Фан Клуб: Барселона

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
So zadocnuvanje... neka ni e cestita novata tema, cestita novata pobeda...i uste mnogu tituli da proslavime vo ovaa nova tema :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.635
Поени од реакции
10.235
Според El Mundo Deportivo,Пеп треба да реши помеѓу Озил и Маскерано.

Со Озил веќе се е договорено само се чека на АМИНОТ на Пеп,а за Маскерано се вели дека кошта половина од цената на Фабрегас.

Според мене тоа е тежок избор,двајца прекрасни фудбалери но се различен тип на играчи.

Јас повеќе би сакал да го земеме Озил,но попрактичен би бил Маскерано :)
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Jas kako sto znam na EMD pisuva deka Barsaelona ceka da od Pep za Ozil,nema nikakva informacija deka pep treba da izbira megu ozil i maskerano zatoa sto barsa ima pari da gi kupi i dvajcata, edniot bi kostal 12-15 mil a drugiot 30 ama kako sto citam liverpool bil zainteresiran za hleb i nudat 9 mil evra taka da moza da se napravi nekakov dogovor vo koj barsa bi go dobila maskerano za okolu 20 mil.plus hleb.

--- надополнето ---

Seuste se ceka DA od Pep koj se spekulira deka go odbil ovoj transfer zaso ima pogolema doverba vo mladite posebno vo Jonathan Dos Santos.
 
B

boki10messi

Гостин
Кој и да дојде од Маскерано и Озил ќе бидам задоволен:eek:jea:. Ама, чувствувам дека и после овие приказни ќе останеме со прстот во уста т.е. нема да дојде никој:nesum:.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Може Меси на позајмица да иде.:)
Шала на страна, не верувам никој да дојде а и не верувам дека ќе му понудиме професионален договор на Џони а можно е уште некој да си иде.
 
В

Вори

Гостин
Ах,еден од поомилените играчи од претходново светско,ќе иде во Барселона...:(

Мада Озил дал демант,и рекол дека не знаел ништо за негов евентуален трансфер кај вас.
 
B

boki10messi

Гостин
Ах,еден од поомилените играчи од претходново светско,ќе иде во Барселона...:(

Мада Озил дал демант,и рекол дека не знаел ништо за негов евентуален трансфер кај вас.
И Виља ништо не знаеше:tv: :smir:
 
В

Вори

Гостин
За Виља се гледаше од авион дека ќе потпише за Барселона.
Плус на Барселона му треба деструктивец,плејмејкер имаат.
 
B

boki10messi

Гостин
За Виља се гледаше од авион дека ќе потпише за Барселона.
Плус на Барселона му треба деструктивец,плејмејкер имаат.
Имаме 2 плејмејкера, при што едниот често го мачат повредите:icon_frow, а другиот е во години. Кеита е сам како замена на таа позиција. Мене искрено Озил не ми се допаѓа баш како играч, ама за замена треба да го биде.:tv:
 
В

Вори

Гостин
Искрено го имате Чави,значи имате БОГ,исто и Меси.
Иниеста,и Педро исто така можат да ја размрдаат играта.
Плус греота е Озил да седи на клупа,стварно.
Земете го од Ливерпул Маскерано и готово.
 
B

boki10messi

Гостин
ne znaev deka gerard e volku glupav :)
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=ba4d49eb-462f-4c63-bcf5-fc751d2611fc&ln=3&typeBack=default

P.S. povike sum za maskerano od kolku ozil
neznam oti no imam nekoe pretcustvo deka ozil ke zavrse isto kako hleb
А, зошто глупав??? Па Џо Кол е подобар од Меси, Чави и Иниеста заедно.:pos:
Кој и да дојде од овие двајца ќе треба да биде замена. Затоа не верувам да дојдат, ама ако дојдат че ги чекаме со отворени врати.

--- надополнето ---

Искрено го имате Чави,значи имате БОГ,исто и Меси.
Иниеста,и Педро исто така можат да ја размрдаат играта.
Плус греота е Озил да седи на клупа,стварно.
Земете го од Ливерпул Маскерано и готово.
Плејмејкер стандарден ќе ни треба за од прилика 3-4 сезони, уште толку нека изигра Чави на ова ниво. Дотогаш, ако се форсира Тиаго или некој друг од младите, Озил уопште не ни треба. Или како што рече самиот Чави. Фабрегас ќе дојде во Јануари, кога Арсенал тотално че ги има изгубено шансите за титула.:pos:
Потребен ни е деструктивец. Изгледа се зафркнавме што го дадовме Јаја, ако испадне сега за поголеми пари да го земеме Маскерано:raz:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Za mene Ibra e ne e promasen,ama stanuva promasen ako sedi na klupa,za smetka na Bojan vo prv sostav,kapiras?
Речиси сите голови што ги постигна ги постигна во првата половина од лигата, потоа се повреди и буквално пречеше во играта. Нормално е да добие шанса вториот централен напаѓач Бојан... капираш ? Ако не му се седи на клупа, Ман Сити е секогаш тука за него.
A za Trajce definitivno ne se slozuvam so tebe,spored mene lani nekolkute utakmici sto gi izgubivme ili bea nereseni bea samo poradi Trajce,a posebno porazot so Inter vo Milano,cela taktika na Murinjo se temelese na Trajce,koga bese topkata vo nego nikoj ne mu vrsese presing nekogas ja imase po 10 ili 15 sekundi,a toj kutriot ne znaese sto da pravi so nea,a za razlika od nego,toj sto go izbrkavme(Jaja) vo takvi momenti znaese sam da trgne da pomine 20 metri i da postigne gol,seti se na prviot vo finaleto so Atletik,ako ne ti teknuva

Цел тим изигра лошо тогаш, али ај Бускетс е црната овца, па него ќе го ругаме... Што не го критикуваш Меси, Ибра, Пујол, Пиќе ? Или на нив им се простува ? Што не кажа лош збор за Алвес ? Целосно негова вина беше првиот гол. Пујол и Пиќе заспаа за сите голови. Меси не се виде. Ибра класика - статива.
Ти најде Буси да го критикуваш, пошо му го одземал местото на твојот миленик...
Ова споредбава Билбао со Интер е смешна...

А за вториот дуел со Интер, кај беше големиот Ибрахимович ? Влезе Бојан на крајот и покажа како треба да игра еден напаѓач во Барселона... Постигна и регуларен гол, кој беше поништен од судијата ? Ти текнува на тој гол ? 92 минута ? Демек игра со рака на Туре. а раката беше прилепена и топката не ја ни допре. Да беше признаен тој гол, сеа можда немаше да мрчиш за Бојан. Али еве ти нова сезона, последна шанса за Ибра да се докаже. А и да се докаже, Бојан е идната 9-ка на Барса, сите го знаат тоа.
So Del Boske e druga prikazna,tamu igrase zad Alonso ili vo linija i bese klasicen destruktivec-cistac,a Alonso bese toj sto iznesuvase ili delese nekoja dolga topka,toa e toa sto mu nedostasuva na maliot. Vo Barsa igrame so eden DM -sega e samo Trajce koj ke sedi na 30 metri od gol i ne znae sto so topkata,mora da se vrati Xavi ili Iniesta,za da ja iznesat,a taka sme se podaleku od golot.....
Затоа имаше најдобар процент на успешни пасови на цело светско, пошо незнае што со топката...
22 години има малиот ! Макелеле на 22 години играше за скапаниот Нант у Франција. Туре на 22 у Грција дремел во Олимпијакос... Маскерано во Вест Хем, Есиен во Лион... Нормално дека не е совршен ама е подобар од овие што ти ги набројав на негови години. Светски шампион, ла лига, ЛШ, куп, Светски куп, Шпански Супер куп, Европски супер куп... Едноставно не може да е толку лош а да има све живо освоено на 22 години. Бускетс ќе биде незаменлив во следниве 10-тина години во Барса, без разлика дали тебе ти се допаѓа тоа или не.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.203
Поени од реакции
953
ако бирам мегу озил и маскерано јас би го одбрал маскерано пошо го дадовме јаја ама јас сакам и двајцата зарем нее прекрасно така :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom