Фан Клуб: Барселона

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Се виде уште од првата минута дека се ептен истрошени од мечот со ПСЖ. Сепак не е оправдување за толку слаба игра против ваков противник. Непотребен кикс во лош момент беше ова. Ама барем ми дава надеж тоа што Реал исто не игра кој знае како и можни се и нивни киксеви до крај на сезоната. Јас уште сметам дека борбата за титулата во Примера не е изгубена.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.980
Поени од реакции
35.699
Ако има господ ќе ни падне Лестер во 1/4 финале , ако нема најверојатно Атлетико Мадрид. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Јас ич не го посакувам Јувентус. Во моментов мислам дека би биле најнезгоден противник. А нормално најдобро би било против Лестер. :) Мада немам против и да ни падне Реал. Ако има Ел Класико во ЛШ нека биде сега. :D
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.612
Поени од реакции
10.295
Како не ќе паднеле.. Кога имат паднато во 1/4 финале???
Се знае на Реал му паѓа Лестер па во полу-финале Сити или Јуве.. То е то..
Ние ќе врвиме низ Атлети и Баерн како и секогаш
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.980
Поени од реакции
35.699
Ако има Класико се спрема за финале ако успеат да стигнат екипите , ништо подолу. Ништо чудно и Барса и Реал да добијат релативно лесни противници. Под тоа мислам Реал со Лестер , Барса со победникот од Сити/Монако.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Ништо не се знае, може и во 1/4 финале да се сретнат Барса-Реал. Ако треба на некој да типувам, онака хазардерски, мислам дека ќе ни се падне Атлетико или Дортмунд.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.174
Поени од реакции
1.039
Andres Iniesta: "Unzue o klubu zna sve. Bio je s nama i prije, a i sada je tu. Siguran sam da je spreman, motiviran i kadar voditi Barçu."
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Нив и Атлетико најмалку ги сакав, ама шта је ту је.
Дани Алвес се врача кучи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom