Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142

Само видете ги бројкиве, нема потреба да коментираме. :tapp:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Знам дека гледаме од перспектива на фанови и сакам да се среди ситуацијата во клубот, али на еден начин ми е мило тоа шо им го прави Френки. Принуди ги Пике и Бускетс на трансфери, не најталентираниот играч во клубот.

Се надевам само нема да искочи токсично за него, и да си ја сјеба кариерата на клупа од инает.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Ќе прифати да си иде, гарант. Не е будала да го трпи ова. Може уште вечер да договорат со Челзи.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Знам дека гледаме од перспектива на фанови и сакам да се среди ситуацијата во клубот, али на еден начин ми е мило тоа шо им го прави Френки. Принуди ги Пике и Бускетс на трансфери, не најталентираниот играч во клубот.

Се надевам само нема да искочи токсично за него, и да си ја сјеба кариерата на клупа од инает.
Играта со Френки и без него е небо и земја разлика, да се надеваме дека ќе договорат намалување на плата, голема грешка ќе е негова продажба.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Играта со Френки и без него е небо и земја разлика, да се надеваме дека ќе договорат намалување на плата, голема грешка ќе е негова продажба.
И јас се надевам на тоа, ако му беше строго за пари до сега ќе беше во друг клуб. И Јунајтед и Челзи можат да му платат повеќе од Барса, плус заостанатите плати ќе му ги дадат.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Играта со Френки и без него е небо и земја разлика, да се надеваме дека ќе договорат намалување на плата, голема грешка ќе е негова продажба.
И јас се надевам на тоа, ако му беше строго за пари до сега ќе беше во друг клуб. И Јунајтед и Челзи можат да му платат повеќе од Барса, плус заостанатите плати ќе му ги дадат.
Мислам дека џабе ќе е да остане ако психички падне играчот, така никогаш нема да ја врати старата формата или па да достигне нов максимум.
Автоматски споено мислење:

За викенд мислам ќе сме без новите трансфери, освен ако успеат да го потпишат Левандовски.
Нападот ќе биде Депај - Обамејанг - Феран Торес :D
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Знам дека гледаме од перспектива на фанови и сакам да се среди ситуацијата во клубот, али на еден начин ми е мило тоа шо им го прави Френки. Принуди ги Пике и Бускетс на трансфери, не најталентираниот играч во клубот.

Се надевам само нема да искочи токсично за него, и да си ја сјеба кариерата на клупа од инает.
Barsa mu ponudi ke ostanis da se namali od plata za da moze da se registriraat novite, ako igra so srce za barsa treba da namali a pike veke dogovori nov dogovor za namaluvanje na plata
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Barsa mu ponudi ke ostanis da se namali od plata za da moze da se registriraat novite, ako igra so srce za barsa treba da namali a pike veke dogovori nov dogovor za namaluvanje na plata
многу логично, ете му на маса понуда, остани за колку што вредиш навистински, нека биде херојот или платеникот - негов избор
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Интересен факт: Брајтвајт е најбогат играч во клубот, и во топ 5 најбогати фудбалски играчи во светот. Поседува 1500 луксузни апартмани во Америка кои се издаваат под кирија, и уште 500 се во реализација. Личното богатство му се проценува на некои 250 милиони евра.(y)

Прав претприемач е братот, затоа и бара да му се исплатат последните 2 години од договорот.:LOL: Неговите имале фирма за недвижнини оддамна, али неговиот капитал од фудбалот бил пресуден да се развијат толку.

Секоја чест, симпатична приказна. Нека учи Пике како се прават големи милиони, а не да мести тендери таму за пренос на утакмици. Копиљ еден.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Мене не ми е јасно однесувањето на Брејтвајт од аспект на неговата кариера. Јасно ми е дека сака да лапа пари, ама па од друга страна логично би било пред СП да си бара нов клуб каде ќе игра редовно. Ваљда не очекувал да биде првотимец во Барса па сега се нашол изненаѓен и увреѓен од клубот.

Беше купен кога на клубот му требаше итна опција во нападот и кога можевме да купуваме само од Ла Лига. За минутажата што ја добиваше одигра коректно. Колку што знам никој фан не го мрази или нешто му замерува. Вака со вакви потези непотребно си го навлекува гневот на навивачите и ризикува да не помириса терен до ноември и да гледа светско на телевизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom