Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
P

pepito*

Гостин

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Абе ќе испадне дека ние со најсилен состав ќе излеземе вс Интер!
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Momci ako ima nekoj od Strumica zainteresirano da gledame vo nedela El Clasico zaedno fanovite na Real i na Barsa vo restoran Srbakov neka mi pise da organiziram.pozdrav (izvinete za latinicata)
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Абе ќе испадне дека ние со најсилен состав ќе излеземе вс Интер!
не е битно со каков состав ке излеземе,битно е да победиме,и сигурен сум дека со каков и да е состав ке победиме:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мора да се тепа Интер доколку сакаме да влеземе во ЛШ.
А за Ибра можеби нема да игра со Реал али доколку не игра треба да се стави Бојан, во подобра форма е од Педро и мислам дека ќе им брцне гол на Реал.:vozbud:
Може да ми даде некој линк да ја видам листата на стрелци во Шпанија?
za boldot...Bojan momentalno ne e blizu formata sto ja imase lani...podobro Pedro za mene otkolku Bojan...pobrz e Pedro a ima i podobar dribling!
 
B

Beck's

Гостин
za boldot...Bojan momentalno ne e blizu formata sto ja imase lani...podobro Pedro za mene otkolku Bojan...pobrz e Pedro a ima i podobar dribling!
koja forma? Bojan odsekogas bil istiot Bojan,i ne zaradi toa sto deckoto nema potencial,nego od samiot fakt sto ne mu se ukazuvat dovolno sansi da pokaze se sto znae,ja siguren sum deka dokolku bi smenil klub,bi naprail boom,i tek togas bi se kael Pep zasto ne mu ukaza vistinska sansa.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
mnogu pati kaza eto deka mu e zal so go prodadi barsa no ete toa e
a ova za povredite na messi i ibra ima sansa da e mala laga za da go iznenadime inter
 
V

Viktoranius

Гостин
Супер вести.:)

На крај ќе излеземе со најјакиот состав само на местото на Абидал ќе биде Максвел, а Кеита ќе го замени Туре.:)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Messi not counted out for Inter

www.fcbarcelona.cat

Messi has a 1st degree injury in the adductor of his left thigh. But he may still be fit to play on Tuesday.

Extensive examinations were made of the player this morning, including various echographies and magnetic resonance. There are still further evaluations to be made before making a decision as to his availability for the game against Inter, as announced today by the Club Medical Services.

Ibrahimovic improving

An echography on the player has shown that his recovery from an ischiotibial injury is progressing well. Further evaluations will be made of the player over the next two days, and there is a strong possibility that he could even be ready in time for the match with Inter.

Touré, almost certainly out

The Medical Services have revealed that the player is still feeling very ill and is highly unlikely to be able to play on Tuesday.


Еве ви линк од сево ова: http://www.fcbarcelona.com/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/11/n091122107925.html

Значи се оди во најдобра насока , ќе играат Анри , Ибра , Меси во напад , и за прв пат во средина Иниеста и Чави заедно само дали ќе бидат поддржани од Бускетс или од Кеита ќе видиме и во одбраната ќе бидат Максвел,Пиќе,Пујол,Алвес , па можеби и еден од најдобрите состави , џабе дркаа фановите на Интер и на Реал на повредите на Ибра и Меси :pos2:Туре изгледа нема да игра а можно е да игра на Ел класико :):)
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
bb[noone];3103815 напиша:
Messi not counted out for Inter

www.fcbarcelona.cat

Messi has a 1st degree injury in the adductor of his left thigh. But he may still be fit to play on Tuesday.

Extensive examinations were made of the player this morning, including various echographies and magnetic resonance. There are still further evaluations to be made before making a decision as to his availability for the game against Inter, as announced today by the Club Medical Services.

Ibrahimovic improving

An echography on the player has shown that his recovery from an ischiotibial injury is progressing well. Further evaluations will be made of the player over the next two days, and there is a strong possibility that he could even be ready in time for the match with Inter.

Touré, almost certainly out

The Medical Services have revealed that the player is still feeling very ill and is highly unlikely to be able to play on Tuesday.


Еве ви линк од сево ова: http://www.fcbarcelona.com/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/11/n091122107925.html

Значи се оди во најдобра насока , ќе играат Анри , Ибра , Меси во напад , и за прв пат во средина Иниеста и Чави заедно само дали ќе бидат поддржани од Бускетс или од Кеита ќе видиме и во одбраната ќе бидат Максвел,Пиќе,Пујол,Алвес , па можеби и еден од најдобрите состави , џабе дркаа фановите на Интер и на Реал на повредите на Ибра и Меси :pos2:Туре изгледа нема да игра а можно е да игра на Ел класико :):)
супер,ова се одлични вести,со анри,ибра и меси во нападот,интер нема што да бара на ноу камп,а и не е многу битно дали туре ке настапи на мечот со интер или не,бидејки и со туре и без туре барселона ке победи:vozbud:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.639
Поени од реакции
5.948
Некако мн сигурни сте во победата али го видов меси на меаца не мрдна од киву,како и анри и ибра кој ништо не показаа:toe:.Ке видиме мурино знае као треба според мене не треба многу интер да се отвори зш барса е мн опасна коа има отворен простор така да не се чудете ако интер влезе по дефанзивно на ноу камп
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Некако мн сигурни сте во победата али го видов меси на меаца не мрдна од киву,како и анри и ибра кој ништо не показаа:toe:.Ке видиме мурино знае као треба според мене не треба многу интер да се отвори зш барса е мн опасна коа има отворен простор така да не се чудете ако интер влезе по дефанзивно на ноу камп
тоа е сигурно,знаејки го мурињо,интер сигурно ке влезе дефанзивно на ноу камп, и шансата ке ја бараат исклучиво во контра напади,ама ако барселона настапи со најсилниот состав,според мене интер нема што да бара на ноу камп,барем тоа е мое мислење:smir:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
kire toa ni e jasno deka inter ke se brani so site 10 igraci i znaeme deka pred golot na inter ke ima betonski zid

P.S. torkoto pocnuvam da go mrazam
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=67e8f418-1287-45c5-b2b9-352649a36384&ln=3&typeBack=default
Мора да сере нешто пред Ел Класико до сега го немаше збор да каже.

Иначе за со Интер не верувам дека би играл Кеита,мислам дека Бускетс ќе биде стартер,мада сеедно ни е нема потреба да се браниме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom