рокови, та и да си заминат да бидат клубовите во можност уште подобри да доведат за тие пари.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Па да пробаа да го натераат Ивановски на 2 годишен договор немаше да потпише и веројатно немаше ни да играме квалификации за Лш оваа година.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
300 илјади причини има човекот. Не може да му се замери. Таму се парите во моментот. Му понудиле повеќе дури и од еден Рапид Букурешт?!
За кого како...
Јас му замерувам и тоа многу. Абе колку сака нека е платата, играч од негов калибар да се запусти во Казахстанска лига? Смак света, илјадници километри далеку од росдниот крај, за што? За аматерска лига, за ебани пари.
Немораше да остане кај нас, ама нека одеше во некој посилен тим. Јас гарантирам дека и ние сме појаки од Актобе. Ако ништо друго бар на наше рамниште се. Тоа што клубовите им фрлаат страшни пари, не е фактор за јачината на лигата, пошто само вакви играчи може да привлечат што трчаат по пари. Да постигнал нешто во животот, па да оди таму колку да си ја обезбеди иднината, он во најдобрите годсини по најдобрата сезона, кога разни екипи се заинтересираа за него, оди во КАЗАХСТАН!
Ете го сакале Рапид Букурешт. Ќе играше во Европа, ако се покажеше може после ќе го земеа и во појака лига. Да останеше кај нас во квалификацииве, да се покажеше малце, сигурно многу поголеми клубови ќе го бараа.
Многу ме разочара со изборот на тимот. Срамота :facepalm:
Сега ја сваќам поентата на AGAINST MODERN FOOTBALL...
Досега не сме имале некои проблеми па подлабоко да ја сватиме поентата на оваа парола, пошто нити тргуваме со играчи, нити во лигава има некои таленти кои ги ловат странски клубови...
Да се разбереме, гледам по интернетов масовно се плука по управата. Што има врска управата со трансферот на Фичо?
Сто пати е кажано ДЕКА НЕСКАЛ ДА ОСТАНЕ.
Јас искрено им замерувам за Филип Петров. Знам дека повеќето немате позитивно мислење за него, али јас сум многу разочаран што не му е продолжен договорот, што не му е дадена соодветна плата. Колку и да барал, солиден играч беше, плус воигран со екипата, најдобар асистент во сезонава, и го пуштаат туку-така, а сигурно нема ни да најдат соодветна замена...


http://www.supersport.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=10411:vardar-go-saka-lukmon&catid=50:shpekulacii&Itemid=129
Овие излегоа со вест дека Лукмон бил блиску до Вардар. Солиден трансфер, како замена за Мичка :)

Останува да се реши прашањето на резервно/првптимско десно крило, и двајца напаѓачи, ШТО ПОБРЗО...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom