Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Мене само жал ке ми биде Ето ако по некоја грешка и даде гол на Барса ....

Иначе реков уште дека очекувам 1х да биде , ама тимов ни се уигра ептен во последниве неколку кола :) може и 2че да биде ! Како и да е , кладба во аватарче ? На 1 недела ... Без пцовки а у , ионака само со навивачи на Барса човек на крај може да излезе :) Другово 15- се 0-4
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Мене само жал ке ми биде Ето ако по некоја грешка и даде гол на Барса ....

Иначе реков уште дека очекувам 1х да биде , ама тимов ни се уигра ептен во последниве неколку кола :) може и 2че да биде ! Како и да е , кладба во аватарче ? На 1 недела ... Без пцовки а у , ионака само со навивачи на Барса човек на крај може да излезе :) Другово 15- се 0-4

Дил !!

Ако тепа Барса ја ке ти дадам соодветно аватарче, ако е нерешено или тепа Интер, ти на мене ми даваш.


Е сеа, очекувам и Меси и Ибра да бидат во стартниот состав против Интер. Утакмицава ни е живот или смрт!!! Мора да излеземе со најсилен состав, нема простор за комбинации и чување за утакмицата со Реал од едноставна причина што нив можеме да ги тепаме и со некојси искомбиниран состав. Доколку не победиме утре ќе биде неверојатно тешко да се пласираме понатака и ќе зависиме од други, а од тоа полошо нема.


Први једанаес според мене:

Валдес, Алвес, Пујол, Пике, Максвел, Чави, Кеита, Иниеста, Меси, Ибра, Анри.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Интер моментално е појак тим од Реал Мадрид,не знам како не го сваќате тоа.
Ако е Меси 100% фит нека игра од почеток ако не е,нека почне од клупа па ако уште немаме поволен резултат да влезе во 2ро полувреме,а можеме да си дозволиме и нерешено со Интер па после да го победме Динамо во Киев,после Вторник ќе се знаат многу нешта во ЛШ.
За Лео бев сигурен дека ќе игра на Ел Класико,а за Ибра мислам дека нешто мати Пеп како да мислат овие од Интер дека нема да игра,ама Мурињо не е глуп ,од искуство знае како се работи тоа.:)

MES QUE UN CLUB!
Zna4it to deka Barcelona e poslaba i od inter i od real ,zaso e pozadi niv i vo La liga i vo LP.........ne znam kako ne sfakjas kolku glupi sfakanja imas.....:tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Zna4it to deka Barcelona e poslaba i od inter i od real ,zaso e pozadi niv i vo La liga i vo LP.........ne znam kako ne sfakjas kolku glupi sfakanja imas.....:tapp::tapp::tapp::tapp:
Zna4it,Барса е послаба и од Реал и од Интер дека е посади нив во лига и во лш,а до вчера беше појјака од Реал Мадрид.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Zna4it to deka Barcelona e poslaba i od inter i od real ,zaso e pozadi niv i vo La liga i vo LP.........ne znam kako ne sfakjas kolku glupi sfakanja imas.....:tapp::tapp::tapp::tapp:
Па и јас мислам дека е послаба особено по последниот нивни меѓусебен натпревар каде Реал играше на домашен терен а резултатот беше 2:6 :tv:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
bb[noone];3104194 напиша:
Па и јас мислам дека е послаба особено по последниот нивни меѓусебен натпревар каде Реал играше на домашен терен а резултатот беше 2:6 :tv:
Slusaj vaka,jas mislam deka igrata e rabota na ispiracija.Ne deka lani nemaja inspiracija,ama izgorea od zelbata da pobedat.Eden Wigan koj go pobedi celzzi 3-1 izgubi od totenham 9-1..milan koj gubese od livorno,ne tepa nas 3-2 i izigra neverojata.Ete go od togash nema poraz a ima 8 pobedi i 2 nereseni......
Sakam da kazam deka ne se znae nisto duri ne se izleze na teren,i deka duri ne svirni sudijata,ma kolku saka da e nekoj favorit ne se znae...za aksi kazav deka ima glupi sfakanja po so imam procitano nekoi negovi komentari koi mislam deka stvarno se bez veze i deka nemaat smisla(bez navreda)...
btw toa so go napisav prethodno deka barca e sega poslaba i od real i od inter,bese kako sporedba,vo afekt........ne svakajte se bukvalno..:smir::smir::smir::smir:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Slusaj vaka,jas mislam deka igrata e rabota na ispiracija.Ne deka lani nemaja inspiracija,ama izgorea od zelbata da pobedat.Eden Wigan koj go pobedi celzzi 3-1 izgubi od totenham 9-1..milan koj gubese od livorno,ne tepa nas 3-2 i izigra neverojata.Ete go od togash nema poraz a ima 8 pobedi i 2 nereseni......
Sakam da kazam deka ne se znae nisto duri ne se izleze na teren,i deka duri ne svirni sudijata,ma kolku saka da e nekoj favorit ne se znae...za aksi kazav deka ima glupi sfakanja po so imam procitano nekoi negovi komentari koi mislam deka stvarno se bez veze i deka nemaat smisla(bez navreda)...
btw toa so go napisav prethodno deka barca e sega poslaba i od real i od inter,bese kako sporedba,vo afekt........ne svakajte se bukvalno..:smir::smir::smir::smir:
Добро ај кажи ми ти моментално боље ли играте од Интер?

Едно е сигурно и Реал и Интер ќе се бранат како пички цела утакмица.
 
B

Beck's

Гостин
Некако мн сигурни сте во победата али го видов меси на меаца не мрдна од киву,како и анри и ибра кој ништо не показаа:toe:.Ке видиме мурино знае као треба според мене не треба многу интер да се отвори зш барса е мн опасна коа има отворен простор така да не се чудете ако интер влезе по дефанзивно на ноу камп
cudno mi bese na prviot duel koa se skoncentrira samo vo defanziva:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Pa kolku i da se odbrani inter na Camp Nou ne ke moze da izdrzi...mnogu e vazen toj natprevar taka da publikata ke bide mnogu glasna...ke ima prekrasna atmosfera a site znaeme sto se slucuva koga igrame doma i imame neverojtana podrska od tribinite...site znaeme deka recisi nikoja ekipa ne moze da izdrzi da ne primi gol vo Camp Nou!

VISCA EL BARCA :barca::pobeda:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.757
Поени од реакции
9.922
Ќе тепаме ајде не се замарајте. А и да не тепаме, незнам што се радуваат Мадриѓани. Па тоа е полошо за нив, ако Барса се концентрира само на Примера. Титулата ќе ја сонуваат тогаш.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.561
Поени од реакции
6.675
Драги фанови на Барса.

Утре сите очекуваме адреналинкси натпревар,криво ми е што нема меси да игра,дека утакмицата не е иста без него,двата тима се јаки буквално на сите фронтови почнувајки од одбрана,средина и напад. (неможам да кажам исто за голман дека оној Валдез го мрзам од дно на душа).Нејкам да навлагам во Статисктики дека не се пресудни тие за утрешниот исход.Со срека и...

Нека победи подобриот... :smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Oчекувам утре Мурињо на Кампот да излезе со слична игра како Челзи минатата година, да формираат два одбранбени редови на 20 и 30 метри и ке чекаат контри. Впрочем Интер има играчи кои се доста физички јаки и има капацитет така да игра на Кампот, но искрено не верувам дека ке издржат цели 90 мин да не примат гол доколку во нападот ги имаме Ибра и Меси.

Дај боже утре сите да ни останат здрави, да нема нови повреди и на 29ти има да гледаме силување на Ноу Камп. Верујте !!!
А и убаво е што има голем оптимизам од страна на фановите на Мадрид, а уште поубаво ке биде да им ги видиме фаците после 20:45 на 29ти Ноември.:smir:

Иначе утре очекувам да ги видиме Иниеста и Чави заедно на средината :vozbud:
и составот вака некако да изгледа:

-----------------------ВАЛДЕС------------------------
-----------ПИКЕ---------------------ПУЈОЛ-----------
-ДАНИ---------------------------------------МАКСВЕЛ-
-----------------------БУСКЕТС------------------------
--------ЧАВИ---------------------------ИНИЕСТА------
--МЕСИ-----------------------------------------АНРИ--
------------------------ИБРА---------------------------
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Драги фанови на Барса.

Утре сите очекуваме адреналинкси натпревар,криво ми е што нема меси да игра,дека утакмицата не е иста без него,двата тима се јаки буквално на сите фронтови почнувајки од одбрана,средина и напад. (неможам да кажам исто за голман дека оној Валдез го мрзам од дно на душа).Нејкам да навлагам во Статисктики дека не се пресудни тие за утрешниот исход.Со срека и...

Нека победи подобриот... :smir:
За ваша жал ќе игра :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom