Фан Клуб: Барселона

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Penya Blaugrana Macedonia Блауграна фанови, ајде на 8. март да ја собереме ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА во Скопје, заедно да гледаме натпревар! Каде - ќе организираме ние. Ќе биде на јавно место, на отворено, спектакуларно :) Велес е со нас, Струмица е со нас како што чув... Ајде да го направиме најголемиот навивачки собир на блауграна фанови во Македонија кој ќе го снимиме и ќе им покажеме во Барселона со кого си имаат работа!!! :)


Мора да се собереме :D
Јас идам!Веднаш ќе го аднам на фесјбук:p
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
300
Поени од реакции
60
Здраво на свите нов сум на форумов и сум огромен фан на Барселона уште од мали нозе !!! ме радува што има толку многу фанови на Барселона на форумов и се надевам вечер на победа поздрав до сите !!!
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Ќе биде тежок натпревар,а посебно ако играат како во Купот (што и верувам дека ќе биде случајот)...но одиме на победа!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Здраво на свите нов сум на форумов и сум огромен фан на Барселона уште од мали нозе !!! ме радува што има толку многу фанови на Барселона на форумов и се надевам вечер на победа поздрав до сите !!!
Добре дојде :)
Инаку составов владее, важно Максвел го нема:je::je:
Одиме на победа иако ќе биде пеколно тешко.....посебно ако не дадеме гол во прво полувреме.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Без Дани ќе бидеме против Мајорка на гости!

Иначе добра игра,клучот е раниот гол што го постигнавме.
Сега уште еден гол и Афелај одма на местото на Педро!
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Добра топка одбрани диџејот ( Пинто )

Ајде еден гол на почеток на второ и да ја завршиме утакмицата !!!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ќе се сликаме, ако не поведеме 2:0.
Чиста среќа беше одбраната на Пинто.
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Браво за Виља,влегува во одлична форма! TОО ПИНТОО МАЈСТОРЕЕЕ !!! :vozbud:Сега уште еден гол и да ја решиме,да не биде како Арсенал !
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Добро играме, лесно, но без некоја чиста шанса за гол. Ептен е густо пред шеснаесетноков на Билбао, ја би у второ Меси почесто да игра како десно крило, малце повеќе да се развлече нивната одбрана.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Виси нашиот гол треба да влезе Афелај или Бојан на местото на Педро и да обезбедиме победа, симнувам капа за одбраната на Пинто.:)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Леле човече шо се случува со одбранава......Пике правец на клупа, од Милито барем очекувам да направи кикс, нека ја излади главата малку.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
К О Н Е Ч Н О, ајде сеа да прекине оваа мини криза !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom