Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.057
Поени од реакции
3.481
Останува Куман, дури Лапорта изјавил дека неговото место не зависело од вечерашната утакмица со Кадиз и дека Куман ја има подршката од сите во клубот во овие тешки периоди. :facepalm:
Па не зависи од вечерашната утакмица, отказ ќе му дадат кога ќе успеат да убедат некој друг тренер да го превземе тимот.
Ама секако со пораз или нерешено вечер, му се зголемуваат шансите за отказ
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.775
Поени од реакции
4.884
ама критериуми овај Дел Церо ни утакмица ништо не ќе се види
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.469
Поени од реакции
11.629
Брејтвејт е Меси за Лук. Да се вратат повредените и да се проба Олмо да се купи, па да истуркаме во топ 4 некако, моментално тоа не е возможно.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.775
Поени од реакции
4.884
сите знаат дека кадиз играат тврд фудбал,посебно дома......вакви тимови се пробиваат по страните со центаршутеви и шутеви од 20-25 метри,каков е овој пристап вечерва КУМАНЧО ?? во прилог на домашните е и што судијата не дава никакви опомени за сељачката игра на домаќинот , намерните ракометни прекршоци со раце не треба да се толерираат во светот на фудбалот
Автоматски споено мислење:

судијата ја имаше товарено на 1Х магаре едно
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.640
Поени од реакции
22.816
Незнам за вас али јас ќе уплатам Барса да не помине ЛШ група, и коеф ќе има вредност и шансите се реални.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.958
Поени од реакции
2.568
Освен класа тренер, ништо друго не не спасува. Куман нема капацитет.
Средината ја сведа на 5 играчи, од кои потрошен Бускетс, Де Јонг и 3 деца по 18 години...
Решение од типот на Мартинез, Пирло, Мирло не помага... подобро да остане он до крајот на сезоната и на лето нов тренер да си го гради тимот.

У моментов само Конте би го земал да им урла како луд на сите, да поумрат од трчање, све да им ебам на сите.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.640
Поени од реакции
22.816
И Тухел да дојде џабе е ако каталонското гомно од клан е недопирливо. 4 измени направи, ниту една замена не беа Бускетс и Пике. Одиграа 90 очајни минути.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.756
Поени од реакции
8.236
Битно Пике е најгласен со изјави. Не играл за да биде втор или трет туку да освојува титули. Фала за се' што има направено за клубот до сега, но нема потреба од вакви мудрувања во јавност во оваа ситуација.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.775
Поени од реакции
4.884
Не дека куман имаше добра концепција вчера да разбие екипа како кадиз која редовно игра третолигашки фудбал со многу неспортски тргачења и прекини, али вакви судии кои толерираат ракометни прекршоци со раце цело време и одеднаш се изнараздава картони за глупости како црвениот за де јонг кој стигна прв до топка па ги повлече нозете наназад е испод ниво за судење во Ла Лига..... бодовите беа многу значајни, многу лоши старт на куман кој можеше да излези со 4-5-1 или 3-5-2 во недостаток на напаѓачи па да се разбие од по страните или со шутеви од зона на шут, капак беа и две колосални промашувања на депај во второто полувреме на кого е целиот притисок во нападот

без фати, дембеле и агуеро и понатаму ќе има вакви слични резултати со постигнување до 1 или 2 гола на текма
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.469
Поени од реакции
11.629
Реално сите фрлаат со дрва и камења по Куман, не дека не заслужува за некои одлуки, но со овај состав кој сака нека е тренер ништо не може да постигне. Ако веќе менуваат нека го носат Чави, да видиме што може да направи, со Мартинез и слични ќе биде уште полошо.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.469
Поени од реакции
11.629
Читам Дани Алвеш е слободен агент, веднаш треба да се потпише. Небитно е во каква форма се наоѓа, мора да се собере нешто што има победнички менталитет, се изгуби во клубов тоа, не постои повеќе. Покрај децата мора да има вакви легенди од кои ќе учат како се победува, психички како да станат големи играчи. Би го вратил и Иниеста во некаква улога, време е да се собере се што може да помогне во ситуацијава, да се одржува некое ниво, ептен низбрдо е тргнат возот, статусот на голем клуб не се одржува сам од себе, ништо не е трајно во фудбалов.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.958
Поени од реакции
2.568
Дечки полека бе, не може Барса да гази 20 години по ред... имавме долга низа со титули, прво со Роналдињо, па све до пред некоја година. Тие генерации не се изградиа преку ноќ, плус така се погоди, ги имавме Меси, Чави, Иниеста кој го подигнаа стандардите во фудбалот и сеа тешко дека некој ќе ги достигне, од тој степен.
Гледаме дека сеа кај сите екипи зенитот трае 2-3 сезони. Дриги времиња беа тоа.
Тика - така не ни пали веќе. Модерниот фудбал бара многу трчање, пресинг.
Сите екипи се тактички подготвени.. се бранат ко луди.

Лапорта очигледно беше дека сака да направи ремонт и да го гради тимот пополека. Баш како во 2003год.
Очекувам тешка сезона и не само оваа, туку и другата.
Имам надеж во децата, посебно Араухо, Педри и Фати. Ако на тоа ги додадеме Тер, Де Јонг, Депај... со уште некое засилување можеме пак да бидеме конкуретни, може не за ЛШ, али пак ќе бидеме Топ 8.

Муабети од типот нема да доаѓаат во Барса пошо не е бренд, се за мали деца.
Сеа фудбалерите бараат пари, во Кина и Катар играат, а не па во Барселона. Треба само да се искочи од кризата и ќе боде се како што треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom