Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.599
Јунајтед или Барса, али шансите се на страна на Јунајтед. Индиректно сам си кажа дека ако има трансфер не оди во Реал поради почит спрема Атлетико и нивните фанови.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Меси на клупа, го чува Валверде свеж за Валенсија, оваа не е битна. :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.599
Па и не е битна. Нерешено би било супер, а и да изгубиме битно е да не е повеќе од 3-0. Супер потег од Валверде.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Ретко сме ја гледале Барса во вакво издание да игра на резултат нерешено со Меси на клупа . Валверде си тера негова филозофија.
Сепак поважен е мечот со Валенсија .
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Ретко сме ја гледале Барса во вакво издание да игра на резултат нерешено со Меси на клупа . Валверде си тера негова филозофија.
Сепак поважен е мечот со Валенсија .
Па на двата тима им одговара нерешено реално...ма да мислам дека Меси ќе влези второто.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Нека го извади Умтити, озбилно, нека не ризикува повреда на еден од најбитните играчи пред дуелот со Валенсија. И така белгиецот ке мора да игра со Валенсија, па ете му шанса да поигра малце пред тој дуел.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Го обезбедивме првото место , ако Севиља и Реал Мадрид завршат втори во своите групи тогаш се стеснува бројот на екипи со кои ќе паднеме во осминафинале . Тоа во моментов се Базел , Баерн Минхен , Рома , Шахтјор и Порто.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
УЕФА треба да ја реформира ЛШ, премногу натпревари во групната фаза немаат поента.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Бре Валвердево играње на резултат :D
Можеби звучи неверојатно, но моментално одбранава ни е подобра од нападов.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Нека го извади Умтити, озбилно, нека не ризикува повреда на еден од најбитните играчи пред дуелот со Валенсија. И така белгиецот ке мора да игра со Валенсија, па ете му шанса да поигра малце пред тој дуел.
A sto ako go stavese Vermalen spored tvoe mislenje i toj se povredese znaejki deka e "staklen" pa za vikend da nemase care.. dobro izigra Valverde :)
Btw Buskets zverka -_-
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
A sto ako go stavese Vermalen spored tvoe mislenje i toj se povredese znaejki deka e "staklen" pa za vikend da nemase care.. dobro izigra Valverde :)
Btw Buskets zverka -_-
Е, и тоа што викаш.
Да беше здрав Роберто, Валверде штопер ќе го играше. :icon_mrgr:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.599
Не ми се верува дека ќе го пишам ова, али Барса моментално ја игра најдобрата одбрана во Европа. Не зборам стрикно за задниот ред, туку колективно сите се координирани страшно супер. Го видел некој Меси да се враќа на 5-10 метра пред наш шеснаесетник? Вчера не само шо се врати неколку пати, туку и почнуваше акција од тој дел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom