Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Мислам дека подобро ке биде ако Меси не е 100% фит да не игра со Интер за да биде подготвен за ел класико.
Интер ке ги тепаме и без Меси, само одбраната да одигра на ниво и да не прави грешки.
Интер моментално е појак тим од Реал Мадрид,не знам како не го сваќате тоа.
Ако е Меси 100% фит нека игра од почеток ако не е,нека почне од клупа па ако уште немаме поволен резултат да влезе во 2ро полувреме,а можеме да си дозволиме и нерешено со Интер па после да го победме Динамо во Киев,после Вторник ќе се знаат многу нешта во ЛШ.
За Лео бев сигурен дека ќе игра на Ел Класико,а за Ибра мислам дека нешто мати Пеп како да мислат овие од Интер дека нема да игра,ама Мурињо не е глуп ,од искуство знае како се работи тоа.:)

MES QUE UN CLUB!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Dobro e..super sto Messi nema nekoja poseriozna povreda pa ke moze da igra i so Inter...

i da natprevarot so Inter e povazen od El Classico-to...mora pobeda...a veruvajte ako go pobedime Inter togas moralot na igracite ke bide na najvisoko nivo taka da so Real ke imame mnogu poveke sansi da izigrame perfekten natprevar!
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Dobro e..super sto Messi nema nekoja poseriozna povreda pa ke moze da igra i so Inter...

i da natprevarot so Inter e povazen od El Classico-to...mora pobeda...a veruvajte ako go pobedime Inter togas moralot na igracite ke bide na najvisoko nivo taka da so Real ke imame mnogu poveke sansi da izigrame perfekten natprevar!
да да,така е,мечот со интер е поважен од ел класико,мора да го тепаме интер,па после со реал ке ни биде полесно,а сигурно е дали меси ке игра со интер или уште не се знае???
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Значи ако Меси МОЖЕБИ игра со Интер,тогаш за класико е фит!!!
п.с.
Сега у моментов Интер е мн поважен од Реал МАдрид!
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Значи ако Меси МОЖЕБИ игра со Интер,тогаш за класико е фит!!!
п.с.
Сега у моментов Интер е мн поважен од Реал МАдрид!
тоа е одлична вест,а ке биде добро меси да одигра и со интер малце,дека мечот со интер е најважен и мора да се добие:vozbud::vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Меси кон Фабрегас: Врати се дома !!!

Мурињо: Со стил ја чекаме Барселона !

Не е до толку глуп Мурињо да наседне на повредата на Ибра.:)


Исто така Мурињо се сврти на можното неиграње на Златан Ибрахимовиќ поради повреда, кој ова лето премина од Интер премина во Барселона.

„Ќе игра тој. Не е тоа 100% сигурно, но 99.99% е.“
- вели Мурињо.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Е сеа замислете повредите на Меси и Ибра лажирани и коа ќе им ги пушти гвардиола ќе незнаат кај се!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Меси кон Фабрегас: Врати се дома !!!

Мурињо: Со стил ја чекаме Барселона !

Не е до толку глуп Мурињо да наседне на повредата на Ибра.:)


Исто така Мурињо се сврти на можното неиграње на Златан Ибрахимовиќ поради повреда, кој ова лето премина од Интер премина во Барселона.

„Ќе игра тој. Не е тоа 100% сигурно, но 99.99% е.“
- вели Мурињо.
Не требаше!Ќе има сега налив на фанови на Арсенал,кои се палат на секоја вест поврзана со Фабрегас.:tv:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Eh kolku me izdenadi izjavata na Messi vo vrska so Fabregas... :)

Pique...eh toa ti e prav katalonec!
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Мора да се тепа Интер доколку сакаме да влеземе во ЛШ.
А за Ибра можеби нема да игра со Реал али доколку не игра треба да се стави Бојан, во подобра форма е од Педро и мислам дека ќе им брцне гол на Реал.:vozbud:
Може да ми даде некој линк да ја видам листата на стрелци во Шпанија?
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Почна некако да се подобрува ситуацијата...Тестовите покажале дека Маркез нема H1N1:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom