Фан Клуб: Барселона

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајт се случи што се случи сега треба да милсиме за Атлетик Билбао.Знаеме како одиграа на куп натпреварот,а се надевам дека нема овој пораз да биде причина за пад на моралот кај играчите.

Ако кикснеме и со Билбао тек тогаш почнува кризата.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.132
Ако мислиш во дуелот со Косциелни,мислам дека беше чисто одземен топка,плус рака од ПЕдро.Ако зборуваш за др ситуација, можеби...:smir:
Зборам за ситуацијата кога Кошчелни(или не знам кој беше) му ојде на Педро и со левата рака го турна. Како и да е, ова е фудбал, ова е Лига на Шампиони, не секогаш победува подобриот.

Првата битка ја добија топчиите. Војната уште трае. Ама зарем некој неможе да сфати дека ова беше меч во Лондон, каде што изгубивме(уствари ништо не изгубивме, повеќе Арсенал победи) со 1 гол разлика, плус имаме гол дадено во гости.
Ние на најголемиот запаметен бункер во историјата на фудбалот(Интер на 28.04.2010, на Кам Ноу) успеавме да му дадеме 2 чисти гола(1 поништен од познати причини), а не пак на овој Арсенал. Верувам во Пеп, верувам во Барса и во (повеќето од) играчите.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
valdes uste ednas pokaza deka lesnite topki ne znae da gi brane,a topkite sto ne se branat gi brane bez problem

koj ke ceka 3 nedeli za da se smirat fanovite na arsenal
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Зборам за ситуацијата кога Кошчелни(или не знам кој беше) му ојде на Педро и со левата рака го турна. Како и да е, ова е фудбал, ова е Лига на Шампиони, не секогаш победува подобриот.

Првата битка ја добија топчиите. Војната уште трае. Ама зарем некој неможе да сфати дека ова беше меч во Лондон, каде што изгубивме(уствари ништо не изгубивме, повеќе Арсенал победи) со 1 гол разлика, плус имаме гол дадено во гости.
Ние на најголемиот запаметен бункер во историјата на фудбалот(Интер на 28.04.2010, на Кам Ноу) успеавме да му дадеме 2 чисти гола(1 поништен од познати причини), а не пак на овој Арсенал. Верувам во Пеп, верувам во Барса и во (повеќето од) играчите.
И, поминавте?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Главен виновник за поразот денес е МЕСИ! Секогаш го величиме за неговите игри, но денес мора да добие критика од сите објективни гледачи. Едноставно претера со себичење, да му се пуштат сите 3 - 4 ситуации во кои можеше да проигра до Педро или Виља и од кои веројатно ќе имаше барем уште 1 гол. Згора на тоа и промашените 2 чисти шанси.

Валдес цела сезона речиси да нема грешка, мораше баш денес да киксира. По голот се повтори ланскиот дуел, на Арсенал толку му треба да се осоколи и да се врати од мртвите.

Реално мораше да се извлече барем 2 - 2 од овој дуел како и лани, но тоа е тоа, верувам дека ќе се повтори на Кампот дуелот од лани и дека нема да има проблем за 1/4 финале.

Се согласувам со другите дека Педро требаше да излезе, а не Виља, ако веќе сакаше да ја зајакне средината за сметка на нападот.

И секако мора да се спомне чистиот поништен гол кој ќе сменеше многу работи.

Сепак треба да се биде фокусиран на реваншот, да се остават сите душмани да свршуваат на поразот и да докажат играчите дека овој тим не е за џабе фаворит за титулата.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.132
И, поминавте?
Интер одигра фантастично тактички во Милано. Како-така не победи со 3-1. Ние во Милано не ја игравме нашата тики-така игра.
Во Лондон, само неандерталец ќе каже дека во игра Арсенал беа подобри.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Зборам за ситуацијата кога Кошчелни(или не знам кој беше) му ојде на Педро и со левата рака го турна. Како и да е, ова е фудбал, ова е Лига на Шампиони, не секогаш победува подобриот.
според мене спорна беше само ситуацијата кога гвардиола го извади виља :)

за пенал не стануваше збор во ниедна од ситуациите,и поништениот гол беше офсајд.
немаше многу грешки од судиите така да глупо е да се жалиме.
требаше само да ги дотолчиме,Барса не знае да се брани.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Интер одигра фантастично тактички во Милано. Како-така не победи со 3-1. Ние во Милано не ја игравме нашата тики-така игра.
Во Лондон, само неандерталец ќе каже дека во игра Арсенал беа подобри.
Не велам дека беа подобри, ниту пак дека Арсенал може да игра фудбал каков што играше Интер на Камп Ноу. Ама сепак, резултатот е на страната на Арсенал, а тоа се гледа на крајот. Така да се надевам дека ќе успееме да издржиме на Камп Ноу, и дека ќе искористиме некоја контра.
 
B

Beck's

Гостин
Ponisteniot gol bese offsajd
Penal mozese da svirese samo na krajot,drugi situacii za penal nemase,iako i toa na krajot ne mu popreci mnogu mnogu na Alves,zatoa i mozebi pominaa nekazneti Arsenal
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ednostavno ne trebase Pep da ja napravi zamenata .Mesi na krajot na mecot mi izgledase izmoren i dekocentriran a i isto i Iniesta.
Mozese revansot da bide formalnost no sega ke bideme pod pritisok na revansot.Odbranata bez Pike i Pujol ne znam kako ke ja sostavime.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Ednostavno ne trebase Pep da ja napravi zamenata .Mesi na krajot na mecot mi izgledase izmoren i dekocentriran a i isto i Iniesta.
Mozese revansot da bide formalnost no sega ke bideme pod pritisok na revansot.Odbranata bez Pike i Pujol ne znam kako ke ja sostavime.
Ќе игра Пујол на следната?
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Аман бе луѓе, шо се палите? :)))
Зарем не ја памтите митската изјава на Меси од пред некој година... Remember... There's always CAMP NOU!!..

Guardiola: "Messi goal unjustly cancelled, Pedro penalty not given, seems like Inter all over again? You have to be able to surpass that."
Guardiola: "How the game changed in 10 minutes? Those things can happen with a good team like Arsenal. Before we had the chances."
Barcastuff Maxwell: "Referee prejudiced the team? There were some actions, but we shouldn't use it as an excuse." #fcblive

Мене ми е мило и горд сум што не гледаме на судиски грешки, не ги критикуваме судиите и слично.. туку грешките ги наоѓаме кај нас.. и учиме од нив...

Ќе го цитирам Игор Филевски.
„Арсенал ја има најубавата игра во Лигата на Шампионите, но после каталонската.“ ..

И дај не се палете како тинејџерки на веспи, бидете реални... кога можевме на мадрид 5 да им напикаме, кога можевме 16 победи да врземе, кога меси можеше да даде 40 гола на речиси пола сезона... кога чави можеше да склопи магични 76 од 76... кога можевме да направеме рекордни 950 пасови против Сосиедад, и кога можевме да газеме се живо и диво пред нас... Why not Arsenal?
Приказната што туку почна, завршува во Мај, на Вембли... Пујол пред очи ми е со пехарот :=))

Ако сега почнува, а завршува во Мај... има неколку продолженија...
Првото на 08.03.2011... BELIEVE!

Visca el Barca y Visca Catalunya...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom