Фан Клуб: Барселона

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ако на Дани не му се продолжи договорот, ќе го киднапирам Росел и ќе го мачам некое време :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Мора едноставно МОРА да се продолжи на Алвес договорот и летоска под итно дефанзивец под итно! пример некој како Вертонген ли како и да е тој од Ајакс
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Ајт честито победа се враќаме на 5 бода разлика инаку јас си ги сметам како 8 бода со се таа против Реал Мадрид на гости
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Добро е..се извлековме...Ама одбраната ни е - Ноу Комент :tapp:
Треба централен дефанзивец во лето...и Алвес мора да остане..
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
А и барем тргнавме малку притисок од нас Меси повторно најдобар стрелец во шпанско :D
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Коа го даде Меси голот,се израдував исто како кога Иниеста даде гол против Челзи.
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
300
Поени од реакции
60
големо Браво за играта на Барселона температурата во мадрид ќе остане -5 :) Одлично издание имаја Чави,Иниеста,Абидал,Виља и Алвеш. Меси малку потфрли во првото полувреме ама затоа второ полувреме ги моташе како џоинт играчите на билбао тоа е тоа се на се заслужени 3 бода...
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
Многу слатка победа! Ајде сега има доволно време за одмор до следната, таман да се соземат па да им вратиме на Мајорка за 3 Октомври!
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
ЗНАЧИ ОВИЕ СУДИИТЕ ВО ЛА ЛИГА НИ СЕ КАТАСТРОФА...ццц ццццц ц ц .
НЕ САМО ШТО НЕМАТ ПОЈМА ТУКУ И НА НАС НЕ НИ ДАВАТ ДА УЖИВАМЕ ВО ФЕНОМЕНАЛНИОТ ФУДБАЛ...:jaj::jaj::tapp::kesa:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Ќе полудев второво полувреме. Повторно гол заради глупа грешка на одбраната. Ептен на живци ми идат тие додавања блиску до нашиот гол кога противникот ни прави пресинг. Па дај Абидале рогнија нек си ебе матер, незнам зашто се рискира со тие додавања, нема потреба од тоа, не бар кога противнициве се толку блиску до нашиот гол.

Али ајде, сепак на крај испадна се како што треба, имавме ептен добри последни 25 минути.
Честито нека ни е победата.

Ако на Дани не му се продолжи договорот, ќе го киднапирам Росел и ќе го мачам некое време :)
Да, али патем нека му кажат дека кога се наоѓа во противничкиот шеснаесетник и кога има чиста шанса за шут може и да шутира а не само да додава. :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Преку кур ми е веќе дојдено од несудени очигледни пенали за Барселона. Секогаш пробувам да го избегнувам судењето, ама ова е веќе претерано.
Пике ни е најслаб дефанзивец во последно време, Иниеста играч на натпреварот беше денес, Педро очај, Меси играше...последниве 25 мин, Алвес каков-таков, одлично си ја заврши работата со 2 асистенции.
Тоа е тоа, Меси мораше да даде гол за да му се врати самодовербата, истото треба да го направи и Педро до дуелот со Арсенал.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
До кога ви е повреден Пујол? Се знај или не?
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Малку потешко од очекувањата,но сепак освоивме 3 бода,одбраната денес катастрофа,освен Алвес кој изигра одличен меч,незнам што е со Пике,но веќе неколку меча игра лошо,мора брзо да се врати Пујол зашто вака одбраната ни е катастрофа,наредниот меч со Мајорка нема да игра Алвес и ако до тогаш не се врати Пујол ќе биде лошо во одбраната..
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ајт честито победа се враќаме на 5 бода разлика инаку јас си ги сметам како 8 бода со се таа против Реал Мадрид на гости
Рачунај си ги :tv:

--- надополнето ---

Преку кур ми е веќе дојдено од несудени очигледни пенали за Барселона. Секогаш пробувам да го избегнувам судењето, ама ова е веќе претерано.
Демек за Билбао немаше недосудени некоректности? Или па црвен за Пике можи немаше? Ај не се бламирај, дај ми црвено!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Честито нека ни е победата.... Тешка, НО заслужена и многу слатка.... Не знам што се случува со Пиќе последните натпревари, има очигледен пад во неговата форма... Треба да ормори веројатно некој натпревар, НО СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ТОА !!! Прво Мајорка, па Валенсија ВО ГОСТИ...
Не очекува тежок распоред, но мислам дека ќе ги извлечеме максималните бодови...

И, да... Покрај се, САКАМ да го видам Габи против Мајорка...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom