Фан Клуб: Барселона

Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Наградно прашање: Колку топки пресече Масче на натпреварот ?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Нејмар со секој потег се повеќе ме нервира...моментот кога ја заборави топката и Маријано си ја собра како против мало дете да игра:tapp::tapp:
Сержи за голот беше побрз од топката...
Буксетс поарен од претходно, далеку од неговата форма
Суарез и Меси ќе си тераат Пичичи борба годинава :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Искрено уште еден доста слаб меч на Тер Штеген. Имаше неколку конфузни интервенции при нафрлувањата, а мислам дека можете да реагира подобро на голот. Погледнете ја внимателно ситуацијата и ќе видите дека Витоло си даде доста долг фор во последниот допир со топката при што доколку тргнеше решително голманот можеше да го блокира ударот.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.284
Ракитиќ,Бускетс,Нејмар и Тер Штеген многу слабо денес,останатите одиграа одлично,посебно во второво полувреме.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако играат секогаш како што го одиграа ова второ полувреме ќе биде лесно до крајот на сезоната. Ама ако се повторуваат грешки како во првото полувреме, ништо не прават....

Нејмар веќе претерува, се однесува како лигле, изгледа славата му удри во глава. Неговите глупости можеа многу да не чинат. Треба малку да се спушти на земја, и онака е далеку зад Суарез моментално, а за Меси и да не правиме муабет...

Умтити е одличен, конечно некој што може да биде замена за Пујол, само гледам дека некогаш премногу ризично влегува во дуели во шеснаесетникот. Може да направи беља во најлош момент. Со Валенсија веќе му се случи тоа, среќа што судијата не ја виде добро ситуацијата па не досуди пенал.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А секој нормален човек ова ќе го шутира на другата страна...


П.С. 500 голови за Барселона, сезонава би требало да дојде и до 500 официјални голови за Барселона.

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.974
Поени од реакции
35.635
По странските форуми се жалат дека судијата не дал доволно време на крајот, требало минумум 6 минути. Тоа било причината шо Севилја не извадила бод. :pos::pos:[DOUBLEPOST=1478521043][/DOUBLEPOST]Меси најдобар стрелец моментално во Европа со 15 гола на 15 натпревари. 8 гола во Примера , 7 во ЛШ.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Кога Меси остана без копачка Вишко од Спорт Клуб вика ''Da je Messi ostao bez kopacke do kraja, mozda je onda mogla Sevilja nesto u ravnopravnoj borbi da uradi, ovako ...'' Каква легенда :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Prema navodima pojedinih medija u Barceloni, određena skupina simpatizera Blaugrane obratila se upravi Kluba kako bi se požalili na novu skupinu navijača, jer im se ne dopada "buka" koju proizvode u toku utakmice, te kako i sami kažu da ne mogu uživati i u miru pratiti utakmice voljenog Kluba. Grupa navijača koja se smjestila na sjevernom dijelu stadiona, privukla je pažnju mnogih, pa tako i samih igrača koji su pozitivno iznenađeni novom atmosferom koja se pojavila na Camp Nou u posljednjih par susreta.

Овие што се бунеле не треба да стапнат на стадион никогаш, лингури скапани. Иначе еве дел од атмосферата против Сити
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.974
Поени од реакции
35.635
Најшминкерските и најпичарските фанови ги има Барса , мислам за оние шо се редовни на стадион.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Се повеќе шпекулации за Кутињо во Барса. Леле каков тандем ќе бидат со Нејмар, и двајцата се 24 год.. :rolleyes: Плус тука е Рафиња :rolleyes:
Манчестер праќа понуда за Ракетата... ако се спремни да дадат 60 милки, ја би да го продадеме и да го донесеме Кутињо за 30 :D
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.606
Поени од реакции
10.275
Се повеќе шпекулации за Кутињо во Барса. Леле каков тандем ќе бидат со Нејмар, и двајцата се 24 год.. :rolleyes: Плус тука е Рафиња :rolleyes:
Манчестер праќа понуда за Ракетата... ако се спремни да дадат 60 милки, ја би да го продадеме и да го донесеме Кутињо за 30 :D
Sezonava koj ke stigni ni ja bushi sredinata pa ushte zamena rakitic so coutinho ni fali..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom