Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Sakari Orava (Dembéléov doktor): "Oporavak ide mnogo brže od očekivanog. On je rekao da se želi vratiti prije nego što je planirano, ali mi ne znamo da li će to biti moguće"

"Postoji mogućnost njegovog igranja protiv Madrida, ali vam ništa ne mogu zasigurno obećati."

"Dembélé trenutno trenira na pješčanoj podlozi koju Barça posjeduje i mislim da bi već sredinom novembra mogao imati prvi kontakt sa loptom."

"Ako sada krenemo sa nekim većim naporima, postoji rizik, ali ako budemo radili lagano, sve će ići dobro."

(y)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Sakari Orava (Dembéléov doktor): "Oporavak ide mnogo brže od očekivanog. On je rekao da se želi vratiti prije nego što je planirano, ali mi ne znamo da li će to biti moguće"

"Postoji mogućnost njegovog igranja protiv Madrida, ali vam ništa ne mogu zasigurno obećati."

"Dembélé trenutno trenira na pješčanoj podlozi koju Barça posjeduje i mislim da bi već sredinom novembra mogao imati prvi kontakt sa loptom."

"Ako sada krenemo sa nekim većim naporima, postoji rizik, ali ako budemo radili lagano, sve će ići dobro."

(y)
Da bace ali sto se doktorive na barcelona ne dozvoluvale da pocne so igra porano dokolku tie ne kazat deka e 100% fit, za da ne mu se dese nekoja povreda pak i da go izgubat do kraj na sezona..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Шо се мене тиче ако сака до јануари-фебруари нека не се враќа, само нека се опорави потполно. ЕКипава функционира и без него, редат победи без проблем, не мора да ризикуваат џабе, ќе биде сто пати попотребен од фебруари натаму отколку сега.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
А што се тиче the Procrastinator , нека почне Дембеле уште утре и нека се сјебе за навек за да може фудбалскиот бог Делуфеу да воскресне од неговата сенка :P
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
“Sport” navodi da je Neymar u razgovoru s bivsem saigracima provjerio bi li ga prihvatili ako bi se vratio u Barceloni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Ако по некоја случајност дојде Гризман, Суарез 99 % оди на продажба. Нема логика и потреба толку напаѓачи и преоптеретување на буџетот за плати.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Заебана екипа се Леганес сезонава, гол разлика 9-8 имаат, ни даваат, ни примаат голови, треба озбилно да се тргне од прва минута.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Некако конфузна ми изгледа играта во првите 20 минути
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Тер Штеген полека станува топ 3 голмани!
Само шо влегов во темата да го пишам ова. Во страшна форма е, рефлексите му се лудило. Дефинитивно заедно со Буфон и Де Геа во топ 3.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Неделава ќе биде слика и прилика да се види јачината на овој тим. Не треба да не залажува предноста од 10 бода над Реал на табелата, они се башибозлук сезонава у Ла Лига, бар сега за сега, така да тоа што сме прво место со ваков Реал и Атлетико не ми е баш некој репер за тоа дали и колку е силен овој тим на Барса.

Вистинската слика ќе биде неделава, две тешки гостувања, прво со Јувентус па после со одличната сезонава Валенсија. Ако успееме двете да ги добиеме, би рекол дека ќе можеме да се надеваме за нешто повеќе сезонава. Тимот до сега на терен не изгледа нешто посебно, но ги добива скоро сите утакмици, да излезеше со подобар состав Валверде против Атлетико, и таа ќе ја добиевме.

Ќе видиме и одбраната како ќе реагира во овие две утакмици, сега за сега солидно делуваат. Пиќе ако не се лажам ќе ја пропушти Валенсија заради картони, немаше да биде хендиќеп да го имавме Маскерано кој месец дена нема да го имаме на терен, вака ќе мора Валверде сезонава за прв пат во Ла лига да настапи со Вермален.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Не си прајте филмови за Гризман, него нашиве да ги договорат зимово Горецка, Озил и Санчез за без пари и шиткај им ги таму Туран, Гомеш и Ракитич на Арсенал и ајт у пичку матер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom