Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.043
Поени од реакции
36.434
Ме искина со метафората..јас па будала очекував нормален одговор
Глуп си не за друго, не заслужуваш нормален одговор. Ој напрај уште еден акаунт ајде, води го паралелно со овој за да не те откријат толку лесно.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.259
Поени од реакции
21.495
Ако стварно донесат уште еден играч од средината (што не ми се верува), тоа веројатно ќе значи дека Валверде ќе игра 4-3-3 со Кутињо на десно крило.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ако стварно донесат уште еден играч од средината (што не ми се верува), тоа веројатно ќе значи дека Валверде ќе игра 4-3-3 со Кутињо на десно крило.
Не би требало лево крило да игра?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Глуп си не за друго, не заслужуваш нормален одговор. Ој напрај уште еден акаунт ајде, води го паралелно со овој за да не те откријат толку лесно.
Не знам зошто вреѓаш?..те навредив некаде?..зошто не заслужувам нормален одговор?..мене баш намерата ми беше да ме откријат според аватарот и начинот на пишување ама ти си толку плиток психички што неможиш тоа да го заприметиш.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.016
Поени од реакции
2.345
Видал има 31 година и цел живот го мачи коленото.Бил понуден на Сити и Јунајтед и двете екипи одбиле...Не треба да очекуваме премногу од овој тоа е моето мислење.А мислам дека Малком ќе искине и најпаметен потег е тоа што го зедовме
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Видал има 31 година и цел живот го мачи коленото.Бил понуден на Сити и Јунајтед и двете екипи одбиле...Не треба да очекуваме премногу од овој тоа е моето мислење.А мислам дека Малком ќе искине и најпаметен потег е тоа што го зедовме
Не читај жолта штампа. Нашиве дури докторот што го оперирал го контактирале за да се уверат дека се е во ред.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.623
Поени од реакции
10.336
Освен лево крило или напаѓач не гледам што друго би купувале. И мора да е со ЕУ пасош... ќе спукаат уште некој сигурно онака се у еден ден.
Ја мислам некој од Инсиње, Мертенс, Марсијал, Ројс ... :D
Кутињо игра лево на 4-4-2
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Како може со исти дресови да играат, луда работа :pos:[DOUBLEPOST=1533430450][/DOUBLEPOST]Добро изиграно прво полувреме, штета што не дадовме гол.
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.871
Полека полека се оформува составот. Гледав хајлајтс и сум позитивно многу изненаден од Пуиг, дефинитивно може да биде голем играч ако му се даде шанса. Тука ни е и Ален, мора да се искористат овие таленти, а не да лупаме милиони на Погба и слични играчи.
Исто Миранда, левото бекче е топ, 99% он ќе биде замената на Алба, а Кукурела можно е да оди и на позајмица. Од другиве, Рафиња одличен, Артур исто, Малком се познава дека има фудбал во дечкото, се снаоѓа добро и лево и десно, ќе ни биде супер засилување. Од Мунир и Пако, дефинитивно Мунир, многу полесно влага во шанси, имаше на утакмицата едно 3-4 и шутчиња од подалеку штета што не се искористија. За Пако, ако има добра понуда може и да се пушти, нема да изгубиме многу.
Одприлика тоа би било тоа.

П.С. Во ,,Спорт" пишува дека Валверде сака уште 2 засилувања. Според мене нема потреба, освен некој искусен напаѓач, корпулентен за без пари место Пако нешто налик Адуриз и тоа би било тоа.
И да, Рафиња никако продавање.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.506
Поени од реакции
7.600
Тер Штеген/Силесен
Серхи Роберто/Семедо----Пике/Мина/Марлон----Умтити/Ленгле----Алба/Миранда

Ракитиќ/Рафиња---Бускец/Видал/Андре Гомеш----Кутињо/АртурДенис Суарез

Меси

Дембеле/Малком----Суарез/Мунир/Пако
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.871
Тер Штеген/Силесен
Серхи Роберто/Семедо----Пике/Мина/Марлон----Умтити/Ленгле----Алба/Миранда

Ракитиќ/Рафиња---Бускец/Видал/Андре Гомеш----Кутињо/АртурДенис Суарез

Меси

Дембеле/Малком----Суарез/Мунир/Пако
Ги заборави Вермален, Ален и Сампер, со нив имаме 28 играчи плус и 3 голман :D Значи 6 души ќе летаат најмалку, плус ако се донесе уште некој.

Двајца мора да си одат без ЕУ пасош, тоа се Мина и Марлон. Од нив двајца можеме да собереме 50 милиони. Со тоа одбраната би била затворена. Вермален 4ти штопер, Миранда лев бек.

Средината исто мислам дека ни е добро покриена, нема потреба да купуваме уште, имаме и ширина и квалитет. Денис и Рафиња покриваат и по крила, исто и Кутињо. Тука е и С.Роберто за сите позиции. Гомеш аут, Сампер и Ален на позајмица. И останува нападот, Малком, Меси и Суарез се сигурни. Дембеле се надевам нема да замине. Е сега, еден од Мунир и Пако мора да лета, а може и двајцата, со тоа што би се донело еден искусен напаѓач да може да покрива и на лево крило.

Да резимираме:
Продажба: Мина, Марлон, Гомеш
Позајмица: Сампер, Ален, Мунир
и ако се продаде Пако на негово место напаѓач.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom