Фан Клуб: Барселона

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
За животот на Пеп Гвардиола...ова е првиот дел,наскоро би требало и новиот да излезе.


Некаде кон крајот на видеото кога Пеп доаѓа да го продолжи договорот(кога бил играч) доаѓа со Голф 1 :tv:
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
ajde be luge sto se plasite za so arsenal ako treba vo odbrana ke igrame samo so dani i abidal ima da gi zgazeme arsenal go 4ustvuvam toa :vozbud:
 
Член од
19 септември 2010
Мислења
121
Поени од реакции
7
И бускетс и милито се спори,а бускетс ми е посигурен од милито,јас сум за Бускетс во прв тим,и плус ван перси нема да игра,останатите се поспори од него ни треба бускетс за воздушни дуели,милито е слаб.
Мене дилемата ми е меѓу Максвел и Адриано,зезнато.

И НИКАКО Иниеста лево крило,се иде утре на ПОБЕДА од првата минута.


искрено и јас се плашам ако почне Барса со Милито од почеток...Бускетс ке изигра многу подобро и плус предност му се воздушните дуели. И мислам дека Максвел ке е покорисен од Адриано.Сепак ке треба малку и цврста одбрана , не само напад да се залетаме .
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Вие сериозно мислите со формација 3-5-2 да излезете утре?
Тоа ќе биде сам себе го убијал.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
На хартија формацијата може да биде и 3-5-2 и многу други чудни варијанти, нема никаква врска тоа...

Инаку јас би го играл Милито како партнер на Абидал како централни, Алвес и Максвел бекови, пред нив Бускетс - Чави - Иниеста, а во нападот Меси, Виља и Педро. Не сакам да видам состав утре без Педро, затоа што придонесува многу за играта во одбрана и конекцијата помеѓу одбрана - напад.

За формацијата никогаш до сега не сум погодил состав со кој ќе излезе на натпревар Пеп, така да кажувам само мое мислење. Едно знам, дека утре ќе излеземе пред 98000 публика и дека ќе излеземе да напаѓаме и да постигнеме колку што е можно повеќе голови. Се надевам дека тимот научил од натпреварот против Интер лани и научил дека 90 минути се се што им е потребно за да поминат понатаму.

Имаме квалитет, имаме играчи и имаме огромни шанси да поминеме натаму. Очекувам спектакл... децата на Венгер лани се загубија пред огромната подршка, останува само да покажеме на светот зошто всушност Венгер го форсира тоталниот фудбал во Арсенал:smir:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ама кој високо лета ниско паѓа.

А и кажаново е многу ниско и подмолно, ако стварно го кажал.
Гвардиола бетер од Балотели испадна со изјавава.

Вилшер докажа дека одлично игра под притисок така да изјавава ни одговара, дополнителен мотив плус Џек да се покаже во најдобро светло.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.258
Ама кој високо лета ниско паѓа.

А и кажаново е многу ниско и подмолно, ако стварно го кажал.
Ако им веруваш на СпортДенес, тогаш навистина рекол.:)
П.С. Многу сте дволични бе, вие мадриѓаните, кога станува збор за Жозе, ништо не е точно, СпортДенес и компанија си пишуваат глупости. А, сега за Пеп, демек стварно го кажал. :baeh: шала :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Гвардиола: Вилшер? Такви фудбалери имаме во Б тимот
Не му требало ова....Вилшер беше најдобар првата утакмица, плус кармата една гадна кучка е.
Сега го гледам интервјуто на Пеп, на Спорт и ЕМД и не гледам никаде таква изјава. Незнам и да е кажано, извлечено е тотално надвор од контекст, затоа што цели три сезони Пеп е на кормилото на Барса и никаде и никогаш не изјавил ништо слично на ова.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ама кој високо лета ниско паѓа.

А и кажаново е многу ниско и подмолно, ако стварно го кажал.
На Мурињо секоја изјава му е оваква, па никому ништо....
Сега го гледам интервјуто на Пеп, на Спорт и ЕМД и не гледам никаде таква изјава. Незнам и да е кажано, извлечено е тотално надвор од контекст, затоа што цели три сезони Пеп е на кормилото на Барса и никаде и никогаш не изјавил ништо слично на ова.
Затоа ме зачуди и мене, оваква изјава Пеп никогаш не дал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom