Фан Клуб: Барселона

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Со Алмерија мораме уште во првиот меч да си ги решиме сите дилеми, з аво вториот дуел комотно да може да се одмараат играчите оти не чека пеколен месец со по 2 утакмици во неделата, а и во Примера сега ги играме скоро сите дерби средби.
И тоа повеќето од дерби средбите ги играме во гости.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Фебруари и Март ни се пеколни месеци, а богами и првата недела од Април. :)
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Брат,многу полесно ќе поминеме кај Севиља,Виљареал,Реал и Валенсија (Очекувам со сите овие победи-можеби нерешено со реал).Според мене многу потешки гостувања се кај Патетико и кај Еспањол(фала богу поминаа).Според мене овие се единствени тимови кои што на гости можат да ни скинат некој бод,за другиве ич не праам муабет :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Брат,многу полесно ќе поминеме кај Севиља,Виљареал,Реал и Валенсија (Очекувам со сите овие победи-можеби нерешено со реал).Според мене многу потешки гостувања се кај Патетико и кај Еспањол(фала богу поминаа).Според мене овие се единствени тимови кои што на гости можат да ни скинат некој бод,за другиве ич не праам муабет :)
Нема лесно да поминеме во ниту еден натпревар ако не се влегува на тој натпревар сериозно и не дај боже да имаме повеќе повредени играчи.

Сите гостувања ќе ни бидат тешки.Со посилните екипи ќе ни биде тешко бидејќи се секогаш незгодни екипи...а со послабите екипи секогаш е тешко ако не се даде гол во првите 45 минути.Знаеме како играат против Барселона тие екипи со дупла одбрана.

Најважното е да не се мисли на натпреварите за кои има време...сега на ред е Алмерија па после Херкулес....па после се со ред!
Ова не го кажувам јас туку Пеп секогаш иницира да не се мисли на друг натпревар освен тој што е следен...само така еден по еден ќе имаме успех...да играме на секој натпревар како да играме финале а знаеме каква машина поседуваме кога играат со 100% од можностите!
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Шо јајте гомна бе, салата ќе ги сториме сите по ред :)))
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
Среќен роденден, мајсторе.

ЧАВИ=ПОВЕЌЕ ОД ИГРАЧ:cuc:
ЧАВИ=ПОВЕЌЕ ОД ЛЕГЕНДА:cuc:
Остани во Барса уште многу години. Заврши ја овде твојата играчка кариера и продолжи во стручниот штаб на овој клуб.:se_ molam
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Абе ајде нека остарее веќе тој Чави :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Среќен Роденден Легендо уште многу долго да останеш во Барса и многу титули да прославуваш.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Среќен роденден мајсторе, каталонец во душа и во ДНК :)
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Среќен Роденден ЧАВИ МАЈСТОРЕЕ:cuc: !! Ти посакувам се најубаво,многу титули , тука да си ја завршиш кариератаа! :smir:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Среќен роденден мајстору!

Еден од најдобрите играчи што ги имам видено,штета што старее :pos:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Среќен роденден Чави ! ! !

Бидејќи немав интернет две години ми текна да ја погледнам архивата на нашиот фан клуб и на фан клубот Реал Мадрид се изгазив од смеење посебно на постовите од пред и после Ел класико минативе две години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom