Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.488
Поени од реакции
32.713
Вака се освојува титулата ? Со по еден гол ?
Ако сакаш да бидиш вистински шампион се игра убав НАПАЃАЧКИ фудбал, како Баерн, Арсенал, Сити а не по еден гол на утакмица.
Епа ај не важи. :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.499
Поени од реакции
14.146
Епа ај не важи. :pos:
Не не, сакам Џуниор да ми објасни како пред две години кога Атлетико стана шампион овие 1:0 утакмици му беа нешампионски а вечерва овде заслуги дава на Штеген. Еве му ги постовите, си памтам јас
Како изигра прво полувреме жити се?
Среќна Нова 2017 :D
Автоматски споено мислење:


Како шо треба, доволно за да извлечат позитивен резултат за пласман во финале, стабилни без грешка.
Тоа ли е конкурент за титула, на контри да чекаш десеткувана екипа?

Се знае шампионски тим како игра...Баерн, Ливерпул, Сити, ПСЖ... треба да доминираш, да играш убав фудбал и напаѓачки.

Пак ке ти кажам, Атлетико ќе освои затоа што Барса и Реал не се на ниво, или под вообичаеното.
Атлетико е ист како претходните години, не е ништо појак. Ќе видиш дека еден Челзи што е 10ти у Англија ќе ве избуши.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.488
Поени од реакции
32.713
Не не, сакам Џуниор да ми објасни како пред две години кога Атлетико стана шампион овие 1:0 утакмици му беа нешампионски а вечерва овде заслуги дава на Штеген. Еве му ги постовите, си памтам јас
Па ако ја читаш темата ќе видиш дека @NeymarJunior е единствен шо секое коло ги пцуе после ваква игра, особено на тие утакмици каде што Барса се бранеше 90% од времето. Не му се сменило мислењето воопшто од пред неколку години.
Автоматски споено мислење:

Иначе Лева е страшно паднат во форма, два дуела дали доби против противнички играч. Многу тешко гради позиција за шут, и концентрацијата му е опадната. Најдобро се виде со тој долгиот фор шо си го даде на почеток на утакмица, ова ќе беше 100% шанса за гол.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.499
Поени од реакции
14.146
Па ако ја читаш темата ќе видиш дека @NeymarJunior е единствен шо секое коло ги пцуе после ваква игра, особено на тие утакмици каде што Барса се бранеше 90% од времето. Не му се сменило мислењето воопшто од пред неколку години.
Можи, го немам прочитано, ама постот од вечерва не гледам да ги плука.
Победа е победа, и баш ваквите победи му доликуваат на еден шампион, на бранењето лавовски во последните 10 минути на Барса мислам.
Да се гини за секоја топка, не гледам причина зошто да не се игра дефанзивно ако екипата има водство, ама и за дефанзива треба да те бидва.
Башка шо ваквите победи се секогаш послатки на крај.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.488
Поени од реакции
32.713
Можи, го немам прочитано, ама постот од вечерва не гледам да ги плука.
Победа е победа, и баш ваквите победи му доликуваат на еден шампион, на бранењето лавовски во последните 10 минути на Барса мислам.
Да се гини за секоја топка, не гледам причина зошто да не се игра дефанзивно ако екипата има водство, ама и за дефанзива треба да те бидва.
Башка шо ваквите победи се секогаш послатки на крај.
Еве ти од последните месец дена. Јбг така ти се погодило само овој да го прочиташ. :LOL:


Чави е пичка тренер. Се додека игра како Валверде, а не како Пеп, ќе бидеме екипа за потсмев во Европа.
Ла лига ќе ја освојуваме со по 1-0, ама тоа не поминува во Европа, затоа кој ќе стигне ќе не декласира.

Чави изјава дека сакал напаѓачки фудбал, никад не играл со 4 везњаци... :tapp:

Нека учи малку од Професорот Пеп, како се игра офанзивен фудбал.
Ми се гади од оваа игра...

Симеоне е Пеп за Чави.
Не сакам бе брат ваква игра, не сакам!

Пристапот е пичкарски.
Во гужва во 16ник, шансите дека ќе ни дадат гол се многу големи.
Реално имавме среќа утакмицава, башка што Чави ќе мисли дека исто ќе е на Кампот, ќе игра канцер игра и ќе ни шибнат 2-3 гола...
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
401
Поени од реакции
152
Тешко издвојувана но многу важна победа во Симеоне стил (Секако) иако мислам дека Чави грешка направи со стартната 11-ка премногу офанзивно излезе нарочито против Билбао една доста тврда и физички цврста екипа (Позиционирана на контри) требаше подобро со Кеси средина Гави на крило повеќе контрола ќе имаше во средината иначе цело напаѓачко трио беше КАТАСТРОФА Левандовски неможеше да се состави со топка Феран исто добро прочитан затворен а Рафиња мие како во стилот на Педро цела утакмица ке го нема а ке даде клучен пас или гол.Одбраната никогаш не била толку добра/цврста нити во времето на Пеп само да не заборавиме дека сите бевме скептични за трансферот на Кристенсен како нема да го биде тромав бавен што денеска без Араухо се покажаа доста добро мада некогаш Кунде има испади кога незнае добро да процени ама се на све важни три бода.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.829
Поени од реакции
3.546
@cholismo

Очигледно не си ме разбрала со постот.
Тер Штеген ќе биде најзаслужен за титулата пошо на многу утакмици кај што тепавме по 1 гол разлика он не вадеше од гомната, а не дека ја бранам играва.

Ти пиша погоре @Del Boy јас сум најголемиот критичар на Чави што игра ваква игра, ми се гади...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.499
Поени од реакции
14.146
@cholismo

Очигледно не си ме разбрала со постот.
Тер Штеген ќе биде најзаслужен за титулата пошо на многу утакмици кај што тепавме по 1 гол разлика он не вадеше од гомната, а не дека ја бранам играва.

Ти пиша погоре @Del Boy јас сум најголемиот критичар на Чави што игра ваква игра, ми се гади...
Ти се гади ама ќе скокаш ко ќе освоите за некое време.
На крајот поените и трофеите се гледаат играта никој нема да ја памети.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.321
Поени од реакции
7.175
FC Barcelona have just conceded 8 goals after 25 games in La Liga this season, setting a new record in the competition at this stage after Atlético Madrid in 1990/91 and Deportivo de La Coruña in 1993/94 (10 both). [opta] #fcblive
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.488
Поени од реакции
32.713
Кој ќе суди во недела, има ли инфо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom