Фан Клуб: Барселона

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Извинете што ви се мешам и ова не го сметајте како провокација,но ме интересира зошто Валдес добил жолт......?
Му се бутна на Барал у глава, се расправаа нешто.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Овие судииве од Перез беа пуштени? Срамота е ова бе што го праат!:kesa:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
После оваа утакмица и задоволен со бод, нека се стопли малку у Мадрид утре.
Еспањол е тешка екипа за гостување, мислам дека најмногу нерешено за Реал утре :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Еспањол е тешка екипа за гостување, мислам дека најмногу нерешено за Реал утре :)
Не си прај Бајрам со мозокот бе :)
Еспањол е тешка екипа за гостување за Барселона, за Реал они се овци шо си ги стрижат кога сакаат и колку сакаат:)
Браво за Виља стварно страшно голче даде:)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
krivo levo zadovolen sum, 5 boda prednost e dobra prednost
inaku sudijata se izgubi malku na krajot,ne znaese kaj tera :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Можеби Италијаните го измислија КАТАНАЏОТО,ама најдобро моментално го применуваат екипите во Шпанија....
Како само се бранат,чудо нешто...па како паѓаат и лежат на било каков допир...:kesa:
Кога ќе примиш гол од една ваква луда екипа која се брани со сите играчи во својот шеснаесетник е многу тешко да се вратиш,дури и кога е Барса во прашање...:kesa:..
Слаба игра во првите 15 минути,скапо платена грешката на Пике и Милито,прескапо....
По којзнае кој пат се покажува дека двајцата во тандем НЕ ШТИМААТ....:tapp:..
Колку само наивно примен гол,:tapp:можеше да се прими уште еден гол,по огромната грешка на Пике на крајот...:nesvest:
Тоа ќе беше капак на лошата игра на Пике денеска..:nesvest:
Фалеше и тоа како Абидал во одбраната,неговата цврстина...
За нападот шо да се кажи,второ полувреме се подобри работата,прекрасен гол на Виља,по феноменалната асистенција на Меси,во тоа се гледа големината на Меси...какви само удари издржа..
Чави според мене потрфли....иако било кој играч против вакви ИНДИЈАНСКИ ЕКИПИ кои се бранат со сите средства тешко би се снашол....:jaj:
Примениот гол ја поремети цела работа,ја искористи Хихон максимално свежината во првите минути....
После беше речиси невозможно да се наметне вистинската игра..
Како и да е,среќа во несреќа е шо се зеде и бод,лесно можеше да се изгубат сите 3 бода...:kesa:..
Искрено не очекував кикс баш на овој меч,ама кога тогаш мораше да дојде крај на таа серија...
Помина Хихон...
Следува операцијата Арсенал....
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.257
Не дека се жалам заради ебана репутација, ама да ви кажам дека Акси16 за овој пост ми поклони црвенко.
Ах, дете, бе. После се лутиш кога кажувам оти се прозиваш Црвенковски.

Во врска со натпреварот. Добро е, се извлековме, барем бод ќе имаме. Не ми е многу мака, пошто свесен бев оти три бода 99% неможеме да земеме, иако некои(кои ќе ги има во мојот потпис на кратко време, без навреди) фанови на Барса, кои знаат се', се смееја и ми кажуваа дека трескам глупости.
Истото чувство го имав, како во натпреварот со Херкулес на Кампот на почетокот на сезоната. После натпреварите на репрезентациите многу тешко е за нас да освоиме 3 бода. Статистиката што некој ја постираше пред 2-3 страни, одамна ми е позната и тоа така ќе остане. На крајот, ќе си кажам ВИСКА БАРСА, многу поважно е во средата да се вратиме со позитива од Лондон, отколку овде да земевме 2 бода повеќе, а наредниот натпревар против Арсенал да мора да играме под притисок уште од 1вата минута.
Поздрав, верувам во Пеп, верувам во Барса. Немој ова реми случајно да ви значи намалување на оптимизам. Од средата повторно ќе има коментари, дека сме најдобри итн. ВИСКА БАРСА
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
^
Наредната недела ти идам на кафе да ми кажеш утакмици за во кладилница да ги пишам.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Не дека се жалам заради ебана репутација, ама да ви кажам дека Акси16 за овој пост ми поклони црвенко.
Ах, дете, бе. После се лутиш кога кажувам оти се прозиваш Црвенковски.

Во врска со натпреварот. Добро е, се извлековме, барем бод ќе имаме. Не ми е многу мака, пошто свесен бев оти три бода 99% неможеме да земеме, иако некои(кои ќе ги има во мојот потпис на кратко време, без навреди) фанови на Барса, кои знаат се', се смееја и ми кажуваа дека трескам глупости.
Истото чувство го имав, како во натпреварот со Херкулес на Кампот на почетокот на сезоната. После натпреварите на репрезентациите многу тешко е за нас да освоиме 3 бода. Статистиката што некој ја постираше пред 2-3 страни, одамна ми е позната и тоа така ќе остане. На крајот, ќе си кажам ВИСКА БАРСА, многу поважно е во средата да се вратиме со позитива од Лондон, отколку овде да земевме 2 бода повеќе, а наредниот натпревар против Арсенал да мора да играме под притисок уште од 1вата минута.
Поздрав, верувам во Пеп, верувам во Барса. Немој ова реми случајно да ви значи намалување на оптимизам. Од средата повторно ќе има коментари, дека сме најдобри итн. ВИСКА БАРСА
Ајде израдувај не, дека во 2012 нема да е крај на светот.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Не сум баш задоволен од резултатов но што е тука е боље нешто отколку ништо, сега ни останува да се фокусираме на натпреварот со Арсенал, сепак уште имам надеж дека ќе останеме со 7 бодови предност иако шансите се 0,1% дека Еспањол ќе изигра нерешено а за победа да не зборувам.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.257
Ајде израдувај не, дека во 2012 нема да е крај на светот.
Да не тераме оф-топик, ама страшно е да се пишува нешто што Аксито не го мисли. Црвенко не ти бега.:)
:salut: Се надевам нема да има потреба со тебе да водам 'дискусија'.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom