Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.132
Igrata so raka na Arsavin vo poslednata sansa na Alves, ne vi licese na penal?
Не само шо личеше, туку и беше пенал. Баш на забавената снимка се виде, во таа шанса кога Алвес директно шутираше, кога Аршавин си ја спушти топката со главата, играше и со рака.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.132
не беше намерна,а и не му влијаеше на алвес многу.
зато и не беше досуден пенал.
И Валдес не киксна намерно. Голот на Ван Перси да се поништи.:):):) Шала на страна, нема правило во фудбал - 'ненамерно'.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
И Валдес не киксна намерно. Голот на Ван Перси да се поништи.:):):) Шала на страна, нема правило во фудбал - 'ненамерно'.
Според новите правила за игра со рака, ако некој игра со рака во свој шеснаесетник и притоа спречува топката да влезе во гол или му попречува директно на некој играч тогаш се суди пенал и директен црвен. Аршавин беше пренизок во скокот и топката сосема случајно го удри во рака, но и покрај тоа топката не го смени правецот многу така да немаше основи за пенал.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Само мене ми се чини или Барса со продавањето на Јаја Туре тотално ја изгуби дефанзивната средина и ја нема таа екстра сила во средината. Офанзивно е одлична но кога екипа како Арсенал ке стисне во средина Бускетс и двајцата плејмејкери неможат топка да одземат на средина.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Само мене ми се чини или Барса со продавањето на Јаја Туре тотално ја изгуби дефанзивната средина и ја нема таа екстра сила во средината. Офанзивно е одлична но кога екипа како Арсенал ке стисне во средина Бускетс и двајцата плејмејкери неможат топка да одземат на средина.
Затоа го зедовме Маскерано , тој треба да се користи во такви ситуации
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ајде бре, што ви е... нема да бараме оправдувања. Барселона е ова бе луѓе. Заборавате дека на кампот допрва треба да се игра.
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Ме разочараа вечерва повеќемина. Па добро бе Валдес вчера почнал да брани ? Како можеше таа топка да влезе, можеше да се постави поубоо до статива, и да ја фати жива!

Меси .. даваше асистенции, играше добро, дури добил и 8 од гол.ком. АМА кога му се укажа можноста што се иссебичи, можеше да подаде доле беа Виља и Педро, ќе беше гол. Гвардиола направи голем кикс, со тоа што го извади Виља многу рано, и го стави Кеита. Можеше Педро да си го извади, слабо покажа вечерва, не можеше да се пробие кај одбраната на Арсенал, или пак тешко му одеше. Не рекле за џабе нападот е најдобра одбрана! Али ок е, Гвардиола си учи од сопствените грешки, не му е прв пат.

Пике ќе го пропушти следниот натпревар, Пујол до тогаш ќе се врати, и пак со истата одбрана ќе играме, само наместо Пике ќе игра Пујол. Не е тоа тоа кога не играат Пујол и Пике назад, постабилна е одбраната со нив. Судијата не оштети за пеналите недосудени, и тоа е тоа. Големата Барселона на колена пред Арсенал.

Да се надеваме дека на кампот ќе се извлечеме, иначе ќе не јаде ремет.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.822
Поени од реакции
111.436
Зборам за ситуацијата кога Кошчелни(или не знам кој беше) му ојде на Педро и со левата рака го турна. Како и да е, ова е фудбал, ова е Лига на Шампиони, не секогаш победува подобриот.

Првата битка ја добија топчиите. Војната уште трае. Ама зарем некој неможе да сфати дека ова беше меч во Лондон, каде што изгубивме(уствари ништо не изгубивме, повеќе Арсенал победи) со 1 гол разлика, плус имаме гол дадено во гости.
Ние на најголемиот запаметен бункер во историјата на фудбалот(Интер на 28.04.2010, на Кам Ноу) успеавме да му дадеме 2 чисти гола(1 поништен од познати причини), а не пак на овој Арсенал. Верувам во Пеп, верувам во Барса и во (повеќето од) играчите.
Не знам баш дали беа два чисти гола што сте му ги дале на Интер ;)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Не знам баш дали беа два чисти гола што сте му ги дале на Интер ;)
Добро ајде стварно не ме интересира пред една година што се случувало.

И само набрзина.....утре ќе анализирам повеќе.
1. Кеита за Виља.......WTF
2. Меси најслабата утакмица во кариерата негова
3. Максвел нејќам да го видам повеќе во прв состав, неможам да го замислам на моменти
4. Пролазни оценки за денеска Бускетс и Абидал......најслаби оценки Меси и Максвел
Се гледаме на 8ми март, а до тогаш VISCA
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.822
Поени од реакции
111.436
Добро ајде стварно не ме интересира пред една година што се случувало.

И само набрзина.....утре ќе анализирам повеќе кога ќе ги смирам живците:
1. Кеита за Виља.......WTF
2. Меси најслабата утакмица во кариерата негова
3. Максвел нејќам да го видам повеќе во прв состав, неможам да го замислам на моменти
4. Пролазни оценки за денеска Бускетс и Абидал......најслаби оценки Меси и Максвел
Се гледаме на 8ми март, а до тогаш VISCA
Јас само зборам реално друже ништо повеќе :) Исто ко што не можам да кажам дека голот на Милито за 3-1 не беше офсајд али јбг фудбал е све е могуче
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде да зборуваме пак за тој натпревар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom