Фан Клуб: Барселона

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Единствено ми е жал за рекордот што не продолжи.Киксот беше прашање на време...а за овој натпревар и тоа како се поклопија коцките за кикс.

Играта не беше на ниво.Милито веќе не е тој играч од минатата сезона,кај Пике многу делува Шакира :) .Нападот нешто многу напнат изгледаше.
А Педро што промаши на крајот бее!!
Интересна ситуација беше кога судијата свири индирект,не ми е јасно зошто! Но како и да е не можеме да го кривиме судијата,немаше некоја посериозна грешка и требаше сами да ги искористиме шансите.

Сега најважно е од Лондон да се вратиме со позитивен резултат.Јас би бил задоволен и со реми како што беше и лани 2-2.Но секако ќе се оди на победа,сепак многу важно е да дадеме гол во Лондон.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Да не тераме оф-топик, ама страшно е да се пишува нешто што Аксито не го мисли. Црвенко не ти бега.:)
:salut: Се надевам нема да има потреба со тебе да водам 'дискусија'.
Добро, и што кур ако сум ти дал негативна репутација? Како да е смак света.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Не дека се жалам заради ебана репутација, ама да ви кажам дека Акси16 за овој пост ми поклони црвенко.
Ах, дете, бе. После се лутиш кога кажувам оти се прозиваш Црвенковски.

Во врска со натпреварот. Добро е, се извлековме, барем бод ќе имаме. Не ми е многу мака, пошто свесен бев оти три бода 99% неможеме да земеме, иако некои(кои ќе ги има во мојот потпис на кратко време, без навреди) фанови на Барса, кои знаат се', се смееја и ми кажуваа дека трескам глупости.
Истото чувство го имав, како во натпреварот со Херкулес на Кампот на почетокот на сезоната. После натпреварите на репрезентациите многу тешко е за нас да освоиме 3 бода. Статистиката што некој ја постираше пред 2-3 страни, одамна ми е позната и тоа така ќе остане. На крајот, ќе си кажам ВИСКА БАРСА, многу поважно е во средата да се вратиме со позитива од Лондон, отколку овде да земевме 2 бода повеќе, а наредниот натпревар против Арсенал да мора да играме под притисок уште од 1вата минута.
Поздрав, верувам во Пеп, верувам во Барса. Немој ова реми случајно да ви значи намалување на оптимизам. Од средата повторно ќе има коментари, дека сме најдобри итн. ВИСКА БАРСА
Добро претчувство си имал другар...respekt:smir:
Иако треба да и се верува на традицијата(во фудбал исклучетелно ја ценам традицијата)..,а таа говореше дека Барса игра многу слабо по мечевите на репрезентациите,сепак искрено не верував дека баш против Хихон ќе се киксне..
Доколку се играше во Севиља,Валенсија....ќе стравував...ама со Хихон..не....
Не беше којзнае колкава пауза...а и шпанските репрезентативци одиграа само дел од мечот во Мадрид во средата со Колумбија,освен Пике....
Не би рекол дека се работи за замор,повеќе лоша игра во првите 15 минути,примен гол по грешка на одбраната..и исклучително тврд противник кој се брани со сите расположливи сили...
Тешко беше да се игра против ваква екипа,било која екипа да беше на местото на Барса вечерва многу тешко би добила...
Да се дадеше израмувачки гол некаде до 70 минута можеби би било подруго,но да не правиме муабети од типот ШТО БИ БИЛО КОГА БИ БИЛО...:toe:
Сепак повторно традицијата надвладеа,,,:kesa:
Следува меч со екипа која игра отворен фудбал....
Се надевам на добар меч во Лондон,и вистински фудбал,со екипа која ќе се надигрува...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Јебига, тоа е. Еден кикс на одбраната на почетокот не кошташе нерешено. Али мора да се ротира, ни следи натпреварот со Арсенал па мораше некој да одмара.
Лошо е што ова дојде баш пред утакмицата во ЛШ, се надевам дека нема деструктивно да влијае врз тимот и дека против Арсенал ќе се види вистинската Барса.
Сепак сеуште имаме добра предност во Примера.

Виска Барса !
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Тоа е тоа..... Јас бев грешка, Boy секоја чест... Дефинитивно играме лошо после репрезентативните дуели, но верував дека Барселона со ваква форма, од натпревар во натпревар се посјајна игра, овој пат ќе победи и после репрезентациските натпревари.... Милито е причината за примениот гол, на лето со ваква форма на продажба.... Фонтас во прв тим !!!! Иако Хихон после постигнатиот гол играше класичен бункер, ние имавме доволно шанси да победеме ( неискористени )... Голот на Виља и асистенцијата на Лео беа перфекција, од фудбалските учебници...
И во среда, нормално ќе ја гледаме вистинската Барселона во Лондон.....

П.С И не заборавајте дека имаме 8 бодови предност пред второпласираната екипа... ( Некој ќе ме направи ненормален, и ќе помисли дека верувам дека утре Реал ќе киксне.... Не за тоа, туку не заборавајте дека 3 те бода не ни се запишани, но уште сега се познати.... 17ти Април ;)
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
eh so sakam real prijatelski da go primi od espanol heheheheheheheheh a i poarno vaka -5 boda super e poveke motiv ke imaat nasive za igra ako se oddelime mnogu nema da bide interesno pa :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.208
Ова е само пуштање вода ,малце Реал да се порадува...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
И уште не ми е јасно, како успеа Педро да промаши на крајот ...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.257
Пеп при прославата на го откара Бојан у три лепе...
:pos::pos:

--- надополнето ---

П.С.
Среќен роденден на нашиот екс-играч и нашата (неофицијална) легенда, Рафа Маркез.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Тоа е тоа..... Јас бев грешка, Boy секоја чест... Дефинитивно играме лошо после репрезентативните дуели, но верував дека Барселона со ваква форма, од натпревар во натпревар се посјајна игра, овој пат ќе победи и после репрезентациските натпревари.... Милито е причината за примениот гол, на лето со ваква форма на продажба.... Фонтас во прв тим !!!! Иако Хихон после постигнатиот гол играше класичен бункер, ние имавме доволно шанси да победеме ( неискористени )... Голот на Виља и асистенцијата на Лео беа перфекција, од фудбалските учебници...
И во среда, нормално ќе ја гледаме вистинската Барселона во Лондон.....

П.С И не заборавајте дека имаме 8 бодови предност пред второпласираната екипа... ( Некој ќе ме направи ненормален, и ќе помисли дека верувам дека утре Реал ќе киксне.... Не за тоа, туку не заборавајте дека 3 те бода не ни се запишани, но уште сега се познати.... 17ти Април ;)
Зошто сите му запнавте на Милито за примениот гол. Милито се лизна јебига брате се дешава.
Ако е некој крив за голот тоа е Пике, него го поминаа како мало дете. Плус да не зборувам уште колку грешки направи денеска кутриот, на крајот можеше поради него да изгубиме.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.760
Поени од реакции
11.738
Убаво ви рече вчера дечкото... изглеа тој најдобро ја познава Барселона од вас, ама вие го направивте малоумен...

Иначе не е страшно пак сте пред Реал и верувам дека до крајот на сезоната ќе останете пред нив.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Тоа е..кога тогаш,моравме да кикснеме,не можеме цело време да победуваме,тоа не мораше да биде на овој меч,ама тоа е...сега најбитно е во Среда да се вратиме со позитивен резултат од Лондон,најбитно е да постигнеме гол,после ќе биде полесно:)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Следен кикс у лигава (ако го има, а не верувам дека ќе издржат до крај без кикс) се надевам ќе биде некаде таму април, пред почетокот на Ел Класико, за во Ел Класико да влезат што е можно повеќе мотивирани, да знаат дека мораат да одат на победа за да ја обезбедат титулата.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ako nekoj go ukrivuvate za najslab igrac na natprevarot trebe site da gi ukrivime zs site izigraa slabo
messi xavi i pike najmnogu topki zagubija spored mene,no sto e tuka. 5 boda prednost ne e mala rabota(real gi racunam za pobednici protiv espanjol) :)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
мене ми е криво само за серијата од 16 победи шо е прекината.
и во криво време дојде киксов,иначе не е опасно.
ако тепа реал на 5 сме. сеуште комфорни на врвот и плус попретпазливо ќе играме а тоа значи дека нема попуштање и зафркавање после 3:0 туку полнење до крај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom