Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.053
Поени од реакции
36.515
Од клубот одлучиле Тер Штеген да биде прв голман од оваа сезона. Кажале дека нема ни да разгледуваат понуди за него, доколку стигнат. Ако некој го сака, ќе треба да ја плати откупната клаузула од 80 милиони евра.
Од друга страна, Браво ги известил челниците дека ќе бара нов клуб доколку не биде прв голман.
Наводно Сити размислувале да ја активират клаузулата , и да исплатат 80 м за Штеген. Искрено ако ова се деси губиме страшно добар голман , али и не е се така црно ако клубот инкасира 80 милиони за голман што пред 2 години го купивме за 12 милиони.

Али не верувам дека ќе оди. Очигледно е подмладувањето на тимот , и Тер Штеген се вклопува во овогодинешната трансфер филозофија. По се изгледа Браво ќе оди , не се согласува да биде замена што го разбирам до некаде.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Тер Штеген за 80 милиони :eek: би бил најголем трансфер во историјата ако ја активира Сити клаузулата.
Јас сум за Браво да биде прв голман и годинава, Штеген воопшто не ме убеди дека треба тој да биде прв избор, сеуште е киксер.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.243
Поени од реакции
16.697
Гомез веќе 3 години за таквото не го бива, прва постава неможи да фати во Фиорентина, цела година повреден па го пуштија во Бешикташ во лига каде Пандев дебелиот даде 15 гола :LOL:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Гомез веќе 3 години за таквото не го бива, прва постава неможи да фати во Фиорентина, цела година повреден па го пуштија во Бешикташ во лига каде Пандев дебелиот даде 15 гола :LOL:
26 гола на 33 утакмици има за Бешикташ, добра статистика дури и за турска лига. Барса би го земала за 4 напаѓач, што мислам дека е ок избор во ситуација кога неколку фудбалери не одбија.
Тешко дека добар фудбалер со 20 и кусур години би дошол во Барса како опција од клупа во ситуација кога клубот ги има Меси, Суарез, Нејмар, знаејки дека доколку се овие здрави теренот тешко ќе го помириса.
Нема многу избор Барса во ситуацијава, а напаѓач мора да земат.
Плус, поевтина варијанта е од Манџукич.
A, мало морген дека Пандев дал 15 гола.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.287
Поени од реакции
21.601
Тер Штеген за 80 милиони :eek: би бил најголем трансфер во историјата ако ја активира Сити клаузулата.
Јас сум за Браво да биде прв голман и годинава, Штеген воопшто не ме убеди дека треба тој да биде прв избор, сеуште е киксер.
Се согласувам. Тер Штеген знаел да одбрани некои неверојатни топки, ама има и многу киксови. Од друга страна, Браво е константен и во овие две сезони докажа дека заслужува да биде прв голман.
Најдобро решение е Тер Штеген на позајмица во клуб каде ќе биде прв голман, а Браво да ги брани оваа сезона сите натпреварувања. Од другата сезона, или Браво нека си оди, или нека биде резерва(и да брани куп) на Тер Штеген.

Иначе, Сити го зема бразилското "чудо од дете", Габриел Жесус, за кој наводно ние бевме заинтересирани.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.243
Поени од реакции
16.697
26 гола на 33 утакмици има за Бешикташ, добра статистика дури и за турска лига. Барса би го земала за 4 напаѓач, што мислам дека е ок избор во ситуација кога неколку фудбалери не одбија.
Тешко дека добар фудбалер со 20 и кусур години би дошол во Барса како опција од клупа во ситуација кога клубот ги има Меси, Суарез, Нејмар, знаејки дека доколку се овие здрави теренот тешко ќе го помириса.
Нема многу избор Барса во ситуацијава, а напаѓач мора да земат.
Плус, поевтина варијанта е од Манџукич.
A, мало морген дека Пандев дал 15 гола.
Брат јас МАрио Гомез последниве 4 години сум му ги гледал скоро сите утакмици, е сеа ако си така убеден ОК. Али дека Гомез како четврти недај боже да се повреди некој дека ќе дај 26 гола :pos: во Ла Лига мало морген
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Брат јас МАрио Гомез последниве 4 години сум му ги гледал скоро сите утакмици, е сеа ако си така убеден ОК. Али дека Гомез како четврти недај боже да се повреди некој дека ќе дај 26 гола :pos: во Ла Лига мало морген

Он би бил директна замена за Суарез. Е сега, ако не дај боже се повреди Суарез, го ебавме ежот, па ако сакаат и Манџо и Гомез у исто време да ги донесат. Тешко дека ќе се собере нешто поасално.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.243
Поени од реакции
16.697
Он би бил директна замена за Суарез. Е сега, ако не дај боже се повреди Суарез, го ебавме ежот, па ако сакаат и Манџо и Гомез у исто време да ги донесат. Тешко дека ќе се собере нешто поасално.
Епа тое муабетот Гомез не е доволно квалитетен и да е не се вклопва во вашата тактика има подобри опции сигурно.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Ако земаме старец само Ван Перси го гледам како достојна замена во нападот.Гомеш или Манџукич немаат додирна точка со филозофијата на Барса.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Се некако тромави играчи за Барса..Јас би Ван Перси, опасно копиле е иако е во поодминати години..Другите воопшто не ги сакам, ниту Манџо, ниту Гомез. Гомез беше срање на европското..Факт е дека помлад нема да може да добиеме..Страв ми е само од некој анонимус ала лорд Даглас...а мислам дека бараат таков во бразилското првентство :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom