Фан Клуб: Барселона

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Why is Abidal so fast?
Na lesni drogi da ne e ? :))
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
moram da priznaam ama prv pat gi gledam ovie igraci so gi postignale golevite za barsa :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
Децава јакиииииииии : ))) Браво, чекам да видам нешто ептен добро од Џонатан, ѕвероња е малиот. Да бе стварно зошто е толку брз Абидал? Ме потсеќа на клипот со Анри на клипов :)))

 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.313
Поени од реакции
257
Честито победа,многу сум задоволен од младите играчи на Барса и од
Абидал кој стварно ја подобрил брзината...инаку се гледа дека Пеп работел на Ибрахимович.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Со мало задоцнување, нека ни е честито новата тема, да се радуваме на многу успеси овде.

Инаку неможам да дочекам да го видам тимот комплетен на натпревар... нареден натпревар ни е со Севиља, каде што ќе отсуствуваат 9 првотимци:nesvest: Ако успее Пеп да извади нешто од тој натпревар, тогаш ќе собереме пари и ќе му изградиме споменик:tv:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Нека ни е честито новата тема , со мало задоцнување....
Да славиме многу успеси и трофеи ...


П.С. Може некој да ги стави головите , бев на свадба и не ја гледав утакмицата :smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Нека ни е честито новата тема , со мало задоцнување....
Да славиме многу успеси и трофеи ...


П.С. Може некој да ги стави головите , бев на свадба и не ја гледав утакмицата :smir:

 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.535
Поени од реакции
4.026
Честито нека ни е новава тема, честито нека ни е новата победа во подготвителниот период. Мечот со Севиља го чекам со душа, само штета нема да го видиме најсилниот состав на дело, ќе треба да се стрпиме уште малце, Дел Боске заеба работа. :(

п.с. Младите под 15 по стапките на "старите". :)
Barca U-15 win Nike Premier Cup
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.136
Поени од реакции
980
Честито нека ни е новата тема, воедно и победата... Се надевам дека во оваа тема ќе прославиме многу трофеи и успеси на најсилниот тим во светот... VISCA EL BARCA, VISCA EL CATALUNYA
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Со мало задоцнување нека ни е честито новата тема, се надевам на многу успеси и трофеи.
И секако денес ја прославивме првата победа во оваа тема против тие Кинезите.:)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.288
I think Pep's spacebar is broken, just got a txt: "ificanthavecescgivemeanalternative". On my way! :) But what does "ternative" mean????!!!:tv:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
I think Pep's spacebar is broken, just got a txt: "ificanthavecescgivemeanalternative". On my way! :) But what does "ternative" mean????!!!:tv:
:icon_lol:

Guardiola: "Cesc? I perfectly understand Wenger. I would have done the same. I don't feel bad about all this. Now I just hope that Cesc can keep on enjoying playing in a great and competitive league as the Premier League."

Guardiola: "The transfer market is open until the end of the month and we'll see if we can sign someone, but we're not in a hurry."

Guardiola: "They're all growing but only some of them could already be ready for the first team, like Jonathan Dos Santos." -> THE alternative.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.634
Поени од реакции
10.234
:icon_lol:

Guardiola: "Cesc? I perfectly understand Wenger. I would have done the same. I don't feel bad about all this. Now I just hope that Cesc can keep on enjoying playing in a great and competitive league as the Premier League."

Guardiola: "The transfer market is open until the end of the month and we'll see if we can sign someone, but we're not in a hurry."

Guardiola: "They're all growing but only some of them could already be ready for the first team, like Jonathan Dos Santos." -> THE alternative.
После на Венгер ќе му биде криво...ќе рече: Зошто не го украдов додека беше мал :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom